Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 65
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    С какво си третирал и как?
    С Hive Alive.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Кога най-често се давят пчелите?През март-април или август-септември......

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Кога най-често се давят пчелите?През март-април или август-септември......
    Повече през септември.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    До сега не се бях замислял по въпроса, но и аз преди години намирах умряли пчели в хранилките, но отдавна не съм виждал такива. Вчера ми беше последното даване на нозевита и не видях нито една удавена пчела. Явлението с умрялите пчели изчезна с даването на нозевит+ но може би е съвпадение.
    smis-h ако не си третирал за нозематоза можеш да ги напръскаш с нозевит защото вече е късно за хранилката.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не е съвпадение. Случвало се е на мен,и на други. Както се е случвало и нищо. Сиреч с него или без него все тая? Аз съм по- скоро подръжник на неговото влияние.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Не е съвпадение. Случвало се е на мен,и на други. Както се е случвало и нищо. Сиреч с него или без него все тая? Аз съм по- скоро подръжник на неговото влияние.
    Аз от години го ползвам и понеже нямам жертви зимата си карам по същият ред всяка година. Дали е от третиранията или просто имам късмет че не съм хванал някаква болест не знам, но докато всичко върви ще се стремя да не променям нищо.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Донякъде е така. Новото при мен са питки с хейв алайв. Има много огнища на ноземи по нашия край. Затова прилагам всичко, което ми се вижда разумно. Фумагилин и церанон обаче гледам да избягвам. Не ме кефят хич?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Явно в чужбина нямат този проблем и техните учени не са го изследвали, а от там да припишат и нашите учени за по лесно. Миналата година нямаше ли още няколко академици взели титли по пчеларство? Какво ли изследват нашите учени в момента? Последното им изследване май е било как да се унищожи инвертазата в сиропа, за да не го хванат. В земеделието няма данни за болести, БАБХ само си прибира парите за прегледи, но няма една проба от пчели за изследване пратена от ветеринар. Та искаш някой селянин със основно да ти каже проблема и ти ще вземеш от раз да му повярваш, а?
    Така е. Това го изпитах на свой гръб за втора година и учените само дигат рамене. Моите уважения към тях но ако иска да се прави нещо става с желание упоритост и най вече техника. Кажете как може да иследват ноземата с апаратура от соца.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от slavi_ny Виж публикацията
    Така е. Това го изпитах на свой гръб за втора година и учените само дигат рамене. Моите уважения към тях но ако иска да се прави нещо става с желание упоритост и най вече техника. Кажете как може да иследват ноземата с апаратура от соца.
    Проба и обикновен микроскоп(не играчка все пак) са достатъчни. Можеш и сам да я видиш. Кой ти дига рамене? Има или няма нозема?

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    14.10.2018
    Мнения
    7
    Здравейте, моля ви за съвет! От скоро се занимавам с пчеларство. Имам два кошера с пчели, които ги отглеждам високо в планината. В средата на август всичко беше добре. Рамките имаха мед, който пчелите да изкарат зимата. В началото на месец октомври при преглед на кошерите открих, че няма мед. Започнах подхранване със сироп от мед и вода. Освен, че в хранилките има умрели пчели се оказа, че кошерите са били нападнати от оси,които и сега обикалят кошерите. Дайте ми съвет как да се справя с осите? И вторият въпрос е при положение, че нямат мед в рамките какво мога да направя за пчелите?

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •