Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 99
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ако са силни кошерите е малко вероятно да са боледували, но няма как да си на 100% сигурен. Hive alive го дават и за АГ може да третираш с него и ударна подмяна на рамки. Успех!

  2. #82
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Имал съм АГ преди години,и мога да ти кажа че кошери с АГ едвали биха презимували,още Септември месец са изключително слаби и абсурд да изкарат зимата,та на твое място бих ги взел въпросните кошери ако са на добра цена.

  3. #83
    Направих преглед на семействата и останах изненадан от състоянието им.Всички с пило на 3 рамки заемащо 1\3 от рамката меда е доста около 10 кг.Но рамките са черни и ще ги сменя възможно най скоро че килийките вече са почти а кръгла форма.

  4. #84
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Направих преглед на семействата и останах изненадан от състоянието им.Всички с пило на 3 рамки заемащо 1\3 от рамката меда е доста около 10 кг.Но рамките са черни и ще ги сменя възможно най скоро че килийките вече са почти а кръгла форма.
    Ако е имало АГ никога не могат да изчистят килийките както трябва и се вижда.
    Но черни пити ти не рябват развъдник на всичко са и се раждат не пчели а мравинци зарежи ги тия с малките килийки.

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    .......
    и се раждат не пчели а мравинци зарежи ги тия с малките килийки.
    Туй май само си го чел .

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Туй май само си го чел .
    Да така е ама съм и чел и за пчели в уголемени килийки.
    А съм виждал търтей от търтовка и търтей от далак, е разликата е голяма колкото от кумунист до демократ, щом се отнася до търтейте шо да не се отнася и за пчелите.А и защо трябва да изпрактикувам нещо за да е така не мога ли да го прочета от други де са си играли да ги мерят тия неща.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да така е ама съм и чел и за пчели в уголемени килийки.
    А съм виждал търтей от търтовка и търтей от далак, е разликата е голяма колкото от кумунист до демократ, щом се отнася до търтейте шо да не се отнася и за пчелите.А и защо трябва да изпрактикувам нещо за да е така не мога ли да го прочета от други де са си играли да ги мерят тия неща.
    За търтите е така, но там майките също са с различен размер, та аналогията ти е грешна.

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    За търтите е така, но там майките също са с различен размер, та аналогията ти е грешна.
    Ти за компрачикосите чел ли си ако не си заинтересувай се и ще разбереш аналогията ми.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    А роевата майка и свищевата /от най зле направените от неразумни люде създадени в слаби семейства в неподходящи условия/ не са ли снесени от една майка и отгледани в маточници с различен размер и после и размерите са различни като правило за изключенията не говоря.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ти за компрачикосите чел ли си ако не си заинтересувай се и ще разбереш аналогията ми.
    Това не ми звучи по руски. На чист български искам да ти кажа : не се люпят като мравки ( в онези черните пити ).

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •