Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 34 от 39 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 331 до 340 от общо 384
  1. #331
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Някой ползвал ли е термоизолационна боя?
    Хе-хе-хе-хе... Какви са свойствата на тази боя, интересно ми е? Между другото, има и боя, която е звукоизолираща.

    Едни приятели нон стоп боядисват с фасаген. Думи нямам... Никога няма да посегна за такваз боя.

    Рости, прав си. Не си заслужава да харчиш пари за боя, колкото за един кошер. Вариантът е да се мине на финландска система кошери, което спестява всички проблеми с гниенето на дървото.

    Обаче... Обаче има една проста рецепта за боя за дърво, която е финландска и се състои от много евтини, натурални, природосъобразни и много достъпни материали. Според инфото в ру-нета, боята е дълготрайна, не се пука и защитава дървото перфектно. При проявен интерес, за да не си играем на думи, мога да дам рецептата.

  2. #332
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Хе-хе-хе-хе... Какви са свойствата на тази боя, интересно ми е? Между другото, има и боя, която е звукоизолираща.

    Едни приятели нон стоп боядисват с фасаген. Думи нямам... Никога няма да посегна за такваз боя.

    Рости, прав си. Не си заслужава да харчиш пари за боя, колкото за един кошер. Вариантът е да се мине на финландска система кошери, което спестява всички проблеми с гниенето на дървото.

    Обаче... Обаче има една проста рецепта за боя за дърво, която е финландска и се състои от много евтини, натурални, природосъобразни и много достъпни материали. Според инфото в ру-нета, боята е дълготрайна, не се пука и защитава дървото перфектно. При проявен интерес, за да не си играем на думи, мога да дам рецептата.
    Например "Тезолат". Има и доста други.
    Какви са и свойствата прочети тук: ЦЪК!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #333
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Например "Тезолат". Има и доста други.
    Какви са и свойствата прочети тук: ЦЪК!
    Бря... Тез украинци били богове бе! У нас дали се продават такива чудеса, било то украински или други? И ако има, дайте линкове, моля!

  4. #334
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Упомената от мен рецепта за естествена боя за дърво. Рецептата я изнамерих преди три години в руски сайт и е финладска. Във Финландия такава боя широко се е използвала от населението за покритие на дърво, което пребивава на открито при всякакви климатични особености, а там шегата с влагата и студа не е малка.

    1. Ръжено или пшенично брашно - 720 грама.
    2. Зелен камък /железен сулфат/ - 1560 грама.
    3. Готварска сол - 360 грама.
    4. Сух пигмент /суха оксиден пигмент - боя, цвета е по желание/ - 1560 грама.
    5. Вода - 9 литра.

    Не съм си записал начинът на приготвяне, но е логично първо да се разтвори зеленият камък в затоплена вода, след това солта, след това брашното и накрая пигмента.

    Предполагам вече ще е трудно да се намери оксидна боя на пазара, но мисля, че тя не е толкова важна, може спокойно да се използва оцветител за латекс.

  5. #335
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Бря... Тез украинци били богове бе! У нас дали се продават такива чудеса, било то украински или други? И ако има, дайте линкове, моля!
    http://www.lackprom.com/produkti/details/10/

    Виж само разхода.

  6. #336
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    http://www.lackprom.com/produkti/details/10/

    Виж само разхода.
    Тази от линка е "за вътрешно боядисване". Не че не съм виждал и кошери боядисани отвътре ...

  7. #337
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Айде ново двайсе. Безирът бил грунд... Че то ако беше та. А кажи дали безирът запълва цепнатини?

    Да наистина, влагата идва отвътре, в случай, че не боядисаш с безир и отвътре. Затова преди години един приятел купуваше двайсет, трийсет литра безир и топеше целите корпуси в голям казан с безир, обливаше ги отвсякъде.

    Иван Манков,

    В случая, че не ползваш безир, как правиш бояджилъка?


    Нещо хептен я вапцахме.Безира използвам,но не за да запълвам дупки и пукнатини.За тях се използва кит за дърво.След това безиросвам и удрям две ръце боя.Отвътре не безиросвам като твоя приятел Иван Манков/беше и мой приятел,така си мислех аз,но ми заби ножа в гърба и се спусна по другата шанца за ски скокове./За вътрешния интериор се грижат тези които обитават кошера

  8. #338
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз със цел понижаване на производствените разходи, даже вече и не ги боядисвам кошерите - намирам стари и супер запазени 12-стаци ДБл от соц-а за по 25лв - 33-35мм дебелина, които са боядисани в синьо, само ги обгарям и ги заселвам...при ЛР-а, към която система си стремя - там вече, първо ги третирам с ленен безир, и после с обикновена боя на ЛЕКО естествено...русенските бои са най-квалитетните, както и русенският мед е най-еко!!!

  9. #339
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Аз със цел понижаване на производствените разходи, даже вече и не ги боядисвам кошерите - намирам стари и супер запазени 12-стаци ДБл от соц-а за по 25лв - 33-35мм дебелина, които са боядисани в синьо, само ги обгарям и ги заселвам...при ЛР-а, към която система си стремя - там вече, първо ги третирам с ленен безир, и после с обикновена боя на ЛЕКО естествено...русенските бои са най-квалитетните, както и русенският мед е най-еко!!!
    И от къде са тез запазени ДБ ?

  10. #340
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Днес се обадих на производителя на троянската боя за която питах. Телефона ми вдигна "шефа" и не останах никак очарован от разговора. Оказа се че нямат грунд за тези бои. Да съм разредил боя и да грундирам така, сякаш стена ще боядисвам. Останах с впечатление че тези хора въобще не са наясно на какво е подложен един кошер и съответно няма как да са направили подходящо здрава боя. Оказа се че не предлагат продуктите си в моя град което също говори кофти. Цената е добра,(6лв./кг) но може да се окаже автогол.

    Сега започнах да проучвам боята за кошери на Нина-хим Марсел http://www.ninachim.com/products/Mar...ni-ko6eri.html
    Имат грунд за предварителна обработка. Видях ги в магазин. Грунда беше 3,30 лв. боята 7,20лв. Тази цена започва все повече да се приближава до Сократес и едва ли ще се вържа, но ако имате впечатления споделяйте.
    Благодаря.

 

 
Страница 34 от 39 ПърваПърва ... 243233343536 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •