Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 40
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    1- Защото не намерих отговор никъде, дори на един от големите професори го зададох, но той даже не можа да схване за какво му говоря, но мисълта може би му беше заета за това как да си продаде книгите, който беше донесъл.
    2- Отговора се наложи да го търся поради повтарящи се няколко поредни години загуби на семейства дали май много мед. Да се има в предвид, че в моя район има само един период от 15-20 дена главна паша(миналата и тази година са по малко).
    Много е сложен въпроса, че да не може да му се отговори. Защото тези пчели са бачкали като за световно и са изтощени. Другото което е, че предимно такива семейства качват почти всичкия мед в магазините и какво - пчеларя го взима до грам и за пчелите остава да рупат захар дадена им от пчеларя, което още повече ги изтощава. В тази захар няма нищо от рода на витамини, ензими, микроелементи. Започват болестите и те така.

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Така си мислиш. ДБ е граула в БГ.Това е кошера даващ най много добив.Лесно,бързо,вкусно.
    Граул.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Граул.


    СПТУ по ССМ Толкова ми е багажа.Чел съм Черниш и Иван Кондарев двата тома само./Това за мен/Л-то го слагам от Любов към вазе.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    СПТУ по ССМ Толкова ми е багажа.Чел съм само Черниш и Иван Кондарев двата тома само./Това за мен/Л-то го слагам от Любов към вазе.
    Първата на Украински или на Руски я чети? И сега да не започнеш да ми говориш пак за нападнатата отводка и защо никой не ти казва нищо. Хайде аз да ти кажа след като се е *почнало. Питаш тези пчели дали са твои или чужди? Ами твои са. От отводката. И сега ти си мислиш, че тази отводка е нападната? Въобразяваш си. Тази отводка просто е започнала да се облита, но наш Данчо нали е чевръст, веднага и действа тактически и я усмирява с оцет, прах, найлони, парцали и тяхната страшна и магична сила. Друмев, Данчо, ако това беше нападение при размера на твоя пчелин - имам предвид бройка, то тази отводка щяха да я отнесат заедно с кошера под формата на клечки за зъби. Той я бил оправил. Сънуваш и то яко.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Много е сложен въпроса, че да не може да му се отговори. Защото тези пчели са бачкали като за световно и са изтощени. Другото което е, че предимно такива семейства качват почти всичкия мед в магазините и какво - пчеларя го взима до грам и за пчелите остава да рупат захар дадена им от пчеларя, което още повече ги изтощава. В тази захар няма нищо от рода на витамини, ензими, микроелементи. Започват болестите и те така.
    Не е само това.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не е само това.
    Янчо, и за мен тово което казваш е дължи на това, че тези семейства не могат да отгледат качествени зимни пчели, защото са изтощени до краен предел. Млечицето с което захранват ларвите на зимните пчели е крайно недостъчно и може би с доста по беден хранителен състав, и от там самите пчели които се раждат са с много малко масно тяло, което е крайно не достъчно да преживеят зимата. Както се знае, пчелата се ражда с всичко необходимо и не натрупва масно тяло като прасе, а само го изразходва...

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Не е само това.
    Съгласен съм, факторите са многобройни.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Момци, да ви кажа честно това с изтощените пчели ми е малко несериозно като причина. По съм съгласен, че са доста други дребни камъчета, които се натрупват към основната причина и колата се обръща. А основната причина, както Дончев правилно отбеляза по-горе, е в действията на Пчеларя!

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Гледам, никой не отрича факта, че най-зле презимуват семействата, които са дали най-много мед. При мен, като аматьор, го забелязах още след втората зима. За причините, виждам, се спори. Някой ще каже ли какво прави, за да предотврати това явление? Ако някой успява, значи знае причината, дори и да не го осъзнава.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #30
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Гледам, никой не отрича факта, че най-зле презимуват семействата, които са дали най-много мед. При мен, като аматьор, го забелязах още след втората зима. За причините, виждам, се спори. Някой ще каже ли какво прави, за да предотврати това явление? Ако някой успява, значи знае причината, дори и да не го осъзнава.
    При мен зле зимуват семействата рекордьори, които са на ремаркето. (Днес се замислих и го осъзнах). На стационара на полето няма проблем със зимуването.

    Може да е свързано с местенето в края на Юли-началото на Август. Облитане, ориентиране, търсене на нова паша-прашец и нектар. Но пък се случва само с рекордьорите, 1-2 броя.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •