Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 138

Тема: Dе minimise 2018

  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Може би са повече заради някаво лобиране от големите или се лъжа?Ако не бяха махнати ограниченията до 200 пч.семейства мисля,че щяхме да сме по доволни.
    А как ще обясните грешката на МЗХГ да се отпуснат тия пари за подхранване?Ако се беше спазили законите Био пчеларите нямаха да имат право да участват.Или пак се лъжа?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #42
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може би са повече заради някаво лобиране от големите или се лъжа?Ако не бяха махнати ограниченията до 200 пч.семейства мисля,че щяхме да сме по доволни.
    А как ще обясните грешката на МЗХГ да се отпуснат тия пари за подхранване?Ако се беше спазили законите Био пчеларите нямаха да имат право да участват.Или пак се лъжа?
    Нима на "големите" пчелари семействата не мрат?
    Нима деминимис се раздава от бюджета за социални помощи?

    Досегашните лимити на старите деминимис-и бяха налагани защото правителството искаше с малки бюджети да "успокои" по-голям брой хора. Тоест решенията бяха политически, а не както са изискванията на Евросъюза, според който се налага един единствен лимит, и той е 15000 EUR на стопанство за период от 3 години..

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не ме разбрахте г-н Матеев аз не съм против пчелар независимо какъв е да взема пари.Искам всеки да вземе който отговаря на изисквания,но да е справедливо.
    По тоя начин за мен ДеСаМи не се дава справедливо.Това е мое мнение разбира се и не искам на никой да го втълпявам.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Деминимиса си е за 2018-та година, но ще се плаща от бюджета за 2019-та. Това обаче не означава, че няма да има друг деминимис за 2019-та година. Така че не се безпокойнте - живот и здраве за 2019 г. пак ще си поискаме деминимис.

    Не знам дали забелязахте, но бюджета за текущия деминимис е най-големия от всички дадени до момента бюджети по старите деминимис. Това е един жест на МЗХ към пчеларите и намек, че от сега нататък ще им отделя по-голямо внимание и няма да ги пренебрегва така, както досега е правено под управлението на Цветан Димитров.
    Благодаря на Матеев,че се включи.
    Искам само да попитам защо след като е имало няколко срещи и всичко е било ОК и договорено министъра заяви че де минимис няма да има? Не е ли точно намерението за протест нещото заради което си промени мнението? И ако е било предварително договорено защо се налага да е от бюджет 2019 след като са знаели и са можели да го предвидят в 2018?
    Съвсем не искам да омаловажавам постигнатото от конфедерацията, но нека конфедерацията не прави така. Аз лично уважавам усилията на всички които се опитват да направят нещо добро за сектора и БЛАГОДАРЯ.

  5. #45
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Деминимиса си е за 2018-та година, но ще се плаща от бюджета за 2019-та. Това обаче не означава, че няма да има друг деминимис за 2019-та година. Така че не се безпокойнте - живот и здраве за 2019 г. пак ще си поискаме деминимис.

    Не знам дали забелязахте, но бюджета за текущия деминимис е най-големия от всички дадени до момента бюджети по старите деминимис. Това е един жест на МЗХ към пчеларите и намек, че от сега нататък ще им отделя по-голямо внимание и няма да ги пренебрегва така, както досега е правено под управлението на Цветан Димитров.
    Благодаря за уточнението, и се извинявам, че реаргирах така остро! Просто следвах пътя на логиката.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Благодаря за уточнението, и се извинявам, че реаргирах така остро! Просто следвах пътя на логиката.


    Няма за какво да се извиняваш.Точно на протеста М.М. каза,че е за 2019 и след като го освиркаха се поправи 2018-2019г.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #47
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Няма за какво да се извиняваш.Точно на протеста М.М. каза,че е за 2019 и след като го освиркаха се поправи 2018-2019г.
    Аз ще се надявам да има, защото вчера ходех да си подам протокола и декларацията в НАП и случайно се сетих да ги питам, понеже бях прочел някъде, че от 2019г. осигуровките щели да станат като на фирмите (демек да се осигуряваме на 560лв.). Това по мой груби сметки прави около 210лв. на месец. Жените в НАП отговориха, че решението било оспорвано и за сега нямало да стане така, но със сигурност ще има увеличение! Работата не отива на добре. Може и голяма част от колегите ( включително и мен) да не дочакат de minimis 2019г.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Аз ще се надявам да има, защото вчера ходех да си подам протокола и декларацията в НАП и случайно се сетих да ги питам, понеже бях прочел някъде, че от 2019г. осигуровките щели да станат като на фирмите (демек да се осигуряваме на 560лв.). Това по мой груби сметки прави около 210лв. на месец. Жените в НАП отговориха, че решението било оспорвано и за сега нямало да стане така, но със сигурност ще има увеличение! Работата не отива на добре. Може и голяма част от колегите ( включително и мен) да не дочакат de minimis 2019г.


    Е те тия пари ще ги пишеш в декларацията догодина.За осигуровките е вярно,че ще са малко по високи.А какво ти пречи да вземеш пари от ДеСаМи и временно да прекратиш ЗП.Аз мисля така да направя,а будалите да плащат цяла година.
    п.п.Все ми се върти една мисъл в главата да ли не дадоха толкова късно парите заради 15к еуро?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #49
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    п.п.Все ми се върти една мисъл в главата да ли не дадоха толкова късно парите заради 15к еуро?
    Възможно е

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    Аз ще се надявам да има, защото вчера ходех да си подам протокола и декларацията в НАП и случайно се сетих да ги питам, понеже бях прочел някъде, че от 2019г. осигуровките щели да станат като на фирмите (демек да се осигуряваме на 560лв.). Това по мой груби сметки прави около 210лв. на месец. Жените в НАП отговориха, че решението било оспорвано и за сега нямало да стане така, но със сигурност ще има увеличение! Работата не отива на добре. Може и голяма част от колегите ( включително и мен) да не дочакат de minimis 2019г.
    Минималния осигурителен доход за ЗП се променя от360 на 400лв през 2019.

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •