Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 67
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Да, така е! Плащаш си като поп! Не плащаш само ако на някоя от фирмите си управител без заплата.
    Аз като пенсионер и едновременно с това управител на фирмата плащам здравна осигуровка и ДОД върху заплатата си.
    Даже и да не взема заплата за някой месец здравната си ми върви, нищо че уж пенсионерите се осигуряват от държавата.
    Когато влагаш всичко в инвестиция, защо да си пускаш заплата? Заплата си пускаш, за да увеличиш.разходите на фирмата и да платиш по малък данък.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Агро, визира в поста си работещи на "втори трудов договор" отговорих ти сега ми визираш "фирма " Какво искаш да ми докажеш? Че е правилно да се платят едни пари върху доход който го няма само и само да се задоволи желанието на Менада Стоянова? Или да и направя едно фелацио. Изнервям се вече. В отговор ти казва че ако си ЕТ ( фирма) не си длъжен да плащаш втори осигуровки като ЗС.

    П.П не си единствения който се е занимавал с много неща има персонал има счетоводители и т.н.
    Това, което искам да кажа през цялото време е, че не е честно спрямо всички останали, захванали се на свой риск с някаква стопанска дейност, ЗП да са привилегировани в областта на осигуровките. И аз съм ЗП, но така го схващам. Каквото за всички, това и за ЗП. И те са вид предприемачи, рискуващи за своя сметка. Същото го мисля и за санирането примерно. Пак не е честно от данъците на всички да ремонтираме жилищата на избрана част от градското население. И много други неща не са честно разпределени. Това не означава, че, като видя поредното такова нещо, трябва да си мълча, защото, да речем, било в мой интерес.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В смисъл, не в ли по добре да си фирма ЗС отколкото да си като физическо лице ЗС?
    Фирмата има управител. Има минимални осигурителни прагове. Сега не знам колко са те за управители но няма как да са под минималната работна заплата кото от 2018 ще е 560лв. В този ред на мисли не е по-добре ако няма някаква счетоводна врътка.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не се напъвай , тавана ти е 3000лв. осигуровка.

    пп. Миналата година друга песен пееше.
    Пак сметни колко спестяваш в момента от данъци над тези 3 000 лв?

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Пак сметни колко спестяваш в момента от данъци над тези 3 000 лв?
    Ти трябва да си сметнеш, нали се осигуряваше на 2600лв. Аз се осигурявам на 350лв.-ЗП.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това, което искам да кажа през цялото време е, че не е честно спрямо всички останали, захванали се на свой риск с някаква стопанска дейност, ЗП да са привилегировани в областта на осигуровките. И аз съм ЗП, но така го схващам. Каквото за всички, това и за ЗП. И те са вид предприемачи, рискуващи за своя сметка. Същото го мисля и за санирането примерно. Пак не е честно от данъците на всички да ремонтираме жилищата на избрана част от градското население. И много други неща не са честно разпределени. Това не означава, че, като видя поредното такова нещо, трябва да си мълча, защото, да речем, било в мой интерес.
    Аз пък говоря конкретно за пчеларите. И казвам точно и ясно според извадката от доклада на министерството, че средностатистическия пчелин е 50 семейства и той ако се работи честно при създалата се ситуация трябва да работи само за осигуровките на собственика. Другите въдства и земеделски дейности са дълбоко субсидирани и там не е така. Ако държавата много иска да сложи пчеларите с другите ЗС на един кантар трябва да ни субсидира (за пръв път искам подобно нещо и съм дълоко убеден че е грешен път) ако ли не трябва пчеларите да не са на един кантар с останалите ЗС, а камоли с останалите предприемачи с които искаш да ги сравниш. Искам това не защото е само в моя изгода а защото състоянието на сектора е такова и този натиск сега няма да подобри с нищо сектора, а напротив масово ще настане още по-голямо беззаконие.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Когато влагаш всичко в инвестиция, защо да си пускаш заплата? Заплата си пускаш, за да увеличиш.разходите на фирмата и да платиш по малък данък.
    Прави се, за да се извадят парите от фирмата и да станат лично твои /ако изобщо ги има де, това при малцина късметлии/. Другата причина, поради която се прави, е когато имаш лични доходи от нерегламентирани дейности и трябва да ги узакониш по някакъв начин. Ама се отплесваме от темата. Колкото до осигуровките, в нет-а е пълно с информация по въпроса. Като започнеш да се осигуряваш от една фирма на максимума /3000 лв от догодина/, не можеш да се осигуряваш вече от друга, ако ще и сто фирми да имаш. И обратното, можеш да се осигуряваш от повече от една фирма, но до достигане общо осигуровки от всичките фирми на споменатия таван и дотам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...средностатистическия пчелин е 50 семейства и той ако се работи честно при създалата се ситуация трябва да работи само за осигуровките на собственика. Другите въдства и земеделски дейности са дълбоко субсидирани и там не е така. Ако държавата много иска да сложи пчеларите с другите ЗС на един кантар трябва да ни субсидира...
    Е, горе долу за същото започнах и аз в пост №6. Според това, което мисля, като го комбинирам с казаното от теб за доходите от пчелин с 50 кошера следва, че пчелар с такъв пчелин изобщо не бива да се регистрира като ЗП и да плаща осигуровки. А като така, изобщо не трябва да продава мед, ако иска да спазва законите. Ако държавата иска да съществуват такива пчелини по някаква причина, да си приеме съответното субсидиране, което като принцип аз също не одобрявам. Тогава ще имат възможност да се осигуряват и да продават законно продукцията си. Нищо странно няма в желанието законите да са еднакви за всички.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ....за доходите от пчелин с 50 кошера следва, че пчелар с такъв пчелин изобщо не бива да се регистрира като ЗП и да плаща осигуровки. А като така, изобщо не трябва да продава мед, ако иска да спазва законите.
    Нещо не мога да разбера, защо лице не регистрирано като ЗП да не може да си продава меда (на едро), ако след това си плаща данъците, без значение дали има 50 или 500 кошера?

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Изобщо не мога да разбера как някой може да защитава тая малоумна политика на правителството .
    За всеки който не е разбрал -субсидират се или неефективни дейности от високо значение или мафиотски дейности с цел усвояване . Помните ли пустеещите полета преди двайсетина години , сега там е борба за всеки квадрат??? В другите сектори на земеделието и животновъдството всичко е на ръба и на тия тикви отгоре всичко им е ясно , ама като знаят кви овце сме и 2000лв може да направят прага. Иначе за осигуровките казват 560 да могат да ги увеличат до 420 и после всички да са доволни .
    Все си мисля дали има предел на търпимост или просто ни е кеф да ни мачкат ....

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •