Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
Ами не става дума за наредбата. Нея не съм я чел, защото въобще не ме интересува. Моя пост е в отговор на въпросите на колегата cecko96_1. Та казано на по-прост език (надявам се, така да го разбереш) пчеларството не е агроекологична дейност. Местната пчела, отдавна я няма, за това няма какво да и се опазва. А относно струпването на стотици кошери на едно място, ще ти го обясня така. Вероятно в дома си, се чувстваш много комфортно и уютно. Хладилникът е пълен, дивана удобен и ти си се излегнал и гледаш телевизия, примерно. И хоп, идваме 30-40 човека у вас, опразваме ти хладилника, изместаме те от дивана и ти окупираме телевизора, а ти оставаш сврян в ъгъла и гладен, щото няма място и хладилника е празен. Не можеш да ни изгониш, защото ние сме много и ще те набием. И какво ти остава - да вземеш дисагите и да си потърсиш друг дом. Готино а? Е те това се случва с другите диви опрашители. Дано сега си ме разбрал.

П.п. Нямам нищо против големите пчелини, били те регистрирани като "БИо' или не. Не отричам и полезността на опрашителната дейност на пчелите. Ама да се пробутва нещо, което руши баланса на околната среда за нещо много полезно за същия този природен баланс, за мен лично е огромна наглост и безочие. Лично мнение.
В твоя ред на мисли-от София си,значи да не се разширява,защото ще избягат зайците около града,така ли да те разбирам?
В горите има място за много кошери,горските ни поощряват дори,стига да сме и ние коректни.Само че някои прекаляват както е навсякъде в България и сега тук някой да ми се прави на по- голям католик от папата,а аз да си мълча -няма как да стане.Ти където и да си гледаш пчелите също си нарушил равновесието на “опрашителите”.