Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 65
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Колеги,

    От няколко години, по време на есенното подхранване, в хранилките, в отделението за поемане на сиропа, остават мъртви пчели
    Гледам пишеш за ниски температури по логика би трябвало сега да ги подхранваш гризе ме любопитство с какво и за какво сега ги подхранваш.Предварително моля да бъда извинен ако въпроса ми е лаишки или нетактичен.

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Гледам пишеш за ниски температури по логика би трябвало сега да ги подхранваш гризе ме любопитство с какво и за какво сега ги подхранваш.Предварително моля да бъда извинен ако въпроса ми е лаишки или нетактичен.
    Не, не ти е лаишки и нетактичен въпроса. Много си е актуален, особено за новобранците пчелари. Логиката, обаче, вече не е валидна, защото в понеделник им налях последните десет килца захар и бях дотук. Днес започнах преглед, за да подредя рамките и кълбата, и хоп-п-п-а-а-а-а... масово последния сироп не е доизпит, защото са се наситили и вече няма къде да го слагат. А, като преди пишех, за ниски температури, ставаше дума за времето в края на септември и началото на октомври, примерно при нас миналата седмица във вторник и сряда имаше доста яки слани.

    Има колеги, които тепърва започват да хранят от тук насетне. Ади де?! И напролет се чудят, защо, аджеба, пчелите им всяка пролет мрат масово.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Не, не ти е лаишки и нетактичен въпроса. Много си е актуален, особено за новобранците пчелари. Логиката, обаче, вече не е валидна, защото в понеделник им налях последните десет килца захар и бях дотук. Днес започнах преглед, за да подредя рамките и кълбата, и хоп-п-п-а-а-а-а... масово последния сироп не е доизпит, защото са се наситили и вече няма къде да го слагат. А, като преди пишех, за ниски температури, ставаше дума за времето в края на септември и началото на октомври, примерно при нас миналата седмица във вторник и сряда имаше доста яки слани.

    Има колеги, които тепърва започват да хранят от тук насетне. Ади де?! И напролет се чудят, защо, аджеба, пчелите им всяка пролет мрат масово.
    Това че си преустановил даването на захарен сироп е мъдро решение по мое скромно мнение.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Не, не ти е лаишки и нетактичен въпроса. Много си е актуален, особено за новобранците пчелари. Логиката, обаче, вече не е валидна, защото в понеделник им налях последните десет килца захар и бях дотук. Днес започнах преглед, за да подредя рамките и кълбата, и хоп-п-п-а-а-а-а... масово последния сироп не е доизпит, защото са се наситили и вече няма къде да го слагат. А, като преди пишех, за ниски температури, ставаше дума за времето в края на септември и началото на октомври, примерно при нас миналата седмица във вторник и сряда имаше доста яки слани.

    Има колеги, които тепърва започват да хранят от тук насетне. Ади де?! И напролет се чудят, защо, аджеба, пчелите им всяка пролет мрат масово.
    Ти се чудиш на другите, а аз се чудя на тебе, защо ли ги храниш толкова късно?

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ти се чудиш на другите, а аз се чудя на тебе, защо ли ги храниш толкова късно?
    Хубаво прочети, че съм написал за други колеги, цитирам се "от тук насетне". За мен не е късно. При наличието на малки хранилки, храня всеки ден през целия септември.
    Аз пък ти се чудя на тебе, защо почваш с поне по две кила твърда храна още от ноември? Ми те, бръбазуняците, почивка, на отпуск, на мира, право нямат ли бе?

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Хубаво прочети, че съм написал за други колеги, цитирам се "от тук насетне". За мен не е късно. При наличието на малки хранилки, храня всеки ден през целия септември.
    Аз пък ти се чудя на тебе, защо почваш с поне по две кила твърда храна още от ноември? Ми те, бръбазуняците, почивка, на отпуск, на мира, право нямат ли бе?
    Мога да чета, другите колеги са по зле и от теб , аз храня за зимни запаси август месец, а пчелите сами си дават отпуска, когато искат, например август месец и вземи си купи една по голяма хранилка, за да храниш през ден(непоискан съвет) ,

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Мога да чета, другите колеги са по зле и от теб , аз храня за зимни запаси август месец, а пчелите сами си дават отпуска, когато искат, например август месец и вземи си купи една по голяма хранилка, за да храниш през ден(непоискан съвет) ,
    Благодаря за съвета!
    Малките хранилки ги държа с цел по-продължително подхранване, респективно по-продължително яйцеснасяне. Днес видях в няколко семейства прясноснесено на по две рамки, факт. Плюс това, пчелина ми е само на девет километра, на газ съм и не е проблем, важното е, че ми се работи.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Благодаря за съвета!
    Малките хранилки ги държа с цел по-продължително подхранване, респективно по-продължително яйцеснасяне. Днес видях в няколко семейства прясноснесено на по две рамки, факт. Плюс това, пчелина ми е само на девет километра, на газ съм и не е проблем, важното е, че ми се работи.
    Хммм, а дали на пчелите им е кеф да ги ровиш по това време? Уж всичко правим за доброто на пчелите, а накрая излиза, че не ни пука за тях, по важно е да си начешем крастата.
    П.п- сори за спама, но се убеждавам за сетен път, че всеки пчелар с над една година стаж, вече е професор

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Хммм, а дали на пчелите им е кеф да ги ровиш по това време? Уж всичко правим за доброто на пчелите, а накрая излиза, че не ни пука за тях, по важно е да си начешем крастата.
    Вече спамиш темата. Кажи нещо конкретно по заглавието на темата.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Вече спамиш темата. Кажи нещо конкретно по заглавието на темата.
    Ами като не искаш да ти се давят, що не им сложиш по една клечка в хранилката? Аз съм морско чедо със сол в кръвта и от малки ни учат, видиш ли удавник, да му хвърлиш нещо да се хване.

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •