Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1

    КАК ДА ДОБИВАМЕ ВОСЪК?

    Колеги тази година ще ми трябват доста восъчни основи,дайте идеи как да добия най голямо количество восък и най малко да разстроя работата на пчелните семейства?

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: Как да добиваме восък?

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Калапиш
    Колеги тази година ще ми трябват доста восъчни основи,дайте идеи как да добия най голямо количество восък и най малко да разстроя работата на пчелните семейства?
    За да добиваш повече восък ти трябват силни семейства, добро восъкоотдеяне зависещо от климатичните условия, подмяна на старите черни пити и използване на строителна рамка, която изрязваш редовно след изграждането и.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колегата stanko1972, добре те съветва аз само бих допълнил, да разреждаш броя на питите в магазините по време на медосбора .Така пчеличките надграждат , а и с ножа после по - лесно се разпечатва меда.
    Успех

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    http://www.book.store.bg/p29425/pove...-georgiev.html
    Прочети тази книжка, Повече мед и восък в пчелина /д-р Станчо Георгиев/, някоя идея може да ти е от полза.

  5. #5
    Това с разреждането на питите ще го направя не само заради восъкът а защото преди 2 месеца си взех разпечатваща машина и така работата с нея ще е по лесна(педполагам).Но искам да добивам восък не само като вадя мед а и по време на пашите пък ако може и между тах.В моя край има само рапица и слънчоглед.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Колегата stanko1972, бе пределно ясен неми се повтарят неговите думи ,а щом имаш парици за разпечатваща машина купи си и някоя книжка. Все пак само с питане не става на готово.Успех wink;

  7. #7
    Цитат Първоначално публикувано от спартак
    Колегата stanko1972, бе пределно ясен неми се повтарят неговите думи ,а щом имаш парици за разпечатваща машина купи си и някоя книжка. Все пак само с питане не става на готово.Успех wink;
    Колега ти неми прави сметка на парите,на мен неми пука ти колко имаш и какво си купуваш.Книжки имам и си купувам просто искак съвети от хора които са прилагали на практика начините за добив на восък.Едно е да го прочетеш и съвсем друго е да го направиш.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Калапиш
    Цитат Първоначално публикувано от спартак
    Колегата stanko1972, бе пределно ясен неми се повтарят неговите думи ,а щом имаш парици за разпечатваща машина купи си и някоя книжка. Все пак само с питане не става на готово.Успех wink;
    Колега ти неми прави сметка на парите,на мен неми пука ти колко имаш и какво си купуваш.Книжки имам и си купувам просто искак съвети от хора които са прилагали на практика начините за добив на восък.Едно е да го прочетеш и съвсем друго е да го направиш.
    Ники, прощавай за нескромния въпрос, но ти колко кошера имаш?

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Въобще не ти нескромен въпроса ,а много точен и на място и на мен ми е интересно колко са му кошерите?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #10
    Абе колеги какво значение има колко са ми кошерите,темата е друга:Как да добиваме восък?Одговорих на колегата ivandespotov с лично съобщение защото мислех че няма да ми публикуват отговора,има правила за писане във форумите.А също така и има тема за броят кошери с които работим http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3221 но след като толкова ви интересува ще ви отговоря,колега Лалов специално за вас макар че не зададохте въпроса на мен"....колко са му кошерите?" 140 са.И зада съм по изчерпателен аз съм от тези програмистите както ги наричате тук.Кандидатствах с проект одобриха го и една от точките в бизнес плана е модернизация на стопанството затова и си взех разпечатваща машина.Всепак цялото това писане е заради нея нали?Неразбирам какво общо има това колко кошера има някой и как ги има(освен ако неса добити по престъпен начин,респективно някой колега е пострадал),нали този сайт и форумите в него са да си помагаме и обменяме опит.Колеги проблема на нашият бранш е в това че нямаме силно лоби и така неможем да се защитим и отстояваме правата си.Имаме десетки съюзи поради тази причина,гледаме другите а не себеси.Успех колеги и дано тази година медоносна за всички.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •