Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 35 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 347
  1. #311
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    И аз имам подобен проблем с останала твърда храна, и щях да я разтварям във вода, но виждам нехаресването на Валентин.Има ли различни мнения по въпроса и ако не е удачен вариянта на разтварянето с вода то какво друго може да се направи с храната?

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от krasivasi Виж публикацията
    И аз имам подобен проблем с останала твърда храна, и щях да я разтварям във вода, но виждам нехаресването на Валентин.Има ли различни мнения по въпроса и ако не е удачен вариянта на разтварянето с вода то какво друго може да се направи с храната?
    Боднах и аз един палец, та ха сега да видим. Бат Тянко продава храни, а другия колега-не знам, дали въобще купува. Аз бих ползвал храната при отводките, за да не попада в стоковия мед. И добре е да споменавате, каква точно е храната.

  3. #313
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Бат Тянко продава храни, .....И добре е да споменавате, каква точно е храната.
    Виж ти, и коя е храната, която продава и в кой град е магазина?
    А моята храна е ApiFonda и FondaBee.

    Имам желание да тествам някои от другите храни на пазара, има разни с витамини, с прашец, с нозевит (поне по описание), но преди време прочетох мнение от един много добър пчелар да не се ползват храните произведени в България и затова не купувам от тях.

  4. #314
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Виж ти, и коя е храната, която продава и в кой град е магазина?
    А моята храна е ApiFonda и FondaBee.

    Имам желание да тествам някои от другите храни на пазара, има разни с витамини, с прашец, с нозевит (поне по описание), но преди време прочетох мнение от един много добър пчелар да не се ползват храните произведени в България и затова не купувам от тях.
    http://pchelari.com/forum/showthread...B3%D0%B0%D1%81

    Нямам опит с купешки храни, но тази година заложих на -Апифонда. Нямам вяра на БГ-то.

  5. #315
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Въпроса е може ли да се дава сироп от подобна храна ,било то българска или вносна и ако не то защо?

  6. #316
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasivasi Виж публикацията
    Въпроса е може ли да се дава сироп от подобна храна ,било то българска или вносна и ако не то защо?
    Отговора е: Може да се дава сироп от такава храна с една забележка - да не се загрява, ако в нея има витамини или най - много до 30-40 градуса.

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз миналата година имах един пакет с такава храна.Беше станал като тебешир.Махнах преградата на хранилката и я размих с малко водичка.Без проблем я вземаха.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #318
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от krasivasi Виж публикацията
    И аз имам подобен проблем с останала твърда храна, и щях да я разтварям във вода, но виждам нехаресването на Валентин.Има ли различни мнения по въпроса и ако не е удачен вариянта на разтварянето с вода то какво друго може да се направи с храната?
    Намерил си и ти с кого да се равняваш. Разпечатана ли е опаковката? На мен почти всяка година ми остава храна,тъй като съм на принципа на Мечо Пух. От топлото време омеква. Ако е разпечатана и не e на проветриво място пак ще омекне, тъй като е хигроскопична. И на последния ти въпрос - можеш да я съхраниш до следващата зима. Преди да я сложиш на семействата, ако е мека я оставяш на студено на вън или във фризера, ако е прекалено твърда на парното или в близост до отоплителен уред, но внимателно, не много, колкото да можеш да я обработиш ако е необходимо.

  9. #319
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от krasivasi Виж публикацията
    И аз имам подобен проблем с останала твърда храна, и щях да я разтварям във вода, но виждам нехаресването на Валентин.Има ли различни мнения по въпроса и ако не е удачен вариянта на разтварянето с вода то какво друго може да се направи с храната?
    Не харесвам, защото госпожата казва, че в кошерите и има 15-20кг храна. До седмица максимум започва цъфтежа на овошките. Какви сиропи, какви чудеса. Хора, есента твърдите, че наливате сироп, сега пак. Мед ли правите...или какво. И да, аз предпочитам да хвана овошките с пресен нектар, пред каквото и да било.

  10. #320
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не харесвам, защото госпожата казва, че в кошерите и има 15-20кг храна. До седмица максимум започва цъфтежа на овошките. Какви сиропи, какви чудеса. Хора, есента твърдите, че наливате сироп, сега пак. Мед ли правите...или какво. И да, аз предпочитам да хвана овошките с пресен нектар, пред каквото и да било.
    Валентине, въпреки неприязънта ти към мен, ще ти кажа, че има технология на храненето. Не си мисли, че всичко, което влиза в кошера под формата на храна, се складира във вид на мед. Храната е важна, за да може да се създаде силна войска, която да води войни. Последното в преносен смисъл!

 

 
Страница 32 от 35 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •