Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 139
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Ами не става дума за наредбата. Нея не съм я чел, защото въобще не ме интересува. Моя пост е в отговор на въпросите на колегата cecko96_1. Та казано на по-прост език (надявам се, така да го разбереш) пчеларството не е агроекологична дейност. Местната пчела, отдавна я няма, за това няма какво да и се опазва. А относно струпването на стотици кошери на едно място, ще ти го обясня така. Вероятно в дома си, се чувстваш много комфортно и уютно. Хладилникът е пълен, дивана удобен и ти си се излегнал и гледаш телевизия, примерно. И хоп, идваме 30-40 човека у вас, опразваме ти хладилника, изместаме те от дивана и ти окупираме телевизора, а ти оставаш сврян в ъгъла и гладен, щото няма място и хладилника е празен. Не можеш да ни изгониш, защото ние сме много и ще те набием. И какво ти остава - да вземеш дисагите и да си потърсиш друг дом. Готино а? Е те това се случва с другите диви опрашители. Дано сега си ме разбрал.

    П.п. Нямам нищо против големите пчелини, били те регистрирани като "БИо' или не. Не отричам и полезността на опрашителната дейност на пчелите. Ама да се пробутва нещо, което руши баланса на околната среда за нещо много полезно за същия този природен баланс, за мен лично е огромна наглост и безочие. Лично мнение.
    В твоя ред на мисли-от София си,значи да не се разширява,защото ще избягат зайците около града,така ли да те разбирам?
    В горите има място за много кошери,горските ни поощряват дори,стига да сме и ние коректни.Само че някои прекаляват както е навсякъде в България и сега тук някой да ми се прави на по- голям католик от папата,а аз да си мълча -няма как да стане.Ти където и да си гледаш пчелите също си нарушил равновесието на “опрашителите”.

  2. #12
    С тази разлика, че аз не искам някой да ми плаща за това. Разбира се, че в горите има много място. Проблема е, че кошерите не са разпръснати из него, а са струпани на куп.

    А това за София, би било чудесно.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    С тази разлика, че аз не искам някой да ми плаща за това. Разбира се, че в горите има много място. Проблема е, че кошерите не са разпръснати из него, а са струпани на куп.

    А това за София, би било чудесно.
    Искаш да кажеш,че държавата дава пари за биото,ама ти не ги щеш щото ще я ощетиш.Направо ме уби.Ей тъй да мислехме всички,бедна ми е фантазията де щяхме да сме.Ама аз си мисля,че ти или нямаш възможност или си изтървал влака и сега остава да виеш и плюеш срещу биото.Отвсякъде ни плюете,сякъш аз съм виновен,че съм кандидатствал по тая програма.

  4. #14
    Аз пари от държавата не искам. Сам си ги изкарвам. Но не това е въпроса. Въоще не говоря за биото. Това, че ти не схващаш какво всъщност казвам, си е само твой проблем.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Искаш да кажеш,че държавата дава пари за биото,ама ти не ги щеш щото ще я ощетиш.Направо ме уби.Ей тъй да мислехме всички,бедна ми е фантазията де щяхме да сме.Ама аз си мисля,че ти или нямаш възможност или си изтървал влака и сега остава да виеш и плюеш срещу биото.Отвсякъде ни плюете,сякъш аз съм виновен,че съм кандидатствал по тая програма.


    Не е така Вдраев.Аз примерно можех да стана БИО още преди години с чистоновите си кошери по НПП,но се отказах по простата причина,че не искам да крада.Имаше тогава колеги с на дядо си кошерите станаха БИО.Имаше и такива с по 1к кошери ги разцепиха на цялата рода само и само да крадат.Само се краде,краде и краде.Как писах днес контрол клонящ към 0.За мен един кошер който трябва да е био не трябва да има и една телчица или гвоздейче.Сега чувам вече че имало и БИО инверт.За какво говорим?Био Захар,Био Инверт,Био основи,Био препарати и др..Всеки си направил схемичката и краде ли краде.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е така Вдраев.Аз примерно можех да стана БИО още преди години с чистоновите си кошери по НПП,но се отказах по простата причина,че не искам да крада.Имаше тогава колеги с на дядо си кошерите станаха БИО.Имаше и такива с по 1к кошери ги разцепиха на цялата рода само и само да крадат.Само се краде,краде и краде.Как писах днес контрол клонящ към 0.За мен един кошер който трябва да е био не трябва да има и една телчица или гвоздейче.Сега чувам вече че имало и БИО инверт.За какво говорим?Био Захар,Био Инверт,Био основи,Био препарати и др..Всеки си направил схемичката и краде ли краде.
    Прекаляваш!Искаш да кажеш,че всички био производители са крадци? И какво общо имат новите ти кошери с био производството?В тая държава има закони щом ги спазваш имаш право да получаваш независимо от това дали са справедливи или не.И аз смятам ,че НПП не е справедлива но какво от това не обвинявам никои ,че краде,усвоява...Виж какво става в зърно произвотсвото вземат си хората по 60000лв субсидия и въобще не мислят ,че е кражба и така е правилно тия субсидии са заради ниските изкупни цени компенсации така ,че оправи се.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е така Вдраев.Аз примерно можех да стана БИО още преди години с чистоновите си кошери по НПП,но се отказах по простата причина,че не искам да крада.Имаше тогава колеги с на дядо си кошерите станаха БИО.Имаше и такива с по 1к кошери ги разцепиха на цялата рода само и само да крадат.Само се краде,краде и краде.Как писах днес контрол клонящ към 0.За мен един кошер който трябва да е био не трябва да има и една телчица или гвоздейче.Сега чувам вече че имало и БИО инверт.За какво говорим?Био Захар,Био Инверт,Био основи,Био препарати и др..Всеки си направил схемичката и краде ли краде.
    Много добре си го написал-За мен един кошер,демек прочел си наредбата за био и си решил,че неставащ,така ли?Ти тогава с новите си кошери,как разбра ,че други ще крадат?Пак ви пиша-правите се на по-католици от папата.Има поговорка..Царя дава пъдаря -не.На нас ни разрешават нещо,но ти-не,щото така мислиш.Между другото ще ти обясня и за биозахар и т.н.-нямаме право въобще да храним,дори и с мед.Друг в въпроса кой го спазва,но то си е негов риска-няма да му вземат меда.
    Ама ако излизат пробите му за биомед,защо квичите като бесни,че ни му е био меда,че вашия бил същия и тем подобни.Все едно аз да пиша,че вашия е калпав мед а моя най-хубав.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Много добре си го написал-За мен един кошер,демек прочел си наредбата за био и си решил,че неставащ,така ли?Ти тогава с новите си кошери,как разбра ,че други ще крадат?Пак ви пиша-правите се на по-католици от папата.Има поговорка..Царя дава пъдаря -не.На нас ни разрешават нещо,но ти-не,щото така мислиш.Между другото ще ти обясня и за биозахар и т.н.-нямаме право въобще да храним,дори и с мед.Друг в въпроса кой го спазва,но то си е негов риска-няма да му вземат меда.
    Ама ако излизат пробите му за биомед,защо квичите като бесни,че ни му е био меда,че вашия бил същия и тем подобни.Все едно аз да пиша,че вашия е калпав мед а моя най-хубав.
    Не съм я чел наредбата.Казваш,че не може да се храни с захар.Може може и ти знаеш вратичката.А и не квичим много да знаеш просто си изразяваме нашето мнение.Не се заяждам просто как казва Модернизатора да поспорим приятелски.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Много добре си го написал-За мен един кошер,демек прочел си наредбата за био и си решил,че неставащ,така ли?Ти тогава с новите си кошери,как разбра ,че други ще крадат?Пак ви пиша-правите се на по-католици от папата.Има поговорка..Царя дава пъдаря -не.На нас ни разрешават нещо,но ти-не,щото така мислиш.Между другото ще ти обясня и за биозахар и т.н.-нямаме право въобще да храним,дори и с мед.Друг в въпроса кой го спазва,но то си е негов риска-няма да му вземат меда.
    Ама ако излизат пробите му за биомед,защо квичите като бесни,че ни му е био меда,че вашия бил същия и тем подобни.Все едно аз да пиша,че вашия е калпав мед а моя най-хубав.

    Ами то така излиза. Сам го каза.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 02.08.2018 в 21:41.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз мога да ти изредя поне 10 лоши пчеларски практики при БИО-то,ти колко можеш да ми изредиш при мен които мога да направя?Казвам 10, но знам повече.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •