Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 39 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 384
  1. #271
    Наблюдател
    Регистриран
    19.06.2012
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Silvia Виж публикацията
    Здравей, миналата година ние боядисахме нашите кошери по следният начин, два слоя импрегнант, след това два слоя боя на водна основа, ползвахме на Левис, скъпа е но покрива много добре, с изключение на жълтия цвят, и най-отгоре положихме лак на водна основа, има такъв и на Сократес, това го направихме с цел за защитим основно боята, но ми се струва, че не запечатва кой знае колко, понеже при опит да изчистя останал тебешир гъбичката ми се оцвети с цвета на боята под лака. Външно няма абсолютно никакви измемения, но все пак е минала само година. Имай впредвид, че лака леко променя цвета на боята, но като се покрие цялата повърхност, не личи. Сега купих от боите на Сократес, цветовете са много наситени и покриват добре, но още не е тествана на атмосферни влияния, по-принцип е качествена боя. Препоръчвам ти боите на водна основа, тъй като са най подходящи за пчелните жилища и другото им предимство , че не миришат и съхнат много бързо. Успех
    Вчера ми препоръчаха да лакирам с паркетен лак,ставало добре,и също да избягвам яхтен лак,почвал да се лющи за по - малко и от година!

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Красимирр Виж публикацията
    Вчера ми препоръчаха да лакирам с паркетен лак,ставало добре,и също да избягвам яхтен лак,почвал да се лющи за по - малко и от година!
    Ползвал съм двукомпонентен паркетен лак.Ако отгоре има друго покритие , долу -горе става.На слънце не издържа ,за няколко години направо изветрява.

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е как паркетен лак бе, тая химия за къде е мислена, за стоене на открито ли или за газене по пода?? Преди време някой пита да земе да ги обработи както дървените траверси /креозот/ и всякви там измишльотини... Що не четете темата напред, маса народ са си направили труда да споделят резултати!? Избирайте нещо което се е доказало с годините, па ако ще и да е евтино и дежурните естети да се подиграват. Нещо, което е лъскаво и е изкарало една година, колко ще изкара и е такива работи...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #274
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,най -вероятно ти си го писал началото на темата. Браво за забележката.Що се свързва поста ти с моя ,аз съм го ползвал много преди да се пръкне форума.Включих се за да предпазя колегата от грешки.На мен също специалист ми беше препоръчал паркетен лак.Двукомпонентен ,на онези години беше 10-12лв.Ех ако имаше тогава форум ,колко бири в + щях да ударя.

  5. #275
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ааа, Йорданов, не така!
    Прави са хората - паркетен лак с циклене и то поне два пъти. Само прилетната дъска да не е лакирана, че се хлъзгат пчелите. Иначе корпусите стават идеално гладки - дъждовната капка докато попие и вече е изтекла под кошера.

  6. #276
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    За няколко години се убедих, че колкото по дебело се пляскат кошерите толкова на по едра юфка пада боята. 2 ръце инпрегнатор и 2ръце лак (леко го разреждам), след 2-3 години като позавехнат на по топло време привечер с редък лак и мечето освежавам, но всичко е на крака (метални дървени без значение). На гуми,на циментови блокчета,на земята и пр.с каквото и да се маже дървото се скапва.
    Имам сандъци толкова стари ,че нямат набор жив пчелар,на акациеви крачета, НИКОГА не се боядисвани,нарочно разрязах един.Дървото патинирало отвън на вътре не повече от милиметър и половина-два навътре бяло все едно сега е бичено. Та според мен важно е кошера да е във въздуха.
    ПП ще снимам разреза.

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Ааа, Йорданов, не така!
    Прави са хората - паркетен лак с циклене и то поне два пъти. Само прилетната дъска да не е лакирана, че се хлъзгат пчелите. Иначе корпусите стават идеално гладки - дъждовната капка докато попие и вече е изтекла под кошера.
    Сложи поне по една усмивка ,за да могат и тъпите ,като мен да разберат ,че не го мислиш това наистина.

  8. #278
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Ако някой си няма представа от боядисване - може да отиде в няколко магазина за строителни материали. Продавачите (повечето) би трябвало да знаят как да използват продуктите, които предлагат. Когато на две и повече места ти кажат едно и също нещо - логично е това да бъде правилния отговор След това може да се консултирате и с някой майстор или колега от форумите.....
    Много е важно предварително да имате някаква минимална представа какво искате да направите, за да може правилно да се зададат въпросите на съответните продавачи или консултанти.....а след това, ако сте решили да експериментирате - може да споделите, дали резултатът е положителен или сте изпили поредната чаша студена вода.

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ами ко да прайш .Мъка .Като има курсове за пчелари ,пък няма за бояджии.

  10. #280
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    От къде купувате бои на Sokrates? Намерих няколко сайта, но не ми харесват.

 

 
Страница 28 от 39 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •