Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 131
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/4aJ4-Kou0LA
    Гледах тоя клип на Бат Севдо и не мога да зацепе що точно пък и двете крила?
    Не съм много съгласен с него,че ще заложат всички самосмена.Според мен това е не ефективен начин,а и винаги може неопитен пчелар да я овреди повече докато реже с ножицата за нокти.В клипа ми хреса на края дето майката загива.Точно там пък ми светна защо кошери на 3 корпуса ДБ пълни с пчели някой път не съм намирал майка или пило.
    Отплеснах се,че да се върна на въпроса ми.Защо се режат и двете крила за да мой да има самосмяна?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://youtu.be/4aJ4-Kou0LA
    Гледах тоя клип на Бат Севдо и не мога да зацепе що точно пък и двете крила?
    Не съм много съгласен с него,че ще заложат всички самосмена.Според мен това е не ефективен начин,а и винаги може неопитен пчелар да я овреди повече докато реже с ножицата за нокти.В клипа ми хреса на края дето майката загива.Точно там пък ми светна защо кошери на 3 корпуса ДБ пълни с пчели някой път не съм намирал майка или пило.
    Отплеснах се,че да се върна на въпроса ми.Защо се режат и двете крила за да мой да има самосмяна?
    Не си прав, Дака! Аз така правя предизвикани самосмени всяка година и досега не ми се е случвало да не я сменят. Някъде ако и след двете крила не заложат, режа и крак, колкото и да е гадно за животинките и после залагат. Правят винаги качествени майки, поне при мен почти няма пропуск ! Даже ако е силно семейството първата порция маточници ги вземам всичките и залагам нуклеусите да им дам шанс да се оплодят и на вторите вече оставям 2 да си я сменят. След това има време, в което виждам в кошера и двете майки и после старата отпада.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Може и така да е Хиче,но ето ти сам казваш,че режеш краче след като не се е поучиуло.В крачето е ясно какво има,но в крилете ми е чудно какво има,че ги кара да правят самосмяна.Не съм копувал такива майки,но съм чувал,че на ИО майките им режат крило.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #54
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и така да е Хиче,но ето ти сам казваш,че режеш краче след като не се е поучиуло.В крачето е ясно какво има,но в крилете ми е чудно какво има,че ги кара да правят самосмяна.Не съм копувал такива майки,но съм чувал,че на ИО майките им режат крило.

    Ами усещат я , че е по някакъв начин осакатена и затова я сменят, няма значение дали е крило или крак. Това е и логиката!

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Ами усещат я , че е по някакъв начин осакатена и затова я сменят, няма значение дали е крило или крак. Това е и логиката!

    Да но и Модератора или някой други се включи с мнения.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #56
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ...В крачето е ясно какво има,но в крилете ми е чудно какво има,че ги кара да правят самосмяна.Не съм копувал такива майки,но съм чувал,че на ИО майките им режат крило.
    без крилце няма как да фърка

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и така да е Хиче,но ето ти сам казваш,че режеш краче след като не се е поучиуло.В крачето е ясно какво има,но в крилете ми е чудно какво има,че ги кара да правят самосмяна.Не съм копувал такива майки,но съм чувал,че на ИО майките им режат крило.
    И не само на ИО. Макар че, рояци с такива майки биха били манна небесна!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    И не само на ИО. Макар че, рояци с такива майки биха били манна небесна!

    Е добре де,тия майки неправят ли самосмяна при това полужение?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е добре де,тия майки неправят ли самосмяна при това полужение?
    Е нали човека казва, че неслучайно реже двете? Майките не можели да правят бзззззззз, и затова ги сменяли?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Е нали човека казва, че неслучайно реже двете? Майките не можели да правят бзззззззз, и затова ги сменяли?
    Маниго това бзззз.Те и сега не правят бзззз,но не ги сменят.Нещо пропускаме в тия криле,но какво е то?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •