Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 138

Тема: Dе minimise 2018

  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Срокът за изплащане на средствата ще бъде определен след вземане на решение от УС на ДФЗ през 2019 г. и утвърждаване на бюджета за държавни помощи за 2019 г.ДЕМЕК ЗА 2018Г ДЕМИНИМИС НЯМА ДА ИМА! НАИСТИНА ЛИ НИ СМЯТАТЕ ЗА МАЛОУМНИ?
    Ти да не четеш като дявола евангелието? Я пак прочети добре в постнатите по-горе линкове.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Срокът за изплащане на средствата ще бъде определен след вземане на решение от УС на ДФЗ през 2019 г. и утвърждаване на бюджета за държавни помощи за 2019 г.ДЕМЕК ЗА 2018Г ДЕМИНИМИС НЯМА ДА ИМА! НАИСТИНА ЛИ НИ СМЯТАТЕ ЗА МАЛОУМНИ?
    Правилно си го разбрал. Тоя деминимис реално е за 2019г., което означава, че друг за 2019 няма как да има. Хитро изпълнение.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Много ми е интересно колко от местните пчелари, с които уж контактуват, притежават капацитета и разрешителните да разфасоват мед за търговската мрежа.
    Със сигурност онези, които имат повече от 50 000 лв оборот.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #34
    За 2018г няма де минимис а за 2019 ще го дадат януари 2019 хахаха. Ако 2019 бъде още по лоша за нас... Малко ме съмнява и декември да дават пак деминимис.

  5. #35
    С един куршум 2 заека! На ви за 2018 на ви и за 2019.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Може и аз да съм 'алтаф, но не мисля. Я четете 'кво пишат. Я да ви питам, данъка за 2018 в какъв срок го плащате бе? И с тия пчелари на 'война" ще ходим?

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Може и аз да съм 'алтаф, но не мисля. Я четете 'кво пишат. Я да ви питам, данъка за 2018 в какъв срок го плащате бе? И с тия пчелари на 'война" ще ходим?
    Срам .Току що четох биографията на Порожанов , къде са тръгнали.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Със сигурност онези, които имат повече от 50 000 лв оборот.
    Това ще да е само един от критериите. Има и други.
    "В момента компанията работи с десет български партньори в пчеларския бранш и планира техният брой да се увеличава."
    Да се увеличава, колко да се увеличава - да станат 15, 20? Добре, не решава проблем, но създава прецедент. Най-малко, показва някакъв път към вътрешния пазар - легален път. Аз си продавам меда на буркани по познати, колеги и приятели, но това е оборот в сивия сектор. Бих искал да мога да го правя открито, легално и да си плащам данъците. Но като знам каква е мизата да зарежда някой магазини от големите вериги, нещо не вярвам доставчиците от публикувания по-горе материал да са спечелили от сделката. Може да ме опровергае някой, ще се радвам да го чуя.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас




    Еееее, нема скука у фейса.

  10. #40
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от _Александър_ Виж публикацията
    За 2018г няма де минимис а за 2019 ще го дадат януари 2019 хахаха. Ако 2019 бъде още по лоша за нас... Малко ме съмнява и декември да дават пак деминимис.
    Деминимиса си е за 2018-та година, но ще се плаща от бюджета за 2019-та. Това обаче не означава, че няма да има друг деминимис за 2019-та година. Така че не се безпокойнте - живот и здраве за 2019 г. пак ще си поискаме деминимис.

    Не знам дали забелязахте, но бюджета за текущия деминимис е най-големия от всички дадени до момента бюджети по старите деминимис. Това е един жест на МЗХ към пчеларите и намек, че от сега нататък ще им отделя по-голямо внимание и няма да ги пренебрегва така, както досега е правено под управлението на Цветан Димитров.

 

 
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •