Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 56
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    То има закон и то преправен тази година, но не знам кой ще се върже. Например искам да регистрирам пчелин в земя водеща се мери и пасища към общината( до сега беше забранено), но пусти късмет където ми са пчелите земята се води цял парцел от 54 декара и не може, можело само малки имоти, защото в закона дават до 10 кв за един кошер, за 100 кошера се равнява на 1 декар.
    Общината ти прави парцел от 1 дка. обявява търг ти го печелиш и плащаш наем 10 години в моя случай 40 лв./дка.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Общината ти прави парцел от 1 дка. обявява търг ти го печелиш и плащаш наем 10 години в моя случай 40 лв./дка.
    Общината казва, че в закона пише за маломерни имоти, а не да ти отделя парцел от по голям. Прости казват къде има такива пърцели в къна на тръна и се спасявай. Дори ми казаха да очаквам санкция за използване незаконно на имота защото имам пчели там.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    3 дни търсех, що е то маломерен имот и нищо?

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    3 дни търсех, що е то маломерен имот и нищо?
    В закона пише от 3 до 10 кв за кошер, сам може да сметнеш, при какъв брой кошери, колко терен ти се полага.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Дори ми казаха да очаквам санкция за използване незаконно на имота защото имам пчели там.
    Аз бях в същото положение ,но от общината се съгласиха и ми отделиха 1 дка като отделянето на новия парцел струва около 150 лв. Всичко опира до желание и разбиране.Парцела трябва да е до път.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Аз бях в същото положение ,но от общината се съгласиха и ми отделиха 1 дка като отделянето на новия парцел струва около 150 лв. Всичко опира до желание и разбиране.Парцела трябва да е до път.
    Това в коя община е, за да им кажа, че има вече такъв прецидент и ще съдя общината ако не направят същото .

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Аз бях в същото положение ,но от общината се съгласиха и ми отделиха 1 дка като отделянето на новия парцел струва около 150 лв. Всичко опира до желание и разбиране.Парцела трябва да е до път.
    Мен също ме интересува за коя община става въпрос?

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В закона пише от 3 до 10 кв за кошер, сам може да сметнеш, при какъв брой кошери, колко терен ти се полага.
    Не си прав. Това са две различни рестрикции. Едната е че парцела трябва да е маломерен. И втората е за квадратура на кошер. Ако влезем в хипотеза че ще отделят парче ( което преди 5 години ми беше отказано) то това ще може да стане само от маломерен. До колкото успях да се преборя със законовите разпоредби маломерен е парцел е такъв под 10 дка., който няма в съседство друг със същия статут към който да се обедини. Това го четнах в една наредбичка на една малка община и ти по друг повод. В закон разпоредба не открих.

  9. #29
    Забранен
    Регистриран
    23.08.2018
    Мнения
    13
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не си прав. Това са две различни рестрикции. Едната е че парцела трябва да е маломерен. И втората е за квадратура на кошер. Ако влезем в хипотеза че ще отделят парче ( което преди 5 години ми беше отказано) то това ще може да стане само от маломерен. До колкото успях да се преборя със законовите разпоредби маломерен е парцел е такъв под 10 дка., който няма в съседство друг със същия статут към който да се обедини. Това го четнах в една наредбичка на една малка община и ти по друг повод. В закон разпоредба не открих.
    Него ли намалиха на под 5дка колега?

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не си прав. Това са две различни рестрикции. Едната е че парцела трябва да е маломерен. И втората е за квадратура на кошер. Ако влезем в хипотеза че ще отделят парче ( което преди 5 години ми беше отказано) то това ще може да стане само от маломерен. До колкото успях да се преборя със законовите разпоредби маломерен е парцел е такъв под 10 дка., който няма в съседство друг със същия статут към който да се обедини. Това го четнах в една наредбичка на една малка община и ти по друг повод. В закон разпоредба не открих.
    На мен ми бе обяснено, че щом ще се отдава за пчелин се смята колко кошера ще се поставят и от там, колко трябва да бъде голям парцела, но реално ти няма.да сложиш 500-1000 кошера в този парцел, нали в последствие от БАБХ ще.трябва да го регистрират като пчелин.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •