Здравейте,

Аз съм Андро на 19 години.
Работя и уча в чужбина.
Напоследък се чудя какъв би бил животът ми, ако се върна в България след като завърша обучението си тук в чужбина. Имам планове, който са доста интересни. Искам да работя от България за чужбина и като хоби да си гледам пчели. Имам доста наследени земи, който не се ползват от никой в няколко балкански селца и се чудя дали мога да си ги гледам там.
От къде ми е дошло желанието за пчелите? - Дядо ми (бог да го просто) е бил пчелар. Аз бях много малък и не го помня добре, но помня как си играех около кошерите и много им се радвам и явно това ме подтиква към този занаят.
Искам няколко мнения от вас, защото аз имам възможност да се сдобия с хубава технология. Ще прикача повече информация под темата.
Въпросите са ми следните въпреки, че изчетох доста теми.
Колко трябва да ми е началния капитал?
От къде мога да се снабдя със семейства пчели?
Възможно ли е сам да се справя с тази задача?
Колко време трябва да отделям ?
Оборудването, което ще закупя ще ми струва около 2000~ лева, но това мен не ме притеснява. Казва се FlowHive. Не знам дали е позволено да прикача видео, но мисля, че повечето от вас ще отделят време да го проверят. Самото оборудване спестява много работа. Ако може всеки да изкаже мнение независимо какво е то. Приемам всякакви съвети и критики.
Мисля да осъществя всичко в близките години и да се надяваме нещата да потръгнат.
Последното нещо, което искам да попитам и не намерих отговор за него. Евентуално ако искам да превърна това хоби в бизнес възможно ли е продукцията да се изкарва и в чужбина с доставчици или с договор към някоя фирма?
П.П Намерих стари книги у дома за пчеларство и започнах да ги чета за да се образовам поне малко. Скоро ще се свържа със хора, които са в този занаят от доста години.

Благодаря Ви за вниманието!
Поздрави,
Андро