Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 39 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 384
  1. #151
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Използвам кит приготвен от лепило и ситни пилки.които събирам след пришлайфането на дъските.С получения кит по лесно се запълват тесните процепи.За по добър контакт на кита с дървото ,със шлауфка издухвам праха от цепнатината .

  2. #152
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Аз използвам блажна боя с винервайс,мисля че се получава добре.

  3. #153
    Винервайса не се ли напуква? Преди око 15г. правихме кит от винервайс и безир, и се напукваше след време.

  4. #154
    Потребител
    Регистриран
    01.03.2012
    Мнения
    90
    Миналата година ги китосвах за сега не забелязвам да имат пукнатини.

  5. #155
    Цитат Първоначално публикувано от tenew
    Винервайса не се ли напуква? Преди око 15г. правихме кит от винервайс и безир, и се напукваше след време.
    Това си е стария маджун за прозорци, след време се напуква и рони. Най-добре си е лепило и финни трици от шлайфането.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  6. #156
    Имам един комшия стар пчелар, който запълва цепнатините със силикон.

  7. #157
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз преди 20 дни запълних пукнатините на сандъците с водоустойчиво на Хенкел и много фини дървени стърготини както прочетох в форума и стана много здраво, няма сваляне.

  8. #158
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Цитат Първоначално публикувано от srg
    Аз ползвам лакове на водна основа.Смятам че е добро покритие.Българските лакове обаче не попиват добре и се отказах от тях.
    Относно кита имам, много лошо мнение.Забърквам лепило и ситни стърготини.За малки дупки само лепило.

    Какво лепило за дърво използваш.
    Владимир Владимиров-Влад ти е отговорил. Подчертавам водоустойчиво защото има и влагоустойчиво.

  9. #159
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от todorksavov
    Аз използвам блажна боя с винервайс,мисля че се получава добре.

    Какво е винервайс не съм чувал за него.Търся и терпентин но нещо немога да открия, казаха ми че терпентин смесен с восък става добра импрегнация и обмислям нещата като експеримент.

  10. #160
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Какво е винервайс не съм чувал за него.Търся и терпентин но нещо не мога да открия, казаха ми че терпентин смесен с восък става добра импрегнация и обмислям нещата като експеримент.
    Колега , винервайс е строителна креда , тебешир а що се отнася до терпентина и восъка да може да се ползва ,НО в художествената обработка на дървото. Нанасят се няколко слоя и се търка до блясък с вълнен парцал.Получава се сатенена повърхност Повечето църковни иконостаси са обработени по този начин.Обаче ако се намокри директно с вода остават бели петна - не е подходящо за Екстериор
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

 

 
Страница 16 от 39 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •