Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 39 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 384
  1. #321
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Грунда също беше на водна основа, но не помня марка.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  2. #322
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    SOKRATES-Акрилна боя -БАКА 5,00 КГ---61,20 лв Синя. И ти си човека става като боята на колата с гланц няма ти трябва допълнителни лакове и там подобни.

  3. #323
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Безирът не е грунд. Той действа в дълбочината на дървото. На повърхността няма никаква защита и след време водата пак прониква в дървото, с нея бактериите и гъбите. Грундът действа като защитен филм и не се лющи от слънцето ако върху него има боя. Общо взето той върши цялата защита. Може и без безир, но винаги се застраховам и в дълбочина на дървото.

    Че хваща грунда хваща, де ще иде, нали безирът е попил.
    Колега ще ти копирам едно мое мнение от един друг форум:
    Колега, лично аз съм скаран с безира! Струва ми се,че компонента ленено масло отдавна е заменен със синтетика, а може и да не съм прав. Виж в този линк :http://www.orgachim.bg/bin/product_documents/47_file.pdf
    Термично обработено и сикативирано
    ленено масло

    Ето едно кратко описание на сикативите (ускорители на съхненето): "Спомагателни вещества, които се въвеждат в мастилото за ускоряване на процеса на закрепването му върху отпечатъка. Те катализират процеса на окислителна полимеризация на свързващото вещество и с това способстват за ускорено изсъхване на слоя мастило. В своя състав съдържат съединения на манган, кобалт, олово или техните смеси." и "Това е причината големите производители да добавят така наречените сикативи. Те са химически изсушители, които правят лененото масло да съхне бързо. За съжаление сикативите съдържат тежки метали и са много токсични." https://woodcraftbg.wordpress.com/%D0%B ... %82%D0%B8/ и т.н..
    В описание на съдържанието на една фирма е упоменато "нефтени дестилати" :http://www.lackprom.com/media/Bezir%20Lenen.pdf

  4. #324
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Безирът не е грунд. Той действа в дълбочината на дървото. На повърхността няма никаква защита и след време водата пак прониква в дървото, , но винаги се застраховам и в дълбочина на .

    Че хваща грунда хваща, де ще иде, нали безирът е попил.
    Много противоречия в защитата.Безира си е грунд откъдето и да го погледнеш -за дървения.Прониква в дълбочина както пишеш и ти,а водата(влагата) идва отвътре.
    Не може и така и вака.Отричаш го,а го ползваш.Аз използвам на габровска фирма,много съм доволен.Отгоре прави фин филм от ..........не мога да го определя,като яхтен лак е.След 2 часа можеш да боядисваш.

  5. #325
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Много противоречия в защитата.Безира си е грунд откъдето и да го погледнеш -за дървения.Прониква в дълбочина както пишеш и ти,а водата(влагата) идва отвътре.
    Не може и така и вака.Отричаш го,а го ползваш.Аз използвам на габровска фирма,много съм доволен.Отгоре прави фин филм от ..........не мога да го определя,като яхтен лак е.След 2 часа можеш да боядисваш.
    Айде ново двайсе. Безирът бил грунд... Че то ако беше така, хората нямаше да измислят грунда за дърво, който се полага преди боята. Безирът прониква в дълбочина в дървото и го упрегнява в дълбочина, а грундът остава на повърхността като филм, който запълва цепнатините, заглажда повърхността и действа като лепило за боята. А кажи дали безирът запълва цепнатини?

    Да наистина, влагата идва отвътре, в случай, че не боядисаш с безир и отвътре. Затова преди години един приятел купуваше двайсет, трийсет литра безир и топеше целите корпуси в голям казан с безир, обливаше ги отвсякъде.

    Иван Манков,

    В случая, че не ползваш безир, как правиш бояджилъка?



  6. #326
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Първите ми 10кошери ги боядисах със лак на фирма СИКЕНС-най-добрия от лаковете на пазара във България.Да скъп е около 15лв кутията но прочети колко покривна площ има,и като пресметнем за мен си заслужава.
    Тази годината новите ми кошери 30бр.реших да ги разнообразя откъм цветове и купих боя на фирма ЛЕКО ОРГАХИМ-АКРИЛНА,бял,зелен и червен цвят бях решил да правя кошери като знамето ни.Мисля че една кутия струваше около 7-7.50лв.Обезателно две ръце боядисване като след първата,със ситна шкурка да махна грапавото,само по моя преценка минах прелката 3-ръце стана като писта))Онзи ден бях на пчелина кошерите не са мръднали откъм боята засега нямам проблеми никакви.В момента новите кошери пак ще ги боядисам със Леко акрилна боя.

    Забравих който има притеснения относно боите,да ползва лак на Сократес или Сикенс,години работя със тях и ги ползвам постоянно,гаражната м врата е дърво и ковано желязо на 6години със лак на сикенс,не е мръднала изобщо.Цената си заслужава.Дано съм помогнал на чудещите с какво да боядисат.Мислете за кошерите като къща правиш и боядисваш един път качествено
    Този пост е редактиран от Rado76; 05.01.2018 в 08:13. Причина: допълнение

  7. #327
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията

    Забравих който има притеснения относно боите........
    Колегата няма притеснение за боите, а за парите.


    пп. не си мерим боите, четете и по-назад.

  8. #328
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Че колко кошера колегата ще боядисва? Да се притеснява за парите,всяка боя среден клас е добра според мен,зависи от начина на боядисване.Аз не си меря боите или лаковете във форума,пиша с какво съм мацал кошерите си и наблюденията ми след това.

  9. #329
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Че колко кошера колегата ще боядисва? Да се притеснява за парите,всяка боя среден клас е добра според мен,зависи от начина на боядисване.Аз не си меря боите или лаковете във форума,пиша с какво съм мацал кошерите си и наблюденията ми след това.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Сократес е най-хвалената от пчеларите боя. За съжаление не е за мен. Вътрешното ми АЗ се противопоставя категорично, да похарча толкова пари за боядисване, почти колкото струва материала за един корпус.

    Май доста има, а сигурно ще има още.

  10. #330
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Някой ползвал ли е термоизолационна боя?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 33 от 39 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •