Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 139
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз мога да ти изредя поне 10 лоши пчеларски практики при БИО-то,ти колко можеш да ми изредиш при мен които мога да направя?Казвам 10, но знам повече.
    Също 10, а и по-вече,но си трая.Преди да стана био бях над 30обикновен,после 6години ЗП пчелар,така че знам доста,ама вие за биото незнаете.Тия дет са био обаче си траят и ми гледат сиира дето се впрягам така.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цялата тая история с био и конвенционалния мед е една пълна дивотия! Какво означава биопродукт? Най-просто казано - продукт, получен вследствие на природен процес. Има ли мед, създаден по изкуствен начин? Чел съм, че има, но не съм го видял и опитал. Някой може ли да даде точно (и проверимо) определение за "био мед"??? Да, можем да говорим за екологичен и неекологичен продукт. Задават се критерии за екологичност, които са проверими и точка! Има и добър пример за био и изкуствен продукт - кравето масло и маргарина. И двете ги ползваме да си направим сандвича, но състава им и начина им на получаване е коренно различен. Това, че някой е готов да плаща повече за биопродукти трябва да се използва! Половината свят живее за сметка на глупостта на останалата половина.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Меда от тръвна според теб БИО ли е?Не отговаряй тръвните са забранени за отглеждане мисля,че беше от 2006г,но може и да се лъжа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Меда от тръвна според теб БИО ли е?Не отговаряй тръвните са забранени за отглеждане мисля,че беше от 2006г,но може и да се лъжа.
    Ти май не схвана основното-не е от значение ти какво си мислиш,а тия дето диктуват правилата и плащат.Ако ми се позволи това ще го напиша с големи червени букви,барем да го разберат доста пчелари.Впрочем,това се отнася за доста сектори.
    Калине,пишеш равнопоставеност.Това го имаше едно време,по-възрастните го помнят и сега сравняват нещата с преди.Да ама сега не е така.Нима като едни станаха богати през прехода само заради партийна принадлежност или т.н. трябва да връщаме времето назад?Според мен затуй сме на такова дередже,защото такива ни управляват,съдят,съблюдава т дали се спазва закона.Те дори си правят и за тях закони.Сега тая равнопоставеност я няма и трябва да умееш да живееш в тая среда.
    Замисли се-щом търсят био,а и купуват от България нетрябва лида го произвеждаме ние ,а не Македония или Румъния.,но понеже някойси решил ,че няма био в България и всичко да е конвенционално.Държавата създаде правила,ама ние всичко упорочаваме.Не ми стана ясно каква роля тя играе в цената на меда.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Калине,пишеш равнопоставеност.Това го имаше едно време,по-възрастните го помнят и сега сравняват нещата с преди.Да ама сега не е така.Нима като едни станаха богати през прехода само заради партийна принадлежност или т.н. трябва да връщаме времето назад?Според мен затуй сме на такова дередже,защото такива ни управляват,съдят,съблюдава т дали се спазва закона.Те дори си правят и за тях закони.Сега тая равнопоставеност я няма и трябва да умееш да живееш в тая среда.
    Да, за съжаление си прав. Просто исках да кажа, че се убива средния и дребен бизнес, както и някаква бизнес инециатива, с която хората се мъчат да се подпомогнат, за да не са на гърба на държавата, както една мургава прислойка на населението. `Кво да правим - борба за оцеляване, в която най-приспособимите ще оцелеят - няма лошо, но това ще е за сметка пак на тази държава. В крайна сметка си чешем езиците и нищо не зависи от нас, тук пишещите.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Замисли се-щом търсят био,а и купуват от България нетрябва лида го произвеждаме ние ,а не Македония или Румъния.,но понеже някойси решил ,че няма био в България и всичко да е конвенционално.Държавата създаде правила,ама ние всичко упорочаваме.Не ми стана ясно каква роля тя играе в цената на меда.
    Това е допълнението на предходния ти от мен цитиран пост!
    Не съм имал предвид цената, а на пазара като цяло - търсенето и предлагането. Позволи ми да спра до тук, че съм остър в изказа си и да не настъпвам мазоли.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ами то така излиза. Сам го каза по - горе.
    Копираш ми последното изречение и така излиза по друг начин писаното.На това му викат някакси,но немога да намеря точната дума.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това е допълнението на предходния ти от мен цитиран пост!
    Не съм имал предвид цената, а на пазара като цяло - търсенето и предлагането. Позволи ми да спра до тук, че съм остър в изказа си и да не настъпвам мазоли.
    Съгласен съм.

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Копираш ми последното изречение и така излиза по друг начин писаното.На това му викат някакси,но немога да намеря точната дума.
    Ето сега съм цитирал целия пост. Изменение няма. Нашия мед с нищо не се различава от вашия и гарантирам, че дори може и да има по - добър. Говоря за тези които произвеждат наистина качествен мед, а не напомпан с какво ли не. Никога не мога да се съглася, че цената на единия трябва да е по - голяма спрямо другия - поне на този етап. Защото както има мушингии при нашия, така има мушингии и при вашия. Та както е казал народа - всинца сме от един дол дренки.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Те и по пътищата на страната доста шофьори тук там и без книжки и са си изрядни, но като ги спрат за проверка искат свидетелство за право управление. И някак си не върви да се оправдавам че тя книжката не кара колата и колко си добър като шофьор и нямаш никакви нарушения. Във всяка държава има правила, кой се спазват кои не но за да се наречем цивилизован държава трябва да започнем да спазваме правилата. И знаете ли колко е грозно отстрани. Едни пчелари от завист да говорят така за други. Затова сме на това дереже. Разединени и със смъкнати г...... и и които мине. Затова и в министерството не ни вземат на сериозно. Жалко много жалко.

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •