Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740

    Метеостанция на пчелина

    Загледах се в предлаганите автоматични метеостанции с жично и безжично предаване на данни. Има и такива със соларен панел. Изненадах се, че не са скъпи. Някой ползва ли такова нещо и какви са отзивите?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Загледах се в предлаганите автоматични метеостанции с жично и безжично предаване на данни. Има и такива със соларен панел. Изненадах се, че не са скъпи. Някой ползва ли такова нещо и какви са отзивите?
    Какви точно метеоданни са важни за пчеларя?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Матеев бе писал преди време за метеостанциите потърси в темите, имаше интересна информация. Дядо Коледа може би ще ми донесе и на мен такава, но не знам дали съм слушал достатъчно :D

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Матеев бе писал преди време за метеостанциите потърси в темите, имаше интересна информация. Дядо Коледа може би ще ми донесе и на мен такава, но не знам дали съм слушал достатъчно :D
    Има време да се постараеш.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Все пак съществения въпрос е този: "Какви точно метеоданни са важни за пчеларя?"
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    За моя замисъл са важни температура, относителна влажност, вятър, продължителност на валеж и слънчева радиация. Но това е моя специфична потребност, на пчелар не знам за какво ще са му, освен ако не е с отдалечен пчелин и иска да знае какво е времето на пчелина му.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За моя замисъл са важни температура, относителна влажност, вятър, продължителност на валеж и слънчева радиация. Но това е моя специфична потребност, на пчелар не знам за какво ще са му, освен ако не е с отдалечен пчелин и иска да знае какво е времето на пчелина му.
    Тази информация не е съществена за пчелар. Би била потребна от любопитство.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Метеостанцията отчита елементите на климата , но не може да прави прогноза на времето .
    Така , че според мен е безмисленно .
    Преди имах за да демонстрирам на дечурлигата по география .

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Поръчах една с безжичен обхват 100 м без соларен панел, защото тестовете ще са на място с ток. Като пристигне след седмица, ще и правя мачта. После ще дам линк към данните от нея, щели да бъдат налични и за телефон. В случая ми е за строителния обект, че иначе много спорове има с инвеститорите кои дни е валяло и колко е било студено. Ако ми хареса, ще монтирам подобна към електронната система на кошерите за корелация на данните с метеорологичните условия.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •