Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 39 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 384
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2012
    Мнения
    6

    Синият е с боя на водна основа а жълтият е блажна боя и двата са боядисвани пролетта без никаква основа.Ще видя какъв е резолтата след зимата но определенно ми допада повече боята на водна основа по лесно и приятно се работи с нея!!!!!

  2. #102
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138

    БОЯДИСВАНЕ НА КОШЕРИ С ФАСАГЕН

    Фасагенът вреди ли на пчелите, при боядисването на кошери с него.

  3. #103
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    евтините малотрайни фасагени не са чак толкова опасни, ама качествените дълготрайни съдържат алгициди, фунгициди, че и някаква доза пестициди, което ги прави устойчиви на влаги, плесени, мухъли и др.
    ....реално никой производител няма да си напише съставките в продукта, заради фирмената тайна, та съдържанието и вредата си остава в сферата на догадките...
    ...принципно, фасагена е за приложение на открито(ползването във вътрешни помещения не се препоръчва) , а водната основа гарантира добра попиваемост на продукта, т.е. може и да има някакво отделяне вътре в кошера....
    ...ако има някой химик във форума, може да сподели и повече подробности!
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Не съм химик,но нали фасагена е отвън семейството и едва ли вредните му съставки ще достигнат до семейството.Ако им влияе това че външността на кошера е вредна за тях и меда то кошерите намиращи се до згради боядисани с фасаген и те са обречени.

    Изразявам само мнение нищо повече.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Това е все едно да се намираш в отровна среда и да ползваш само хирургическа маска.

  6. #106
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00
    Има един препарат,казва се Бохемит,който ми го препоръча дърводелец производител на кошери......
    Преди 2 год.доста бях се замислил да си закупя този грунд,и се оказа че е вреден за пчели,званял съм лично на производителя.питах ги дали могат да ми гарантират че няма да даде отражение на пчелите тъй като щяхме да се съдим после ако ми измрът пчелите, и кошерите ми не стават за нищо след като попие в него.След 40 дена ме потърсиха(ЕВАЛА)и ми казаха че е врееден след като направили някакви си там тяхни тестое.Не помня точно.Но мисълта ми е е че е опасен.Да не се чудим защо пак ни измирът пчелите. после. wink;

  7. #107
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Колега Бонев,с каква боя и марка си боядисвате кошерите,от колко време,доволен ли сте?Колебая се за фасаген.Доста по евтин е.Кои са съставките на фасагена които го правят канцорогенен?

  8. #108
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2011
    Мнения
    31
    Лазурен лак адаш държи по четири пет години без пребоядисване не слагам никакви грундове и безири само лака и до сега не съм видял проблеми с пчелите ми.
    Успех.

  9. #109
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Това го открих в един сайт за производство на фасагени Преди много години, по време на студената война между социализма и капитализма бяха създадени неутронни бомби, които поразяваха хората с излъчване, но не разрушаваха сградите. Като една от формите на защита срещу това излъчване беше фасаген в който се добавяха пигменти със съдържание на олово. Оловото спира облъчването, но е вредно за здравето. Затова фасагена не се препоръчваше за вътрешни помещения и доби гражданственост – отровен.
    Сега обаче в продуктите на нито една фирма произвеждаща фасаген не се влага олово. Така, че можете да боядисате без никакъв проблем обитавани помещения с фасаген. Студената война – свърши с падането на берлинската стена

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Фасагенът не е подходящ за кошери.
    Защо, може ли да се конкретизираш колега .

 

 
Страница 11 от 39 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •