Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 39 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 384
  1. #121
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Дали е възможно този оцветител да се смеси с разтопен восък или парафин и да се нанесе върху кошерът.
    Честно казано не съм пробвал.
    Парафина не се нанася а частите на кошера се потапят в горещия парафин .

  2. #122
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Следователно ще е нужно голямо количество парафин или преди да зглобиш кошера да потапяш в по малко количество парафин.

  3. #123
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Не е нужно голямо количество,парафина се нагорещява в тава ,аз използвам стара алуминиева,като се потопи ,например едната страна на корпуса, се задържа за няколко секунди,но не много защото дървото започва да нагаря и се завърта на следващата,през това време се олива излишния парафин отново в тавата.Така редуваш малка-голяма, малка-голяма страни на корпуса.Парафина трябва да се загрее до степен такава че когато потопиш частта от нея да излизат мехурчета тоест дървото да се пържи.
    По този начин се поема достатъчно количество парафин и се олива добре излишъка,пести се суровина.Корпусите и дъната ги импрегнирам по този начин и от вътре и отвън с едно потапяне.

  4. #124
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    14
    А от къде купувате парафин? Не съм срещал по магазините. Може би от свещи?

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от търтея
    Не е нужно голямо количество,парафина се нагорещява в тава ,аз използвам стара алуминиева,като се потопи ,например едната страна на корпуса, се задържа за няколко секунди,но не много защото дървото започва да нагаря и се завърта на следващата,през това време се олива излишния парафин отново в тавата.Така редуваш малка-голяма, малка-голяма страни на корпуса.Парафина трябва да се загрее до степен такава че когато потопиш частта от нея да излизат мехурчета тоест дървото да се пържи.
    По този начин се поема достатъчно количество парафин и се олива добре излишъка,пести се суровина.Корпусите и дъната ги импрегнирам по този начин и от вътре и отвън с едно потапяне.


    Имам няколко въпроса относно това импрегниране на кошери.С какъв парафин импрегнираш,до колкото знам има течен и твърд, от къде се купува, до колко се нагрява парафинът и не съществува ли опасност от запалване.
    Методът ми допада и смятам да пробвам с един кошер който тази зима направих.Мислих си за едновремешните дървени стълбове те също са импрегнирани до колкото знам с някаква смола(каква точно не знам )та те нямат мърдаве , не знам как точно се обработват те но са вечни.

  6. #126
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Мислих си за едновремешните дървени стълбове те също са импрегнирани до колкото знам с някаква смола(каква точно не знам )та те нямат мърдаве , не знам как точно се обработват те но са вечни.
    Само дето ако са ти импрегнирани така кошерите, ако по някаква причина се запалят, ще горят като факли. И дори да си там, няма да можеш да направиш нищо.

  7. #127
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Само дето ако са ти импрегнирани така кошерите, ако по някаква причина се запалят, ще горят като факли. И дори да си там, няма да можеш да направиш нищо.
    Ако причината която биха могли да се запалят и кошерите боядисани с боя на водна основа е една и съща то тръгнат ли да горят няма смисъл да ги гасиш защото едва ли ще си там в момента на запалването.И това не е причина да не бъде предпочитано импрегнирането.

    Друг е въпросът ако не вземаш импрегнацията на кошери на сериозно и използваш темата за да се шегуваш.

  8. #128
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Абе хубаво си говорите за импрегниране,ама знайте едно че кошер от некачествен материал-90%-95% от производителите правят такива кошери,с каквото и даго мажеш,цапаш,след първата зима е като майска роза.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #129
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    Абе хубаво си говорите за импрегниране,ама знайте едно че кошер от некачествен материал-90%-95% от производителите правят такива кошери,с каквото и даго мажеш,цапаш,след първата зима е като майска роза.
    Аз лично си ги правя сам кошерите от сух чамов материал, говорим за защита от околната среда а не това от некачествени материали.

  10. #130
    mityo79 на всички теми гледам сериозно, макар понякога и да се шегувам. До колкото знам, импрегнацията на старите дървени стълбове, е като и на дървените траверси, с някакъв нефтопродукт. Едва ли искаш да си импрегнираш кошерите по този начин. Много пъти съм обгарял кошери с цел дезинфекция и не съм запалил нито един, но в казармата сме се топлили с траверси, та имам представа, колко им трябва за да пламнат.

 

 
Страница 13 от 39 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •