Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 35 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 347
  1. #81
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Ето една доста интересна лекция от Плевен 2013 за заместителите

    http://www.youtube.com/watch?v=TetKYBiixyU

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Благодаря на ledenia123 и моля качете ако имате още записани лекции от Плевен 2013.

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    09.03.2011
    Мнения
    69
    Ето още няколко от Плевен
    http://www.youtube.com/results?searc....1.8lMtjkLDEiw

  4. #84
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    73
    Колега ledenia123 имали някоя лекция на МЗХ.Благодаря.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов
    Като гледам цените се питам,колко ли печалба си слага търговеца?А производителя дали си слага печалба???.И на края се питам какво всъщност ни продават?
    Дори и да пчеларствам със"100" кошера пак бих си произвеждал питките сам.
    Опасенията ми се оказаха основателни.На 20 01.13.подхраних с медено захарно тесто по 2,5кг на семейство.На едно семейство сложих апифонда-2,5кг.На 09.03 при прегледа от домашните питки беше останал само тензухът,а от апифондата бяха освоили не повече от 0,5кг.Кошерът подхранен с апифонда е с най-малко пило.

  6. #86
    Ангеле нищо не доказва това. Днес говорих с друг колега, знаете го - "бачо иван", никой не може да го нарече неграмотен. Та той каза следния случай. Негов колега бил сложил по 2 питки на семейство, едната апифонда, другата медно тесто. Апифондата сложена над кълбото. Когато намаляла видимо повече от меденото тесто са им разменени местата. Вместо кълбото да почне да яде повече от меда, се премества под апифондата и я довършва изцяло при почти непокътната другата питка.

    В момента разбирането е че тази захар амортизира по-малко пчелите в сравнение с меда.
    "Спокойствие и само спокойствие" - Карлсон който живее на покрива.

  7. #87
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Колеги,как смятате може ли готовите храни който се предлагат на пазара да заместят успешно подхранването с захарен сироп на по късен етап през пролета?Дали пчелното семейство ще има същото развитие на пило?

  8. #88
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    Колеги,как смятате може ли готовите храни който се предлагат на пазара да заместят успешно подхранването с захарен сироп на по късен етап през пролета?Дали пчелното семейство ще има същото развитие на пило?
    И аз това се чудя и си мисля, че би трябвало да няма разлика захарна питка ли слагаш или сироп. Даже питката би трябвало да я взимат по-лесно.

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    Колеги,как смятате може ли готовите храни който се предлагат на пазара да заместят успешно подхранването с захарен сироп на по късен етап през пролета?Дали пчелното семейство ще има същото развитие на пило?
    Мое мнение е да се комбинират и двете; Аз съм "неделен" пчелар и слагам около месец преди акацията литър сироп (всяка седмица и захарното тесто. При преработкат на сиропа, влагата която се отделя се поема от тестото и по лесно се взема от пчелите (по-меко е). Стимулацията е постоянна.

  10. #90
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Ако няма разлика много по практично за мен ще бъде подхранване с питки: 1-во по малко трудоемко е,2-ро избягвам ходенето през ден на пчелина който е на 20 километра от където живея и това са разходи

 

 
Страница 9 от 35 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •