Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435
Резултати от 341 до 347 от общо 347
  1. #341
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от mirona73 Виж публикацията
    Привет,
    А знае ли някой, колко е приблизително консумацията на нормално семейство в период на суша и безпашие юли и август? Имайки предвид, че стипмулираме за зимна пчела.
    Благодаря предварително.
    На отводка е около 0,4 захар на ден на нормално семемейатво е двойно.

  2. #342
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Здравейте. Налага се да сложа питка на няколко семейства в нужда. Имам останали от миналата зима от 2.5 килограмовите, но са надули пликовете. Търся мнения и съвет дали бих могъл да ги дам или да не рискувам.

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Здравейте. Налага се да сложа питка на няколко семейства в нужда. Имам останали от миналата зима от 2.5 килограмовите, но са надули пликовете. Търся мнения и съвет дали бих могъл да ги дам или да не рискувам.
    Надули, какво означава? Ако са променили формата си лятото от топлоната най вероятно и няма нищо, но ако е ферментирала храната и е шукнала ще умориш пчелите. Аз не бих рискувал, купи нова. Тази може да я дадеш през годината ако има гладен период или на одводки. Успех!

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Надули, какво означава? Ако са променили формата си лятото от топлоната най вероятно и няма нищо, но ако е ферментирала храната и е шукнала ще умориш пчелите. Аз не бих рискувал, купи нова. Тази може да я дадеш през годината ако има гладен период или на одводки. Успех!
    Едва ли е вкиснала храната. Аз намерих в една кофа няколко пакета забравена храна от преди 4-5 години. Беше разтекла и втечнила част от нея, но нямаше признаци на прокисване. Според мен проблема, който може да има колегата е, че в това топло време има вероятност да се разтече там, където пчелите образуват кълбото.

  5. #345
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Надут е плика там където е останал добре запечатан и вакуумиран. Самата храна е без промяна в цвят и консистенция. Това което ме притеснява е да не е тръгнала някаква ферментация. Просто реших, че се е случвало и при други колеги.

  6. #346
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Надут е плика там където е останал добре запечатан и вакуумиран. Самата храна е без промяна в цвят и консистенция. Това което ме притеснява е да не е тръгнала някаква ферментация. Просто реших, че се е случвало и при други колеги.
    Като начало–Честита Нова година!!! Здраве и много късмет при отглеждането на пчелите.
    Слагай храната спокойно.За десеттина отводки бях купил 2 кашона от същата разфасовка,но останаха няколко пакета. И покрай болежките ми съм ги забравил в склада.Миналата зима ги открих в кофата–надути леко,някои втечнени на 5% отгоре. Като ги слагах,обърнах плика с твърдата част надолу/към рамките/. След 3–4 дена бяха отнели всичката течна част и си хрупаха от твърдата. Проблем не е имало след вземането на цялата питка.
    Сега съм им напълнил торбички по 2 кг. с мед/рапица+овощия/ и към 15 01 ще им ги сложа,че това топло време ги открехна на пило,а то иска хранене.

  7. #347
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Здравейте. Налага се да сложа питка на няколко семейства в нужда. Имам останали от миналата зима от 2.5 килограмовите, но са надули пликовете. Търся мнения и съвет дали бих могъл да ги дам или да не рискувам.
    Аз бих опитал тази храна на вкус. Ако той е нормален, бих я сложил в кошерите без притеснения.

 

 
Страница 35 от 35 ПърваПърва ... 25333435

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •