Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 67
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Работещите на втори трудов договор получават заплата Х на дата У и заплащат процент върху нея. Пчеларя получава "дедовия" но трябва да плати върху 560 лева. Усещаш ли разликата?
    Разглеждай ЗП като човек, който все едно си е открил фирма. Ето една статия, където обясняват на прост език какво и защо се дължи като осигуровки.http://herstartup.today/2017/01/16/%...0%D0%B2%D0%B8/ Числата са за 2017, но не те са важните, а принципите, важещи за всички, решили да въртят бизнес. И няма никакво значение дали фирмата печели или губи.

    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията

    Знам, че си запознат, но ако в случая не си физическо лице, а фирма пак така ли ще стоят нещата. Не съм питал счетоводителката за такава ситуация.
    Ако си фирма, важи всичкото законодателство за фирмите. Горния линк е конкретно за осигуровките. И не съм запознат, просто покрай останалото счетоводство подочувам и туй-онуй защо го плащам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Има самоосигуряващи, застрахователни агенти, които си пускат самоосигуряване само 1 ден в месеца в деня, в който събират парите за застраховките.
    Аз досега и все още си подновявах регистрацията като земеделски стопанин в началото на годината и си плащах осигуровки като такъв целогодишно. Миналата седмица жена ми говори с нейна позната, която е не знам си каква във Фонд Земеделие и тя й е казала, че има ЗС, които започват да се самоосигуряват като такива през Април, през Октомври си подновяват регистрацията като ЗС в Служба Земеделие, и след това през Октомври прекратяват самоосигуряването, и така до следващия Април, и пак всичко се повтаря по същия начин.
    Жена ми е счетоводител на зърнопроизводители и животновъди, тя е счетоводител и на мен. Казва, че самото самоосигуряване може да се започва и прекратява, когато ти е нужно. Не зная в Служба Земеделие, когато ни подновяват регистрацията какво проверяват т.е. гледат дали имаме такива осигуровки за текущия месец или за някакъв интервал от време назад във времето.
    Да има такъв вариант но това е игра на криеница с държавата. Освен това ако продаваш на дребно имаш право да го правиш без касов апарат ако си ЗС. Щом продаваш значи не си "спрял дейността" тоест дължиш осигуровки или ако нямаш такива попадаш под други членове за продажба без документ, за подаване на невярна информация към НАП и т.н. Истината е да си плащаш целогодишно осигуровка, като сумата е достъпна и нормална, върху продажбите да плащаш данък, контрола да се засили и всички да са доволни. ДА ама НЕ.
    Преди 4 години Ганчо на събрание обясняваше че министерството щяло да даде деминимис ама нямало пари и трябвало да се измислят критерии. Тогава казах да получат само тези които са се осигурявали "х" месеца назад. Прие се много добре и после от министерството казаха НЕ. Беше срещу избори. После измислиха идиотията с бележките за продаден мед.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Разглеждай ЗП като човек, който все едно си е открил фирма. Ето една статия, където обясняват на прост език какво и защо се дължи като осигуровки.http://herstartup.today/2017/01/16/%...0%D0%B2%D0%B8/ Числата са за 2017, но не те са важните, а принципите, важещи за всички, решили да въртят бизнес. И няма никакво значение дали фирмата печели или губи.
    Въпроса ми е, ако имаш например две или три фирми и си управител на всичките, пак ли има двойно плащане на осигуровки?

  4. #34
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията

    Знам, че си запознат, но ако в случая не си физическо лице, а фирма пак така ли ще стоят нещата. Не съм питал счетоводителката за такава ситуация.
    Назначен ли си във фирмата на някаква длъжност, управител например? Мои съседи, зърнопроизводители са ООД и са назначени управители, защото така се осигуряват на 800 лв, а ако са ЗС в предвид дохода им ще трябва да се осигуряват на 2000 лв примерно.
    Някои от зърнарите, чиито счетоводител е жена ми са си писали заплати 15 000 лв и се осигуряват на тавана, който е 2600 лв. А пчеларите дето са изкарали по 200 лв да се осигуряват на 560 лв.

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Внимавайте малко като цитирате - на изтривайте знаци.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Разглеждай ЗП като човек, който все едно си е открил фирма. Ето една статия, където обясняват на прост език какво и защо се дължи като осигуровки.http://herstartup.today/2017/01/16/%...0%D0%B2%D0%B8/ Числата са за 2017, но не те са важните, а принципите, важещи за всички, решили да въртят бизнес. И няма никакво значение дали фирмата печели или губи.


    Ако си фирма, важи всичкото законодателство за фирмите. Горния линк е конкретно за осигуровките. И не съм запознат, просто покрай останалото счетоводство подочувам и туй-онуй защо го плащам.
    Агро, визира в поста си работещи на "втори трудов договор" отговорих ти сега ми визираш "фирма " Какво искаш да ми докажеш? Че е правилно да се платят едни пари, върху доход, който го няма, само и само да се задоволи желанието на Менада Стоянова? Или да и направя едно фелацио. Изнервям се вече. В отговор ти казвам, че ако си ЕТ ( фирма) не си длъжен да плащаш втори осигуровки като ЗС.

    П.П не си единствения който се е занимавал с много неща има персонал има счетоводители и т.н. над 20 години се блъскам в частния бизнес. има м си понятие

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от malkia.sandanski Виж публикацията
    Назначен ли си във фирмата на някаква длъжност, управител например? Мои съседи, зърнопроизводители са ООД и са назначени управители, защото така се осигуряват на 800 лв, а ако са ЗС в предвид дохода им ще трябва да се осигуряват на 2000 лв примерно.
    Някои от зърнарите, чиито счетоводител е жена ми са си писали заплати 15 000 лв и се осигуряват на тавана, който е 2600 лв. А пчеларите дето са изкарали по 200 лв да се осигуряват на 560 лв.
    Аз съм управител на моята фирма, но се осигурявам на минималното, все пак имам печалба колкото да покрие амортизацията, всичко друго отива за инвестиция в нови кошери. Когато спра с инвестирането и аз ще се осигурявам на 15 000.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Въпроса ми е, ако имаш например две или три фирми и си управител на всичките, пак ли има двойно плащане на осигуровки?
    Да, така е! Плащаш си като поп! Не плащаш само ако на някоя от фирмите си управител без заплата.
    Аз като пенсионер и едновременно с това управител на фирмата плащам здравна осигуровка и ДОД върху заплатата си.
    Даже и да не взема заплата за някой месец здравната си ми върви, нищо че уж пенсионерите се осигуряват от държавата.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Агро, визира в поста си работещи на "втори трудов договор" отговорих ти сега ми визираш "фирма " Какво искаш да ми докажеш? Че е правилно да се платят едни пари върху доход който го няма само и само да се задоволи желанието на Менада Стоянова? Или да и направя едно фелацио. Изнервям се вече. В отговор ти казва че ако си ЕТ ( фирма) не си длъжен да плащаш втори осигуровки като ЗС.

    П.П не си единствения който се е занимавал с много неща има персонал има счетоводители и т.н.
    В смисъл, не в ли по добре да си фирма ЗС отколкото да си като физическо лице ЗС?

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    . Когато спра с инвестирането и аз ще се осигурявам на 15 000.
    Не се напъвай , тавана ти е 3000лв. осигуровка.

    пп. Миналата година друга песен пееше.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •