Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 67
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Агро, ние роптаем, защото не ги вадим тези пари. Маса колеги не изкарахме нищо( лоша година) но трябва да внасяме за системата сума , която някой е изсмукал от пръстите си. Как ли ще ги редиш, ако те накарат ( с закон) да си осигуряваш работниците на 1500лв. например.
    Не съм много в час още какво точно трябва, но чета и тук из темите, че регистрацията като ЗП може да се прекратява и подновява месец за месец. Това не решава ли проблема? Или бъркам?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не съм много в час още какво точно трябва, но чета и тук из темите, че регистрацията като ЗП може да се прекратява и подновява месец за месец. Това не решава ли проблема? Или бъркам?
    Регистрацията (пререгистрацията )се прави веднъж годишно.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Регистрацията (пререгистрацията )се прави веднъж годишно.
    Ъъъъ, не се изразих правилно. Това, което прочетох в съседна тема беше, че можеш да прекратяваш и подновяваш плащането на осигуровките като ЗП месец за месец.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Малее, това ако го направи някой с "нищо", все едно вади зайци от шапка.
    Подобно действащо водоснабдяване има в с.Стрелци Пловдивско.Същото е положението в с.Странджево Крумовградско,дори и полето е водоснабдено гравитачно от язовир.Къра около с Мусачево до Елин Пелин,и той беше,беше.......Всъщност,има си цял отдел към министерството на земеделието....

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ъъъъ, не се изразих правилно. Това, което прочетох в съседна тема беше, че можеш да прекратяваш и подновяваш плащането на осигуровките като ЗП месец за месец.
    Това което пишеш звучи : когато искаш плащащ, когато не искаш -не плащаш. Не съм чувал за такъв филм.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Малее, това ако го направи някой с "нищо", все едно вади зайци от шапка.
    Ако се пресметне какво ще се получи от това "нищо", колкото и да струва, ще е наистина нищо в сравнение с нещото което ще се получи за година, следваща и по - следваща....

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това си важи за всички, работещи по втори трудов договор за допълнителен доход. И на тях не им харесва, но няма начин. Земеделските производители да не са по-специална порода, каквото за всички, това и за тях.
    Работещите на втори трудов договор получават заплата Х на дата У и заплащат процент върху нея. Пчеларя получава "дедовия" но трябва да плати върху 560 лева. Усещаш ли разликата?

  8. #28
    Има самоосигуряващи, застрахователни агенти, които си пускат самоосигуряване само 1 ден в месеца в деня, в който събират парите за застраховките.
    Аз досега и все още си подновявах регистрацията като земеделски стопанин в началото на годината и си плащах осигуровки като такъв целогодишно. Миналата седмица жена ми говори с нейна позната, която е не знам си каква във Фонд Земеделие и тя й е казала, че има ЗС, които започват да се самоосигуряват като такива през Април, през Октомври си подновяват регистрацията като ЗС в Служба Земеделие, и след това през Октомври прекратяват самоосигуряването, и така до следващия Април, и пак всичко се повтаря по същия начин.
    Жена ми е счетоводител на зърнопроизводители и животновъди, тя е счетоводител и на мен. Казва, че самото самоосигуряване може да се започва и прекратява, когато ти е нужно. Не зная в Служба Земеделие, когато ни подновяват регистрацията какво проверяват т.е. гледат дали имаме такива осигуровки за текущия месец или за някакъв интервал от време назад във времето.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията

    Работещите на втори трудов договор получават заплата Х на дата У и заплащат процент върху нея. Пчеларя получава "дедовия" но трябва да плати върху 560 лева. Усещаш ли разликата?
    Знам, че си запознат, но ако в случая не си физическо лице, а фирма пак така ли ще стоят нещата. Не съм питал счетоводителката за такава ситуация.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Всички гимнастики стават, когато нямаш доход ( продаваш без документи ). Имаш ли доход трябва да подадеш данъчна декларация. Подадеш ли я , трябва се осигуряваш( закон ). Ние се регистрирахме, защото ни признават разходи и ни се намалява данъка. Освен това ставката за ЗП беше най-ниска. И да не сме регистрирани пак сме длъжни да се самоосигуряваме. Няма спасение.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •