Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 32
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2018
    Мнения
    3

    Кратка анкета за предизвикателствата и проблемите в пчеларството

    Здравейте,
    Ние сме група ентусиасти с идея за бизнес проект насочен към предизвикателствата и проблемите в пчеларството. На този етап идеята е на ниво проект-предложение за дипломна работа, но крайната ни цел е да го превърнем в реалност.
    За да може да създадем ефективен и работещ продукт, имаме нужда от Вашето мнение по няколко въпроса.
    Анкетата е анонимна и ще отнеме около 10 минути: https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1
    Благодарим Ви предварително!
    Ивелина, Филипе и Мориц

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ivetu Виж публикацията
    Здравейте,
    Ние сме група ентусиасти с идея за бизнес проект насочен към предизвикателствата и проблемите в пчеларството. На този етап идеята е на ниво проект-предложение за дипломна работа, но крайната ни цел е да го превърнем в реалност.
    За да може да създадем ефективен и работещ продукт, имаме нужда от Вашето мнение по няколко въпроса.
    Анкетата е анонимна и ще отнеме около 10 минути: https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1
    Благодарим Ви предварително!
    Ивелина, Филипе и Мориц
    Браво! Добра анкета в точните мишени. Дано повече пчелари ви отговорят и отговорите да са обективни.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Браво! Добра анкета в точните мишени. Дано повече пчелари ви отговорят и отговорите да са обективни.
    Браво! мнение на НЕ пчелар.

    Мнение на пчелар : Аман от оправячи на проблемите в пчеларството.

    Поредните кандидати да хапнат от нашите беди.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Защо ми се струва, че миналата или по-миналата година пак имаше някаква такава анкета и пак за дипломна работа.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Браво! мнение на НЕ пчелар.

    Мнение на пчелар : Аман от оправячи на проблемите в пчеларството.

    Поредните кандидати да хапнат от нашите беди.
    Тези млади хора искат да разберат проблемите, а не да те "оправят" !
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Материалите ги има във форума до последната подробност. Стига да му се чете на човек, но то няма кой да чете. Сумираме отговорите на анкетата, разтягаме малко локуми, ако е дал Господ дар слово и ето ти го проекта готов. Моми и момци, нямам свободно време, иначе мога да ви спретна едно бизнес проектче, че да не си блъскате главичките. Шегувам се. Работете милички, работете, че да ви дойде акъла в главите.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тези млади хора искат да разберат проблемите, а не да те "оправят" !
    Бе то няма лошо, ала по всичко личи, че си нямат никаква представа от пчеларство, а след като си некомпетентен в дадена сфера, то как пък ще разбереш специфичните й проблеми? Само с едната анкета ли? С два три общи въпроса? И как въобще пък задаваш анкета за нещо, от което нищо не разбираш? Като иска да разбере какви са проблемите в пчеларството, да пита направо какви са проблемите в пчеларството, а не да съставя анкети, защото въпроси "защо решихте да се занимавате с пчеларство" или "какви аспекти в пчеларството намирате за приятни" нямат, ама съвсем никакво отношение нито към проблемите, нито към предизвикателствата в пчеларството, това са чисто канцеларски алабалистики.

    Толкова ли е трудно простичко да си каже истината "ще пиша дипломна работа по това и това, моля за съдействие".
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Бе то няма лошо, ала по всичко личи, че си нямат никаква представа от пчеларство, а след като си некомпетентен в дадена сфера, то как пък ще разбереш специфичните й проблеми? Само с едната анкета ли? С два три общи въпроса? И как въобще пък задаваш анкета за нещо, от което нищо не разбираш? ....
    Хайде мислете малко по-широко! Трябва ли да отглеждаш задължително пчели, за да разбереш проблемите в пчеларството? Или да бъдеш леяр за да разбереш проблемите в отрасъла машиностроене? Тези хора са бъдещи дипломанти. Избрали са си тази тема или бъдещия им научен ръководител им я е подсказал. Те може да са бъдещи икономисти или да изучават мениджмънт на селското стопанство или някаква друга, по-обща професия свързана със земеделието. Искат да разберат проблемите и на базата на тях да създадат бизнес проект, с който да се опитат да решат някакъв проблем. Да, въпросите им може да не са формулирани по най-добрия начин, но пък и едва ли завършват социология.
    Винаги съм се смял, когато някой "умник" току изтърси за мен: "Ама ти не си пчелар!" Трябва ли да съм такъв за да разбирам от пчеларска техника? Нима цялата пчеларска техника е създадена от пчелари? Да не би скенера да са го правили лекари? Или съвременните тъкачни станове са измислени от тъкачки? Трябва ли да съм пчелар за да осъзная, че една от трудоемките и досадни дейности в пчеларството е работата по рамките - от сковаването, през пробиването, обтелването и лепенето на основите? Или да отглеждам пчели, за да осмисля факторите, които влияят на ценообразуването в пчеларството?
    И ще завърша с това, с което започнах: Хайде мислете малко по-широко!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Хайде мислете малко по-широко! Трябва ли да отглеждаш задължително пчели, за да разбереш проблемите в пчеларството? Или да бъдеш леяр за да разбереш проблемите в отрасъла машиностроене? Тези хора са бъдещи дипломанти. Избрали са си тази тема или бъдещия им научен ръководител им я е подсказал. Те може да са бъдещи икономисти или да изучават мениджмънт на селското стопанство или някаква друга, по-обща професия свързана със земеделието. Искат да разберат проблемите и на базата на тях да създадат бизнес проект, с който да се опитат да решат някакъв проблем. Да, въпросите им може да не са формулирани по най-добрия начин, но пък и едва ли завършват социология.
    Винаги съм се смял, когато някой "умник" току изтърси за мен: "Ама ти не си пчелар!" Трябва ли да съм такъв за да разбирам от пчеларска техника? Нима цялата пчеларска техника е създадена от пчелари? Да не би скенера да са го правили лекари? Или съвременните тъкачни станове са измислени от тъкачки? Трябва ли да съм пчелар за да осъзная, че една от трудоемките и досадни дейности в пчеларството е работата по рамките - от сковаването, през пробиването, обтелването и лепенето на основите? Или да отглеждам пчели, за да осмисля факторите, които влияят на ценообразуването в пчеларството?
    И ще завърша с това, с което започнах: Хайде мислете малко по-широко!
    Те такива ни пишат и книгите за пчелите.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Ами пчеларската техника и пчеларството, сякаш не са в два различни отрасъла - същото и по останалите примери, които даде. Тъкмо заради това въобще се включих - щото, ако има нещо в България, което да е в по- окаяно състояние от пчеларството, то това е образованието. Най- напред бих писал двойка на научния им ръководител, щото айде ти - или ако авторката на темата пожелае - ми кажи, какво аджеба ще разбереш посредством тази анкета? А ако ми предлагаш примера с рамките, значи нищо не разбираш - рамките струват ~50ст. и не са никакъв проблем. Обаче ти и научния ти ръководител ще се спрете на това, и ще почнете да го решавате - какво ли ще му решавате, като няма какво и няма нужда. И после се чуди що Атанасов е написал "аман от оправячи на проблемите в пчеларството".

    Чисто и просто дипломна работа, а тази анкета е безпредметна и безполезна. Е ще дам отговорите тука:
    1. първо по наследство и второ, защото не ме бива за работа в екип.
    2. да речем над хиляда лева - когато е по наследство как да преценя колко е първоначалната инвестиция.
    3. 20 рамкови лежащи от дървен материал.
    4. те този въпрос е направо безумен и издава тоталната некомпетентност на питащия - отделям толкова, колкото е необходимо, единия месец може всеки ден да съм на пчелина, другия един път в седмицата, средно аритметично ли да го смятам сега или какво?
    5. дивата природа
    6. продажбата на продукцията - защо ли ....... щото не ми издържат нервите, кога се опитват да ме правят на идиот.
    7. най- големите ми притеснения са, че се печели колкото да оцеляваш.
    8. заради твърде ниските доходи.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •