Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 131
  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Знам аз знам.Виж тия криле и лекцията на Бат Севдо как ме върнаха на А....
    Какво А бре? Дедо ти Боян е по - навътре в пчеларството от теб и то в пъти.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какво А бре? Дедо ти Боян е по - навътре в пчеларството от теб и то в пъти.

    Щях да те препитам за крачето,но Чичо Гошо написа това което развали препитването...Ама познаваш ме и макар,че ще елементарно ще те попитам пак.
    Мислиш ли,че след рязане на задното краче на майката може да излети рой от самосмяната?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    ...
    А иначе има статии от умни хора де разглеждат от биологична гледна точка че тихата смяна е от инстикт за размножение а роенето от инстинкт за оцеляване....
    Според мен е точно наопаки, сигурно не съм толкоз умен като тях, то и учебници не съм писал де, та явно наистина съм си залухав, ама си държа на мнението

  4. #94
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Щях да те препитам за крачето,но Чичо Гошо написа това което развали препитването...Ама познаваш ме и макар,че ще елементарно ще те попитам пак.
    Мислиш ли,че след рязане на задното краче на майката може да излети рой от самосмяната?
    Когато има повече от един маточник, винаги има вероятност за рояк.
    'Що ме питаш за неща които съм ти ги дъвкал и давал преди 2-3 години, когато все още можеше да ми дрънкаш по телефонЯ и все още не можеше да различиш пчела от врабче? Не, че и сега можеш.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Когато има повече от един маточник, винаги има вероятност за рояк.
    'Що ме питаш за неща които съм ти ги дъвкал и давал преди 2-3 години, когато все още можеше да ми дрънкаш по телефонЯ и все още не можеше да различиш пчела от врабче? Не, че и сега можеш.

    А кава е причината да стане това?
    п.п.Ти къде видя врабчета в Златарица?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #96
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    А кава е причината да стане това?
    Данчо, аз и ти ако паднем от две различни лодки, едната на гребла, а другата с мотор и единия от нас вземе че се удави, можем ли мъдро да заключим, че причината ще е в наличието на гребла на едната от тях? Та и тая твойта с крачето е същата. Семейството се рой когато е настъпил пика в биологичното му развитие, това че тук-там може да се случат някакви изключения и изненади, не ги превръща автоматично в правило

  7. #97
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Перо, няма да стане само с палци надолу…….

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Според мен е точно наопаки, сигурно не съм толкоз умен като тях, то и учебници не съм писал де, та явно наистина съм си залухав, ама си държа на мнението
    Ти си дръж на мнението но обърна ли внимание ,, от биологична гледна точка,, имаме размножаване тоест правят буги буги и т.н. а ако те интересува мога да намеря нещо по-въпроса имам и нещо на Лонин под ръка не съм му фен оти разправя че захарта е много арно нещо ама за самосмените му споделям част от възгледите.
    Мисля че обръкването идва и от загубени в превода размножаване в руския е и оцеляване.
    ,,(в русском языке под словом «размножение» понимается не только увеличение численности вида, но и его сохранение).,,,

  9. #99
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Кога пчелите си сменят майката без пчеларя? -Ами когато си решат,по някакви си техни критерии.. На нас майката вече не ни харесва ,ама те си я държат.Даваш им млада (купена ) а те я сменят.Случвало се е ,като давам пити със запечатано пило,постепенно по една ,това семейство да си направи самосмяна.Дали ,че вече пчелите подготвят повече килийки а майката не може да им смогне и това ги ядосва ? Незнам! Осакатяването явно не е все тая за майката (иначе може да и отрежем и главата)но пчелите усещат нейният проблеми и след първоначалното увеличаване на снасянето (според книгите) може би след това критериите им за яйцеснасяне вече да са по големи от това което им предлага майката и те я сменят.Ама дали е така? Те си знаят.А може и някой друг.

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Данчо, аз и ти ако паднем от две различни лодки, едната на гребла, а другата с мотор и единия от нас вземе че се удави, можем ли мъдро да заключим, че причината ще е в наличието на гребла на едната от тях? Та и тая твойта с крачето е същата. Семейството се рой когато е настъпил пика в биологичното му развитие, това че тук-там може да се случат някакви изключения и изненади, не ги превръща автоматично в правило

    И мислиш,че роенето не е свързано със задните крачета на пчелата майка.Виж Баджанака още турси в гуглето за Турзалната желиза...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 10 от 14 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •