Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 99
  1. #71
    Потребител
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    69
    Когато има зараза в едно семейство спорите попадат и в меда... крадците крадат мед не пило

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Агро , отново ме хвърляш в тъч .
    Един колега пише за неадекватно поведение на пчелите , а ти за ... .
    Дайте ясни симптоми , за да Ви помогнем .
    Това е било за съседната тема по повод пълзящите ми пчели, объркал съм темата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Борбата с АГ е мноооого трудна, но успеха не е невъзможен. Миризмата е доста силна и отвратителна, че чак и меда в магазина е вмирисан. Обикновено пчеларя разбира за болестта късно, чак след като свали магазините. Спорите ги има навсякъде, просто хигиената е доста занемарена. Спорите чакат само подходящите условия за да избухнат - тясно и пренаселено жилище, слаба вентилация, задух. Антибиотика върши работа, но убива само вегетативната форма на гнилеца, не и спорите. Силните семейства и добрите медови потоци чистят спорите. Мрежестите дъна много спомагат за намаляване на задуха в кошерите и възпрепятстват активирането на спорите. А бе гадна работа си е всяко гнилцово заболяване.
    Този пост е редактиран от evgeni.filimonov; 19.09.2018 в 19:34.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #74
    Може ли болно семейство от АГ да презимува ?Предлагат ми 10 сем. но са в много окаяно състояние.Рамките са само черни и не са подменяни от години.Може ли по това време да се разбере дали сем. е болно?Пчелите са на3- 4 междурамия но не съм преглеждал само надигнах таванките.

  5. #75
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Може ли болно семейство от АГ да презимува ?Предлагат ми 10 сем. но са в много окаяно състояние.Рамките са само черни и не са подменяни от години.Може ли по това време да се разбере дали сем. е болно?Пчелите са на3- 4 междурамия но не съм преглеждал само надигнах таванките.
    Прегледай ги.

  6. #76
    При първа възможност ще ги прегледам,но нали гнилеца се проявява лятото сега как мога да разбера.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    При първа възможност ще ги прегледам,но нали гнилеца се проявява лятото сега как мога да разбера.

    Черната рамка ли те плаши?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #78
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    При първа възможност ще ги прегледам,но нали гнилеца се проявява лятото сега как мога да разбера.
    Виж какво има в кошерите. Майки, пило - колко, рамки - какви, черни, бели, изядени от молец и тогава ни изпитвай. Ако е имало гнилец лятото, сега би трябвало да няма нищо в кошера. Питите ще са изядени от молеца, а ако не са, по тях ще има пило в някакви запечатани килийки, които и сега предполагам, че ще миришат на вкиснато. Казвам предполагам, защото не съм имал такова чудо. Та първо си направи обстоен преглед. Ако може снимки направи и ги качи тук. Систематизирай ги. Този кошер - тези. Другият - тези, че да можем да ти помогнем. Сега трябва да хвърляме боб.

  9. #79
    Ами да доста са стари - само горните летви видях.А и последните 2 год . никой не се грижил за тях само меда е ваден и ленти са слагани

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mmm.1979 Виж публикацията
    Ами да доста са стари - само горните летви видях.А и последните 2 год . никой не се грижил за тях само меда е ваден и ленти са слагани


    Това ти е гена.При тая смъртност дето я имаше миналата и тая година година си ударил Джакпота.Ако не е тайна точно къде ти е района?Питам заради ноземата Церана.
    п.п.Може и на лична.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •