Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 27

Тема: Новак

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    16.08.2018
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    Община Струмяни

    Question Новак

    Здравейте,

    Аз съм Андро на 19 години.
    Работя и уча в чужбина.
    Напоследък се чудя какъв би бил животът ми, ако се върна в България след като завърша обучението си тук в чужбина. Имам планове, който са доста интересни. Искам да работя от България за чужбина и като хоби да си гледам пчели. Имам доста наследени земи, който не се ползват от никой в няколко балкански селца и се чудя дали мога да си ги гледам там.
    От къде ми е дошло желанието за пчелите? - Дядо ми (бог да го просто) е бил пчелар. Аз бях много малък и не го помня добре, но помня как си играех около кошерите и много им се радвам и явно това ме подтиква към този занаят.
    Искам няколко мнения от вас, защото аз имам възможност да се сдобия с хубава технология. Ще прикача повече информация под темата.
    Въпросите са ми следните въпреки, че изчетох доста теми.
    Колко трябва да ми е началния капитал?
    От къде мога да се снабдя със семейства пчели?
    Възможно ли е сам да се справя с тази задача?
    Колко време трябва да отделям ?
    Оборудването, което ще закупя ще ми струва около 2000~ лева, но това мен не ме притеснява. Казва се FlowHive. Не знам дали е позволено да прикача видео, но мисля, че повечето от вас ще отделят време да го проверят. Самото оборудване спестява много работа. Ако може всеки да изкаже мнение независимо какво е то. Приемам всякакви съвети и критики.
    Мисля да осъществя всичко в близките години и да се надяваме нещата да потръгнат.
    Последното нещо, което искам да попитам и не намерих отговор за него. Евентуално ако искам да превърна това хоби в бизнес възможно ли е продукцията да се изкарва и в чужбина с доставчици или с договор към някоя фирма?
    П.П Намерих стари книги у дома за пчеларство и започнах да ги чета за да се образовам поне малко. Скоро ще се свържа със хора, които са в този занаят от доста години.

    Благодаря Ви за вниманието!
    Поздрави,
    Андро

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Andro Виж публикацията
    Здравейте,

    Аз съм Андро на 19 години.
    Работя и уча в чужбина.
    Напоследък се чудя какъв би бил животът ми, ако се върна в България след като завърша обучението си тук в чужбина. Имам планове, който са доста интересни. Искам да работя от България за чужбина и като хоби да си гледам пчели. Имам доста наследени земи, който не се ползват от никой в няколко балкански селца и се чудя дали мога да си ги гледам там.
    От къде ми е дошло желанието за пчелите? - Дядо ми (бог да го просто) е бил пчелар. Аз бях много малък и не го помня добре, но помня как си играех около кошерите и много им се радвам и явно това ме подтиква към този занаят.
    Искам няколко мнения от вас, защото аз имам възможност да се сдобия с хубава технология. Ще прикача повече информация под темата.
    Въпросите са ми следните въпреки, че изчетох доста теми.
    Колко трябва да ми е началния капитал?
    От къде мога да се снабдя със семейства пчели?
    Възможно ли е сам да се справя с тази задача?
    Колко време трябва да отделям ?
    Оборудването, което ще закупя ще ми струва около 2000~ лева, но това мен не ме притеснява. Казва се FlowHive. Не знам дали е позволено да прикача видео, но мисля, че повечето от вас ще отделят време да го проверят. Самото оборудване спестява много работа. Ако може всеки да изкаже мнение независимо какво е то. Приемам всякакви съвети и критики.
    Мисля да осъществя всичко в близките години и да се надяваме нещата да потръгнат.
    Последното нещо, което искам да попитам и не намерих отговор за него. Евентуално ако искам да превърна това хоби в бизнес възможно ли е продукцията да се изкарва и в чужбина с доставчици или с договор към някоя фирма?
    П.П Намерих стари книги у дома за пчеларство и започнах да ги чета за да се образовам поне малко. Скоро ще се свържа със хора, които са в този занаят от доста години.

    Благодаря Ви за вниманието!
    Поздрави,
    Андро
    Специално с тоя вид кошери нищо няма да направиш от това което си замислил. Така мисля.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Момче, тва не е технология, а подигравка с пчелите. Забрави това недоразумение на техническата мисъл и почни да четеш за корпусна технология... Просто съвет...

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    16.08.2018
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    Община Струмяни
    Ще може ли по-подробно да обясниш, защо не става ? И ако може съвет на къде да се насоча.
    Благодаря предварително

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Andro Виж публикацията
    Ще може ли по-подробно да обясниш, защо не става ? И ако може съвет на къде да се насоча.
    Благодаря предварително
    Всяка друга система е по - добра от тази. Както каза колегата - корпусна или ДБ. Другите вече са пожелание.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Просто това не става за добиви. Отделно има много неща които не са доизмислени, като например преценка на вътрешните пити къде има пило и т.н. Пчелите не действат по шаблон и ако си мислиш че става както в клипчетата, да сложиш само буркана и да потече си далеч от истината. Отделно че себестойността на малкото мед който изкараш от тази котурка ще е много висока... Лично аз бих започнал с Фарар за стационарен пчелин... А най лесно се учи на ДБ, най-непретенцеозен е според мен.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тия кошери са супер лесни за обслужване.Чувам бая добри отзиви за тях.Само, че не се вади меда така с буркан.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    16.08.2018
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    Община Струмяни
    А ще може ли отговори на въпросите ми, който ги зададох?
    Пак казвам аз съм новак, не съм образован по тази тема, но имам голямо желание да започна.

    "
    Колко трябва да ми е началния капитал?
    От къде мога да се снабдя със семейства пчели?
    Възможно ли е сам да се справя с тази задача?
    Колко време трябва да отделям ?"

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Тия кошери са супер лесни за обслужване.Чувам бая добри отзиви за тях.Само, че не се вади меда така с буркан.
    Дака колко да са лесни пък, ако си купуваш всяка пролет по една отводка и да я стръскваш вътре и на края на лятото вадиш 2-3 буркана бутиков мед, да в тоя случай лесни са...

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Andro Виж публикацията
    А ще може ли отговори на въпросите ми, който ги зададох?
    Пак казвам аз съм новак, не съм образован по тази тема, но имам голямо желание да започна.

    "
    Колко трябва да ми е началния капитал?
    От къде мога да се снабдя със семейства пчели?
    Възможно ли е сам да се справя с тази задача?
    Колко време трябва да отделям ?"
    Пич, вземи си 4-5 кошера без значение системата, само не това което каза. Погледай ги 2-3 годинки и отговорите ти сами ще дойдат... Иначе може и с рогата напред но си требе дълбок джоб...

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •