Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 99 от общо 99
  1. #91
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    А случайно някой от вас да е експериментирал със продуктивността на семействата отгледани във малки и големи килийки ?

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    А случайно някой от вас да е експериментирал със продуктивността на семействата отгледани във малки и големи килийки ?
    Тук щях да напиша нещо, но хайде да изчакам да видя какво ще отговорят на въпроса, иначе ще объркам развитието му.

  3. #93
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Явно е време вече

  4. #94
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    https://btvnovinite.bg/predavania/ta...o-kosheri.html

    Тук нещата малко се преекспонират. Времето е прекалено топло, а гледайки видеото ми се стори, че на някои кошери доста им са стеснени отворите. В случая мисля, че се е получило прегряване довело до сваряване на пилото. Картинката е същата, но след това пчелите, ако пилото е много не могат да го зачистят и оттам и започва загниването на ларвите, което все още не може да се каже, че е АГ. Лабораторията за да си върже гащите, веднага изгори кошерите. Обаче само 4 на брой. Ако беше наистина АГ, то случая щеше да е като при козите и свинете.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    https://btvnovinite.bg/predavania/ta...o-kosheri.html

    Тук нещата малко се преекспонират. Времето е прекалено топло, а гледайки видеото ми се стори, че на някои кошери доста им са стеснени отворите. В случая мисля, че се е получило прегряване довело до сваряване на пилото. Картинката е същата, но след това пчелите, ако пилото е много не могат да го зачистят и оттам и започва загниването на ларвите, което все още не може да се каже, че е АГ. Лабораторията за да си върже гащите, веднага изгори кошерите. Обаче само 4 на брой. Ако беше наистина АГ, то случая щеше да е като при козите и свинете.
    А имаш ли предположение какво правят тия десетина преносни сандъчета?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #96
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    А имаш ли предположение какво правят тия десетина преносни сандъчета?
    Предположение? Предположенията ги оставям на всички колеги за да не изписвам цели фермани, а моето предположение - ще доведе до последното ми изречение на горния ми пост.

  7. #97
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Баси в големи филми се вкарваме! АГ си го има, имало го е и ще си го има и занапред! Вярвам сте чели изследването на Проф. Д- Румен Вълчовски от 2013г за разпространението на Ноземата и АГ в България. Специално за АГ заключението му е че средно за страната 12 % от патологията е за АГ... А за Цераната нещата са отървани отдавна! За да се прояви и развие дадена спора било то на Нозема или АГ си иска условия... Масовата психоза която обхвана Българските "пчелари" последните дни ми е вече смешна! Все повече се усеща липсата на знания и желания за знания в сектора, но нещата ще се улегулират!!!!

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    ... Все повече се усеща липсата на знания и желания за знания в сектора, но нещата ще се улегулират!!!!
    Ей това е истината!Простотията е налегнала пчеларството и урегулирането на нещата ми се вижда много оптимистично!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...Простотията е налегнала пчеларството...
    Само ....?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •