Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 39 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 384
  1. #51
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Бяло синьо и жълто. Това са пчеларските цветове, синьото е най добро.
    Така е, но в много от руските статии се пише за гълъбово, което според мен е сиво. А също и твърдението за различните нюанси на бялото в зависимост от осветеността. А и виждал ли си бяла боя от вършещата ни работа ? Ако има бяла с нейна помощ ще реша цветната задачка.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  2. #52
    Около 9 години се занимавах с реклами,което е свързано с боядисване и цветове,след това бях бояджия на течни бои,от 7 години съм бояджия/прахово боядисване/и смея да твърдя че всичко което е писано по дебелите книги за въпросната боя на водна основа е пълна измислица.Днес си купих обикновена боя за дърво и вече нанесох първа ръка основа,ще направя три тънки слоя и от сега знам какъв ще е резултата,а той ще е по добър от тази боя на водната основа,и по евтин.Наскоро говорих с човек който се занимава с редене циклене и боядисване на скъпи паркети от масив, питах го и него по въпроса за тази прехвалена и не толкова екологична боя.Каза че веднъж е прециклил един обект заради лошият резултат и от тогава не си и помисля за нея.Изводът за мен е че колкото и хубаво да е боядисан един елемент ако е изложен на слънце той ще има нужда от потдръжка за да е в хубав вид,боята може да струва и 50 лева за 700гр но природните сили са по могъщи от парите.

  3. #53
    Автор
    Регистриран
    01.01.2011
    Мнения
    167
    Пчеларски район
    с.Средец и гр.Стара Загора
    И аз почти опрях до боядисването.
    От сумати месеци съм захванал да си правя ЛР кошери и да прехвърля ДБ в тях. Ама все изкача друго и чак сега вече ги оправих и сглобих.
    Сега предстои импрегниране и боядисване, ще видим с какво ще е. Та се чудя дали да ги правя сини и жълти или тъмни (уж да се затоплят повече от слънцето).
    Аз мога да си направя една проба, имам тъмни и светли магазини, и ще разбера дали вътрешната температура има разлика ама те са 35мм. а ЛР-ите съм ги правил на 25мм. и няма да е много читава пробата. Пък и магазините са пълни с рамки и става хамалогия...
    Някои правил ли си е такива експерименти? Какво показва практиката, по книга съм срещал мнения, плюсове и минуси?

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    Цитат Първоначално публикувано от doviciozo
    Фасагена има отровни съставки,той е забранен за вътрешно боядисване защото даже след изсъхване отделя отрови.Латекса и фасагена са почти едно и също но фасагена издържа на топлинни амплитуди ,влага , слънце, и дъжд.Тази отрова не бих я сложил до пчелите.
    Добре, съгласен съм. Но от въпросната боя намирам само синьо и жълто. С какви оцветители бих могъл да я променя.
    Братле като се смеси синя и жълта боя какъв цвят се получава?Басирам се че си "забравил" Готово няма да тъсиш зелена боя и зазличните и нюанси.

  5. #55
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksey
    Цитат Първоначално публикувано от Влад
    Цитат Първоначално публикувано от doviciozo
    Фасагена има отровни съставки,той е забранен за вътрешно боядисване защото даже след изсъхване отделя отрови.Латекса и фасагена са почти едно и също но фасагена издържа на топлинни амплитуди ,влага , слънце, и дъжд.Тази отрова не бих я сложил до пчелите.
    Добре, съгласен съм. Но от въпросната боя намирам само синьо и жълто. С какви оцветители бих могъл да я променя.
    Братле като се смеси синя и жълта боя какъв цвят се получава?Басирам се че си "забравил" Готово няма да тъсиш зелена боя и зазличните и нюанси.
    Да така е, получава се прекрасно зелено. Но мен ме вълнува бялата и черната бои заради различните тонове. Все пак няма да ги боядисвам в RGB или CMYK :D
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Бяла на водна основа има Мисля, че и черна съм виждал.
    Има и различни импрегнанти. Важното е след нанасянето на импрегнанта и първата ръка трябва да се зачиства с шкурка, а що се отнася до природните сили, тенеминуемо си дават своето. И аз преди двайсе години пробягвах 2км за 5-6 минути без много да се узоря, а сега от 100м си плюя дробовете. Нищо вечно няма.

  7. #57
    Това със зашкурването е много важно за крайният резултат.След нанасяне на първият слой дървото почва да отделя газове които излизат през покритието и оставят много дребни пъпчици/кратери/точно това леко зашкурване ги премахва и подобрява крайният резултат.Аз лично днес преди втората ръка не го направих,но цял ден боядисвах в работата и направо ми се ревеше като знам че и в нас продължавам.

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Аз втора година ползвам блажна боя на водна основа на завода в Русе /Оргахим или Мегахим/. Миналата година ползвах синьо и жълто. Тази година си поръчах пастелно зелено. Боядисвам с пистолет /Пейнт Зум/. За втора зима не е мръднала боята. Засега съм доволен.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Зеленото не е подходящ цвят за кошери

  10. #60
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Зеленото не е подходящ цвят за кошери
    Защо ?
    На един колега миналата година сложихме 14 отводки в ЛР нови, половината сини, половината жълти. Последния го боядисахме ей тъй за разкош в приятно зелено /синьо + жълто/. Е познайте вече втора година кой кошер му е най-силен. :D Може и случайно да е но е факт.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

 

 
Страница 6 от 39 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •