Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 139
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027

    Нова Наредба за биологичното производство.


  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Агроекологията е приложен дял от общата екология, Колеги смятате ли,че пчеларството е агроекологична дейност?Опазване на застрашени от изчезване местни породи, важни за селското стопанство. Не би ли трябвало да е включено и пчеларството?

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Агроекологията е приложен дял от общата екология, Колеги смятате ли,че пчеларството е агроекологична дейност?Опазване на застрашени от изчезване местни породи, важни за селското стопанство. Не би ли трябвало да е включено и пчеларството?
    Категорично НЕ. Струпването на стотици кошери на едно място (пчелин) измества, отнема средата и на практика унищожава другите диви опрашители. В това няма нищо екологично.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Категорично НЕ. Струпването на стотици кошери на едно място (пчелин) измества, отнема средата и на практика унищожава другите диви опрашители. В това няма нищо екологично.
    Защо има хора които пишат с недомлъвки и на много сложен език?Аз лично доста от вас не ви разбирам,сякаш съм от друга страна и незнам български.Сега ти какво си написал не ми е ясно.Това струпване колко е?Колкото ти си решил в твоята глава ли?Нали има компетентни органи или ти си вещ в тая област?

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тая наредба ми е се едно чета виша математика.Аз не съм толкова начетен.Ако имаш желание ми я преведи на достъпен език.

  7. #7
    вдраев, написал съм 3 прости изречения. Ако ти не ги разбираш, проблема си е твой.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    08.07.2018
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Тая наредба ми е се едно чета виша математика.Аз не съм толкова начетен.Ако имаш желание ми я преведи на достъпен език.
    Ще, ама след седмица, сега е на "почивка" .

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    вдраев, написал съм 3 прости изречения. Ако ти не ги разбираш, проблема си е твой.
    Става дума за наредбата,че е написана като за теб предполагам.Аз не съм толкова начетен.А теб те помолих да пишеш за струпването на кошери на едно място и за дивите опрашители,където сигурно си експерт в тая област.Пиши по конкретно колко трябва да са на квадратен метър, декър,хектар и т.н.,кои са тия диви опрашители дето умират от струпването на пчели.Навярно като си гледа някой кошерите в двора е най-екологично?

  10. #10
    Ами не става дума за наредбата. Нея не съм я чел, защото въобще не ме интересува. Моя пост е в отговор на въпросите на колегата cecko96_1. Та казано на по-прост език (надявам се, така да го разбереш) пчеларството не е агроекологична дейност. Местната пчела, отдавна я няма, за това няма какво да и се опазва. А относно струпването на стотици кошери на едно място, ще ти го обясня така. Вероятно в дома си, се чувстваш много комфортно и уютно. Хладилникът е пълен, дивана удобен и ти си се излегнал и гледаш телевизия, примерно. И хоп, идваме 30-40 човека у вас, опразваме ти хладилника, изместаме те от дивана и ти окупираме телевизора, а ти оставаш сврян в ъгъла и гладен, щото няма място и хладилника е празен. Не можеш да ни изгониш, защото ние сме много и ще те набием. И какво ти остава - да вземеш дисагите и да си потърсиш друг дом. Готино а? Е те това се случва с другите диви опрашители. Дано сега си ме разбрал.

    П.п. Нямам нищо против големите пчелини, били те регистрирани като "БИо' или не. Не отричам и полезността на опрашителната дейност на пчелите. Ама да се пробутва нещо, което руши баланса на околната среда за нещо много полезно за същия този природен баланс, за мен лично е огромна наглост и безочие. Лично мнение.

 

 
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •