Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 41
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Заверяване на прегледите? По принцип ветеринара е длъжен не само да ти заверява дневника, а да направи преглед на пчелите. За това не трябва да ти взима пари. Прегледите ги плаща държавата. Прегледите са пролетни и есенни. Т.е дневника трябва да се "заверява" два пъти в годината.

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Да по принцип трябва да ги проверява но в деиствителност всички знаем че не се получава така.На мен ветеринарният ми взема каде по лев каде по два на кошер само за да си сложи печата на дневника а също така ми взема и когато отида да ми подпечата анкетната карта за пререгистрация като земеделски производител,общо взето колкото пъти вляза там и ми садират кожата от гърба.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Кажи на ветеринаря следващия път като ти поиска пари за прегледите, че това е държавата му плаща за това. И той няма право да ти взема пари. За картата за заверката всички вземат по 5 лв. И това не е редно ама айде и аз си затварям очите.Ама по лев за кошер. Ще му дам ако дойде и направи обстоен преглед на кошерите и след това ще му разкатая фамилията.Това е рекет.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Е пет лева но защото се правела някаква декларация че наистина притежавам пчелните семеиства и на нея тои трябва да си сложи печата и ми взе петнаисет а тва че не се вземат пари ме шокира аз до сега съм му дал толкова пари че направо не ми се мисли.Имам и един друг въпрос мога ли да отида при друг ветеринарен примерно в съседен град защото с този явно няма да се разберем?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Там е работата, че не можеш. Но можеш да отидеш в БАБХ(бившото НВМС)и да попиташ на какво основание ти иска пари. И друго. Когато плащаш винаги изисквай фактура и касова бележка. Като ти каже че не може защото няма на какво основание да ти вземе парите Му казваш че пари се дават срещу документ.

  6. #16

    Re: "ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКИ ДНЕВНИК НА ПЧЕЛИНА"

    Цитат Първоначално публикувано от kroum
    http://babh.government.bg/uploads/Fi...20pchelina.pdf

    Това е новият официален ВМ дневник на пчелина в сила от 30.08.2011г.
    Би трябвало да се дава от участъковите лекари.
    Информацията имам едва от вчера.
    От къде да се снабдим с него ветеринаря го няма и незнаел от къде да го взема

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    върни се малко назад в темата и ще го намериш

  8. #18
    Ако става дума за участъковите лекари в нашия район казаха че нямат и да си го намеря явно навсякъде е различно затова попитах .Предполагам че всеки прочита от начало до край темата и тогава пита. Явно несъм намерил одговора.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Дневника го има като линк в първото мнение от темата. Участъков лекар няма как да няма може да един на няколко села, но има. За съжаление всичката ни оправия е такава и трябва да се губи време и за това.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Разпечатваш, подвързваш за по-приличен вид и отиваш при ветеринаря за писане и заверка.
    И моя ВЛ само беше дочул, че имало нов дневник, но не било негова работа да го има и/или раздава.
    Предпочитам да пия от извора.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •