Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112

    Практически курсове

    Къде мога да изкарам някакъв практически курс по пчеларство?

    Примерно някой който има поне няколко кошера, и няма нищо против да покаже занаята на новак като мен. Има ли такъв човек? Естествено няма да е безплатно, моля посочете колко ще ми струва Моля ако има такъв човек, и пчелина му е близо до гр. Пловдив нека драсне едно лично съобщение. Малко информация за мен. На 33 г. съм от гр. Пловдив.

    Само да вметна прегледах колкото книги ми попаднаха. Обаче без практика не ми се започва да купувам кошери, и да гледам пчели понеже е ясно какво ще стане

    Благодаря предварително на всеки който се отзове.

  2. #2
    Попитай в местното пчеларско дружество. Много си далече от пчелина ми, иначе нямам нищо против да споделя всичко, което съм научил през годините, а и малко помощ винаги е от полза. Предполагам, че няма да е проблем да се намери някой местен пчелар, който да те въведе в пчеларството, в замяна на помощта ти.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи

    Re: ПРАКТИЧЕСКИ КУРСОВЕ ПО ПЧЕЛАРСТВО

    Цитат Първоначално публикувано от asm22
    Къде мога да изкарам някакъв практически курс по пчеларство?

    Примерно някой който има поне няколко кошера, и няма нищо против да покаже занаята на новак като мен. Има ли такъв човек? Естествено няма да е безплатно, моля посочете колко ще ми струва Моля ако има такъв човек, и пчелина му е близо до гр. Пловдив нека драсне едно лично съобщение. Малко информация за мен. На 33 г. съм от гр. Пловдив.

    Само да вметна прегледах колкото книги ми попаднаха. Обаче без практика не ми се започва да купувам кошери, и да гледам пчели понеже е ясно какво ще стане

    Благодаря предварително на всеки който се отзове.
    В Пловдив се намира едно от най-големите пчеларски дружества в страната, Сбирки има всяка събота от 11 часа. Залата в която се помещава дружвството се намира на ул. Весела 31. Ако проявяваш интерес заповядай. Ще ти бъде обърнато достатъчно внимание и ще ти се помага най-малкото със съвети.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    01.12.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    Божурище, Хераково
    В София или околностите?

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Асен Йосифов Виж публикацията
    В София или околностите?
    Там през есенно-зимният сезон ежеседмично се организират лектории, от които има десетки клипове в интернет. Къде и кога точно се организират трябва да се свържеш с някой от организаторите - Мишо Михайлов и Котларски, винаги са на първа линия, май че имаха и някаква такса за целият сезон, обикновенно есента публикуват пълната програма на лекториите във вестничето на Котларски. Ти нали си контактуваш с него лично - питай го, пък и той скоро може би ще има лекция - обеща да си довърши лекцията от Плевен, за която не му стигна времето и се превърна в трагикомедия....

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    08.02.2015
    Мнения
    6
    Най-добре ако имаш познат да му помагаш известно време

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от petttto Виж публикацията
    Най-добре ако имаш познат да му помагаш известно време
    Въпроса е поставен преди повече от 4 години, а задалия въпроса не е влизал тук повече от година, така че ...

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Въпроса е поставен преди повече от 4 години, а задалия въпроса не е влизал тук повече от година, така че ...
    Еееее, сега за 4 г. ще издребняваме. Сега го видял човека, сега му отговорил, а и как да го види по - рано като е от 2015 г. тук.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •