Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 99
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Не съм писал няколко дена да искам мнение или съвет но нямаше нужда... ако не бях сигурен за предното семейство вече съм сигурен за тези две който отрових и изгорих тази вечер... и само се надявам че забавянето няма да доведе до повече жертви и всичко ще свърши тази вечер или горенето ще продължи до съмия краи...
    Някога Гургулова, когато беше още доцент казваше : ...само с горене на семейства нестава. Трябва лекуване (профилактично третиране )на останалите.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от nihihihi Виж публикацията
    Не съм писал няколко дена да искам мнение или съвет но нямаше нужда... ако не бях сигурен за предното семейство вече съм сигурен за тези две който отрових и изгорих тази вечер... и само се надявам че забавянето няма да доведе до повече жертви и всичко ще свърши тази вечер или горенето ще продължи до съмия краи...
    От тук натам следва да работиш с повишено внимание на пчелина. Имам предвид при прегледи на семействата задължително да наблюдаваш за признаците на АГ. Бъди сигурен, че догодина ще има и други семейства, които ще проявят болестта и ти веднага трябва да вземеш мерки. От теб зависи дали това ще продължи до безкрай. Надявам се знаеш как се заразява пилото? - С храната, така че работи в тази посока. И в крайна сметка знай, че няма не решени проблеми.
    Болестта се проявява май-юни месец. Успех!

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Някога Гургулова, когато беше още доцент казваше : ...само с горене на семейства нестава. Трябва лекуване (профилактично третиране )на останалите.
    Много ми е интересно колега с какво се третира профилактично срещу Американски гнилец след като към днешна дата са забранени антибиотиците?То Европейски гнилец не можем излекува без антибиотици та камоли Американски.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Много ми е интересно колега с какво се третира профилактично срещу Американски гнилец след като към днешна дата са забранени антибиотиците?То Европейски гнилец не можем излекува без антибиотици та камоли Американски.
    Пише " някога ". Към днешна дата, всеки се оправя както може. Няма лошо да се горят, нали се заплащат.

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Пише " някога ". Към днешна дата, всеки се оправя както може. Няма лошо да се горят, нали се заплащат.
    Преди 6-7 години никой не ми ги заплати,3-ма ветеринаря сезирах но нищо,изгорих си кошерите със сълзи на очите и оттогава насам пчелин нямам регистриран(въпреки че имам два),теглих им една майна и дотам бях със законните положения.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Преди 6-7 години никой не ми ги заплати,3-ма ветеринаря сезирах но нищо,изгорих си кошерите със сълзи на очите и оттогава насам пчелин нямам регистриран(въпреки че имам два),теглих им една майна и дотам бях със законните положения.
    Нали знаеш приказката за неволята? Явно си предпочел лесния вариант - кладата. Лесна, от гледна точка на бързото решаване на проблема, на принципа има човек, има проблем. Писал съм преди време не веднъж за това. Има начин и без клади, но не четете бре или по-скоро в паниката си, се възползвате от първия прочетен метод за справяне с болестта.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Калине , колегите не знаят първичните признаци и докато се ориентират епидемията се разраства .
    Преди време отговорих на момчето , а то мислеше ,че си правя майтап .
    Догодина при него ще е голям мор .

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Калине , колегите не знаят първичните признаци и докато се ориентират епидемията се разраства .
    Преди време отговорих на момчето , а то мислеше ,че си правя майтап .
    Догодина при него ще е голям мор .
    При много ще е този мор. Особено където сега тепърва започва. Дори някои още не са го осъзнали. Сега като си напасвам наблюденията, категорично ви заявявам, че болестта е причинена от трахейния акар. Майка ми/лека и пръст/ ми обърна вниманието на пълзящи пчели още преди 4-5 години. Аз го минах с лека ръка и ето, както пише за трахейния акар, че развитието му е около 5 години докато стигне пика. Точно.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега Дончев , за трахейния акар и малкият кошерен бръмбъзък информацията се появи още през 2005-2006 .

  10. #60
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колега Дончев , за трахейния акар и малкият кошерен бръмбъзък информацията се появи още през 2005-2006 .
    Предполагам, че няма болест за която да не споменато някъде, но човек не може да знае всичко или да следи всичко. В момента точно тук им беше мястото на професорите. Да алармират за инвазията на дадена болест, а не да чакат да изпукат сума си семейства. Ето примера: Като се зададе грипа има един доктор/д-р Ангел Кунчев/, който се появява по телевизията и казва кой щам е, с какво можем да го борим. Евала му.

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •