Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Почти, защото точно от тази анкета, не виждам кой отрасъл би имал реална полза. Госпожата нека влезе и да сподели малко повечко подробности - никой не е тръгнал да я обижда или напада, сигурен съм, че Дончев веднага би предприел мерки, ако някой си позволи да наруши границите на доброто възпитание. Тази анкета е ....... за дипломна работа, ок - макар личното ми мнение, че е крайно неспокосана, дори липсва уточнение от каква позиция се задава, това "ентусиасти" за мен е равно нищо, "бизнес проект" и "продукт", ма какъв бизнес, за какъв продукт иде реч, няма никакво инфо - но за нещо по същество, моля те.
    Kando, само ако знаеш, колко изключително остри поста написах относно тази анкета, но в последствие ги изтрих, само и само да запазя добрия тон, идея си нямаш.

    ПП
    Зуница, ти си свестен човек, защо пръста ти не е в друга посока?

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    ....изключително остри поста написах относно тази анкета ....
    Че защо? Аз не виждам някаква злонамереност или подмолни сметки. Според мен това са млади хора, студенти по някаква специалност от сферата на икономиката, а знаеш - младия човек е по- непохватен, по- неопитен и, дори за най- дребни услуги да потърси, малко оплита подхода. Разбира се мога и да бъркам, но анкетата наистина ми е толкова повърхностна и несъстоятелна, че ......

    Нека госпожата да влезе и да ни разкаже малко по- подробно за какво става дума - виждам, че днес т.е. вече е вчера де, е влизала, но без да напише нищо. Вероятно се е разочаровала от коментарите, но аз ще я помоля да се изкаже и вас, да проявите кавалерското си отношение.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Не разбирам защо има толкова негативно отношение към тази анкета. 3 пъти прочетох ОР и никъде не видях да се говори нещо за "оправяне" на проблемите в пчеларството. Това, че бизнес-проекта им е насочен към предизвикателствата и проблемите в пчеларството според мен означава, че това ще се вземе предвид при съставяне на проекта, а не, че ще решава проблеми.
    И даването на повече инфо относно целта на анкетата как ще промени нейната стойност? Анкетата е такава каквато е,, те са преценили, че тези въпроси им вършат работа за техните цели. Ми хубаво.

    И да, според мен трябва човек да е вътре в дадена сфера не само, за да разбере проблемите в дадената област, но и да ги решава. Аман от парашутисти на всички нива.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    ...ПП
    Зуница, ти си свестен човек, защо пръста ти не е в друга посока?
    Всеки, който пита има право на отговор."Питайте и ще ви се отговори!"Дали отговорът ще се хареса или не, е съвсем друго.
    Според мене всяка дума в общественото пространство относно пчеларските проблеми е от полза.Колкото по широк е кръгът от запознати толкова по вероятно е и да се намерят решения.На неизвестен проблем на малка групичка хора никой не обръща внимание.Пчеларските организации не харчат пари за популяризиране на дейността и проблемите на пчеларите.От тая гледна точка и пръстчето сочи на горе.
    А основния проблем на пчеларството у нас е неграмотната и вредна държавна политика.А тя за съжаление се прави от хора, които след като са гледали " Пчеличката Мая" са решили , че са най-компетентните.
    (Не визирам ТСЦ-то.Опазил ни Бог той да управлява пчеларството.Но има всички качества да го върши по критериите на държавната администрация.В министерството си имат достатъчно собствени ТСЦ-та.)
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    От една дипломна работа едва ли някой очаква реални резултати. Умния научен ръководител трябва да насочи дипломанта към подходите и методите за решаване на даден проблем, а не към самото негово решаване. Ако се получи работещо решение - чудесно! Ако не се получи, но дипломанта е извървял правилния път значи той си е усвоил материала, който е изучавал през годините обучение и най вече е усвоил начина на мислене в правилната посока. Прилагайки го в бъдещата си работа той рано или късно ще стигне до истинските резултати. И нека не забравяме, че никой не се е родил научен в някаква област, за да започне веднага с летящ старт.
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    .......
    А основния проблем на пчеларството у нас е неграмотната и вредна държавна политика.А тя за съжаление се прави от хора, които след като са гледали " Пчеличката Мая" са решили , че са най-компетентните.
    (Не визирам ТСЦ-то.Опазил ни Бог той да управлява пчеларството.Но има всички качества да го върши по критериите на държавната администрация.В министерството си имат достатъчно собствени ТСЦ-та.)
    Писали сме по едно и също време.
    Прав си и в двете оценки! Но можеш ли да ми посочиш поне един пчелар, достатъчно грамотен и начетен в областта на държавното управление, който би могъл да поеме сектор "Пчеларство" в МЗХ и да води правилната политика? А и коя е тя? И за кого? За хоби пчеларите е едно, за малкия семеен бизнес (пчеларска ферма) друго, а за промишления пчелар с хилядите кошери - трето!
    Колкото до мен аз това си го знам от малък. За канцеларски плъх не ставам, а за воденичен камък, който да тежи на едно място и цял живот да се върти около остта си в кръг - ощв по-малко.
    Жив пример в това отношение за мен е сегашния министър на вътрешните работи. Познавам го лично - 8 години сме работили в един институт. Много добър специалист в своята област, с много познания, опит, изобретателност и комбинативност в научната и конструкторската работа. Поставен обаче на неправилното място като управленец той се провали.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2018
    Мнения
    3
    Здравейте,
    Благодаря на всички които отделиха от времето си, за да попълнят анкетата или да оставят коментар. Ще се опитам да отговоря на въпросите, но ако пропусна нещо, моля за извинение.
    Малко повече информация за нас и анкетата:
    Ние сме трима колеги от различни професионални области и заедно решихме да работим по проект свързана с предизвикателствата и проблемите в пчеларството като дипломна работа (следваме бизнес администрация). Проектът ни е все още на ниво идея. В края на октомври пред изпитна комисия трябва да представим проблема, върху който искаме да работим, предложението (какво смятаме да направим, за да подпомогнем разрешаването на този проблем), както и към каква пазарна ниша искаме да се насочим. Само след одобрение от професорите ще можем да започнем по-конкретна работа по идеята. Планираме също да направим интервюта и посещения. И тримата нямаме опит в пчеларството, но темата ни е близка, защото всеки познава поне един човек в тази сфера.
    Целта на анкетата ни беше да съберем по-бързо информация по въпроси които смятаме, че ще ни помогнат да формулираме по-добре предложението си. Например, може да използваме информацията за времето и трудните/времеемки задачи, за да помислим за варианти за тяхната оптимизация.
    Г-н Дончев, благодаря за коментара и информацията къде можем да намерим отговори. На този етап имахме нужда от информацията по-възможно най-бързия начин, но със сигурност ще прегледаме какво друго е налично във форума.
    Г-н Kando, въпросът "защо решихте да се занимавате с пчеларство" цели да ни помогне да разберем дали мотивацията на човек да започне с пчеларството се отразява на готовността му да инвестира повече или по-малко. Въпросът "какви аспекти в пчеларството намирате за приятни" има за цел да открие какво кара човек да продължава да се занимава с пчеларство. Благодаря Ви за критиката и отговорите. Ще работим по въпросите, за да са по-ясни и точни.
    Благодаря отново и съжалявам ако съм ядосала някого.

    Поздрави,
    Ивелина

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    ТСЦ1, много ми е интересно какво си разбрал за факторите които определят цените на мед? - това по повод по горен твой пост. Не слагай отговора в темата за цената на меда.
    На другия ти въпрос от по-горе - Сегашния закон за пчеларството е написан и внесен от пчелари. Нямам спомен дали са го защитавали лично пред комисии или в залата, но знам че е написан "по спешност" ( то си му личи) и от пчелари.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    От четири страници мнения, не разбрах какво не ви харесаха въпросите от анкетата. Като не искате, не отговаряйте и толкова. Или предложете други въпроси.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ivetu Виж публикацията
    Например, може да използваме информацията за времето и трудните/времеемки задачи, за да помислим за варианти за тяхната оптимизация.
    На мен нещо ми се губи връзката - това е задача, с която може да се справи технолог, а не администратор. Силно се съмнявам, че е във вашата компетенция да оптимизирате чисто технологични процеси - но както и да е.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    с. Добромирка общ. Сев
    Технологичните процеси заслужават и организация.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •