Здравейте, и от мен от 3 месеца сам пчелар имам 8 отводки във Фарар кошери близо до г.Севлиево.
Двете от отводките не са силни с по 12 магазинни рамки и смятам да ги кача едно върху друго като сложа два корпуса с основи най-отдолу а между семействата халимонова решетка и да стане двумайчено семейство.
При заземяването мисля да сложа мрежа за прополис до халимонова решетка плътно за да ги разделя с мрежести дана съм и отгоре ще поставя найлон.
Идеята е на пролет да се развие много бързо с двете майки и ако е така само главно двумайчени семейства да гледам с помощник на специална количка ,която да ги държи повече корпуси във въздуха докато гледам долното семейство.


Въпроси те са ми:
1.Двете семейства ще оживят ли през зимата и с колко рамки мед трябва да им осигуря ?
2.В горното семейство ще достигали достатъчно кислород ако прелката му е затворена (иначе ще става течение на долното)?
3.Възниква проблема как през зимата ще знам какво се случва с долното семейство (или как да го храня ако има нужда)?
4.Голям ли е процента да убият едната майка при положение че ще бъдат разделени с мрежа за прополис и халимонова решетка?

Ще бъда благодарен от вашите отговори,мнения и съвети.