Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 58
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от keser Виж публикацията
    Управителният съвет на Пчеларско Сдружение Бургас взе решение да помогне на пострадалите си членове, като се опита да открие причината за натравянето/загубата на пчелите. Бяха изпратени писма до различни професори по пчеларство с молба за помощ. Единствения ЧОВЕК, който се отзова беше проф. Пламен Петров. Професорът посети, пострадалите, въпреки личните си проблеми и ни отдели един ден за посещение на пчелините. Благодарение на Професора, платихме лабораторните анализи с отсъпка, директно по сметката на лабораторията. За посещението, прегледите, разчитането на изследванията и пътните разходи той отказа да вземе и стотинка. Единствено той ни подаде ръка, без да търси каквито и да е облаги. Уверявам Ви, ча пчелите на Професора са добре, лично се убедих в събота...
    Относно пробите от слънчогледа в Германия- не ги поръчва и заплаща нашето сдружение, поръча ги частно лице, което не е член на сдружението ни и нямаме информация за тях.
    Рости, доста ми е любопитно, защо вашето сдружение не предприе някакви действия, пък ако някой друг членуващ в друго сдружение знае, че са предприети мерки за това изчезване да каже. Не ми се вярва само ние в Бургас да се опитваме да направим нещо по този въпрос, а ако сме само ние, защо въобще членувате накъде или то си плащаш да станеш член, за да може на годината един, два пъти да седнеш на маса без да плащаш?

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости, доста ми е любопитно, защо вашето сдружение не предприе някакви действия, пък ако някой друг членуващ в друго сдружение знае, че са предприети мерки за това изчезване да каже. Не ми се вярва само ние в Бургас да се опитваме да направим нещо по този въпрос, а ако сме само ние, защо въобще членувате накъде или то си плащаш да станеш член, за да може на годината един, два пъти да седнеш на маса без да плащаш?
    Може би е последното. До колкото съм бил в такава система най - силната част е масата в крайната и фаза. През другото време когато са на нея, само гледат умно или говорят колкото да не мълчат и темата съвсем различна от тази по която са се събрали. Иначе краят е силен. Това са нашите организации. В другата си част са да може някой да завърти нещо, а останалите да го подкрепят с гласовете си, макар, че може би изобщо не им е ясно защо аджеба гласуват. Предполагам, че този филм сте го гледали многократно.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Рости, доста ми е любопитно, защо вашето сдружение не предприе някакви действия, пък ако някой друг членуващ в друго сдружение знае, че са предприети мерки за това изчезване да каже. Не ми се вярва само ние в Бургас да се опитваме да направим нещо по този въпрос, а ако сме само ние, защо въобще членувате накъде или то си плащаш да станеш член, за да може на годината един, два пъти да седнеш на маса без да плащаш?
    Вече говорихме с Янчо по тел.но ще отговоря и тук защото въпроса е публичен. Дружеството взе мерки, но за сега резултатите са никакви. Имаме относително ясна представа за поразените райони. Разговаряме по между. Наблюдаваме и анализираме. Молим държавата за помощ за сега безуспешно.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вече говорихме с Янчо по тел.но ще отговоря и тук защото въпроса е публичен. Дружеството взе мерки, но за сега резултатите са никакви. Имаме относително ясна представа за поразените райони. Разговаряме по между. Наблюдаваме и анализираме. Молим държавата за помощ за сега безуспешно.
    А не е ли подобре вместо да се затваряме до дружество, да си звъннете председателите на дружествата(всички се знаете) и да изготвите някаква карта на таз годишните поразени райони в цялата страна, за да може да се наблюдава другата година пак в тези райони ли ще се прояви или ще възникнат нови огнища? За държавата не ми се говори, но нека не чакаме неволята( готови пари), а да видим как може ние да си помогнем взаимно.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имаме група във Фейса и още днес ще задействам нещата.

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А не е ли подобре вместо да се затваряме до дружество, да си звъннете председателите на дружествата(всички се знаете) и да изготвите някаква карта на таз годишните поразени райони в цялата страна, за да може да се наблюдава другата година пак в тези райони ли ще се прояви или ще възникнат нови огнища? За държавата не ми се говори, но нека не чакаме неволята( готови пари), а да видим как може ние да си помогнем взаимно.
    Картографирането добре, но какви спешни мерки да се вземат за да се прекъсне тази инвазия? Това е по - важно.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Върнах се аз на тази тема, да докладвам за мързеливото пчеларство. Мненията по-горе на Рости и Кандо се потвърдиха на практика. Поради авария с кръста /дискова/, която пак ме повтори миналата година, не смея вече да вдигам корпуси с пити - изрично съм предупреден от докторята. Карах рамка по рамка, ама то колко ще прегледам така при оскъдното време, което ми остава от работата. От 35 броя през 2018 останаха към 15 бр. през 2020, в момента са вече 5 бр. Явно мързеливата не става. Сега се чудя как да го подхвана по друг тертип - не бива да вдигам по-тежко от пълна пита. Изгледах из нет-а всякакви клипове, като че ли моят вариант е този:https://www.youtube.com/watch?v=WN5zppSDIIY . В един павилион трябва да са ми пчелите, ваната, центрофугата и склада за дребен инвентар. Така ще мога с минимално пренасяне да ровя рамка по рамка и даже да практикувам подвижно пчеларство. Това на клипа е някакъв словенски модел кошер, жалко, че не разбирам какво говори. Другият вариант е този, който лично ходих да гледам в Румъния и пуснах снимки в темата за румънските пчелари - 18 рамков лежак: https://pchelari.com/forum/showthrea...B0%D1%80%D0%B8.
    Като че ли седнал по ми харесва да работя. Вие как мислите, кое е по-добро?

    P.S. Дописвам си - този румънец защо обръща питите наопаки, сигурно обяснява, ама не му разбирам?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Върнах се аз на тази тема, да докладвам за мързеливото пчеларство. Мненията по-горе на Рости и Кандо се потвърдиха на практика. Поради авария с кръста /дискова/, която пак ме повтори миналата година, не смея вече да вдигам корпуси с пити - изрично съм предупреден от докторята. Карах рамка по рамка, ама то колко ще прегледам така при оскъдното време, което ми остава от работата. От 35 броя през 2018 останаха към 15 бр. през 2020, в момента са вече 5 бр. Явно мързеливата не става. Сега се чудя как да го подхвана по друг тертип - не бива да вдигам по-тежко от пълна пита. Изгледах из нет-а всякакви клипове, като че ли моят вариант е този:https://www.youtube.com/watch?v=WN5zppSDIIY . В един павилион трябва да са ми пчелите, ваната, центрофугата и склада за дребен инвентар. Така ще мога с минимално пренасяне да ровя рамка по рамка и даже да практикувам подвижно пчеларство. Това на клипа е някакъв словенски модел кошер, жалко, че не разбирам какво говори. Другият вариант е този, който лично ходих да гледам в Румъния и пуснах снимки в темата за румънските пчелари - 18 рамков лежак: https://pchelari.com/forum/showthrea...B0%D1%80%D0%B8.
    Като че ли седнал по ми харесва да работя. Вие как мислите, кое е по-добро?

    P.S. Дописвам си - този румънец защо обръща питите наопаки, сигурно обяснява, ама не му разбирам?
    Проблема не ти е в това колко тежко вдигаш, а колко работиш. Ти не спираш по мои наблюдения и се чудех - ти от желязо ли си? Но явно не.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Одъртях вече, одъртяяях! А това е най-хубавия пчеларски клип, който съм гледал досега: https://www.youtube.com/watch?v=Quw-fhw9T2o
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Не знам дали забелязахте в клипа https://www.youtube.com/watch?v=WN5zppSDIIY как преди да върне извадените рамки пчеларя ги преобръща наобратно /с долното нагоре/. Защо прави това и нищо ли не му става на пилото?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •