Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 139
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чел съм го и не само. Друго ми прави впечатление, че Вие се докарвате по-велики от папата. Имам предвид това, че като споменат името Ви, веднага охкате като ощипана мома и се мъчите да се докаже колко сте добронамерени към пчеларите, а видите ли, те - пчеларите са некоректни. Нима Вие не се лакомите да оформите бъркоч от био и конвенционален, предложен за био. Ей, хайде не ни вземайте за балами. Казвал съм го и по друг повод, освен пчелари сме и нещо друго. Достатъчно информация имаме, обсъждаме си я, не само тук, а и по други канали.
    Щом сте го чел, моля, кажете къде е нарушението в публикуването на интернет връзка към документ, който не е издаден от нас, в публичнодостъпен държавен регистър.

    Никъде в мнението ми не хвърлям вина върху пчеларите. Защитаваме репутацията си, която сме градили в годините, и която представлява нематериален актив за едно търговско дружество. Относно другите внушения, които правите - щом имате информация, споделете я, защо с недомлъвки? Ние работим честно с всички и няма ни най-малко от какво да се притесняваме.

    Поздрави

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Ето договора ми:
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Тая година давам проба за акация и рапица биомед на Апитрейд.След 4дни звънят и казват,че нямам полен(нужния процент)в акацията и дали да продължават с пробите,като тая акация ще я вземат за букет.Аз се съгласих,защото ми оттърва пак(6,50).След близо 40дни ми казват,че в меда ми има пестициди и камуфос и ще вземат меда като конвенционален(4.10).,ако желая.Добре,че и друга фирма взе проби,а вчера взе и меда на 6.80...
    Здравейте,

    Благодаря за красноречивия отговор на въпроса ми и още веднъж поздравления за откритата позиция. Видно е от договора, че няма манипулация с количествата, но е интересно да научим, че част (1000 от 1700 кг) от анализирания от нас биологичен мед от рапица и акация (която анализът показа, че не покрива критериите за акация) е купен от колегите като... био липа.

    Поздрави и успех!

  3. #103
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Колега не че си подреждам правилно изреченията,обаче ти си по зле и от мен,нищо не мога да ти разбера.Какво ти пречим ние че нети излязли пробите и после излезли,каква е нашата вина.За данаците плащам си ги,и мисля че мога да изкажа мнение как ги разпределя държавата,нали се сещаш че левчетата които вземаш всяка година не идват от небето.Ще се радвам да ви дават за меда и 20 лева по веригата всички ще лапат,но за тези грешни 70 лева грешни пари ако ме обедиш .
    Нищо няма да те убеждавам.Ти си си убеден.Убеди мен като си снимаш данъчната декларация.

  4. #104
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Благодаря за красноречивия отговор на въпроса ми и още веднъж поздравления за откритата позиция. Видно е от договора, че няма манипулация с количествата, но е интересно да научим, че част (1000 от 1700 кг) от анализирания от нас биологичен мед от рапица и акация (която анализът показа, че не покрива критериите за акация) е купен от колегите като... био липа.

    Поздрави и успех!
    Получи се фал пак.Дали не ме разбрахте?Ако не сте-ще съм още по-конкретен.
    Договора е за липата за която твърдяхте,че няма смисъл да продължавате с пробите от нея,щото и тя щала да бъде с пестициди и камуфос.Количеството при тях е по-малко щото аз тогава вадих и бяха 43тенекета.При вземането от вас са по-вече щото бях причлючил.Впрочем,
    те (вашите служители) си сложили марката (номера на пробата)върху другата.Колегиално,а?
    Малко са хората с открита позиция и е по-добре май.Като чета на някои позициите им тук,се замислям-има ли смисъл да съм толкова открит.От едната страна съм аз(дал съм си всички данни) от другата—анонимник-експерт по всичко.Има и още страни-сеирджии,нямащи мнение и други.Ползата ми от форума май ще е,че се научих що годе да пиша на таблета.

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Получи се фал пак.Дали не ме разбрахте?Ако не сте-ще съм още по-конкретен.
    Договора е за липата за която твърдяхте,че няма смисъл да продължавате с пробите от нея,щото и тя щала да бъде с пестициди и камуфос.
    Разбрах Ви, на нас сте дал проба от рапицата и акацията, акацията не е излязла. В последващия анализ се появява проблемът, който описах. След това колегите от другата фирма взимат проби само от липата Ви и в последствие я купуват, защото за тях явно всичко е ОК с пробата. В такъв случай това:

    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Тая година давам проба за акация и рапица биомед на Апитрейд.След4дни звънят и казват,че нямам полен(нужния процент)в акацията и дали да продължават с пробите,като тая акация ще я вземат за букет.Аз се съгласих,защото ми оттърва пак(6,50).След близо 40дни ми казват,че в меда ми има пестициди и камуфос и ще вземат меда като конвенционален(4.10).,ако желая.Добре,че и друга фирма взе проби,а вчера взе и меда на 6.80.За шегата ти става на въпрос-дали е уместно да се шегуваш или на чужд гръб и сто тояги са малко?Аз как да знам,че имам пестициди и камуфос,а после ми казват ,че нямам?Пробата за пестицид е към 20евро(само за един вид).Правят за3-4вида ,а за камуфос е 15-20евро.
    Тия пари ги дават изкупвачите,така че и тяхната не е лесна.Накараха ми се защо съм им дал проба,като знам какво щяло да излезе.А иди и разбери сега кой е крив и кой прав?
    Така,че за 30лв.може да си направиш проба тук и то по НПП за захар,полен,водно,хмд и ензими.За навън правят на западза около200лв.,а и да я имаш изкупвачите пак ще ти правят проба.
    Не писа за закона.Какво имаше в предвид?
    не е описано коректно, защото създава впечатлението, че един и същи мед е пробван от двете фирми, ние сме казали че не става за био, а другите, че става. Всъщност говорим за съвсем различни партиди анализирани от нас и купени от колегите. Другата фирма откри ли проблем в акацията и рапицата, щом са взели само липата?

    Ние не играем мръсно на никого, има правила и закони, които трябва да се спазват. До този момент няколко десетки пчелари са ни предлагали продажба на свободно количество от сертификат, от тях знаем и цената 1 лв / кг, знаем и кой я плаща. Това не е измислено от пчеларите, а от преработвателите.

    Поздрави

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Уточнението удолетворява ли ви?

  7. #107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Сега разбирате ли колко ни четат и какви изводи си правят.Почвайте с “хвалбите”.Те рибарите и ловжиите се хвалят,ама ни рибата ни зайците им изкупуват,пред данъчни не се отчитат.Тук четох един вади по сто кила,друг снимка на 2.50метров кошер.Вие не сте в час.
    В момента има 11госта които слухтят.Що невземете да се похвалите нещо.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Сега разбирате ли колко ни четат и какви изводи си правят.Почвайте с “хвалбите”.Те рибарите и ловжиите се хвалят,ама ни рибата ни зайците им изкупуват,пред данъчни не се отчитат.Тук четох един вади по сто кила,друг снимка на 2.50метров кошер.Вие не сте в час.
    В момента има 11госта които слухтят.Що невземете да се похвалите нещо.
    Това ни е известно. Именно за това се налага, понякога тук да се споделя с недомлъвки. А с въпросната фирма са водени не веднъж спорове и те не падат по гръб.

  9. #109
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това ни е известно. Именно за това се налага, понякога тук да се споделя с недомлъвки. А с въпросната фирма са водени не веднъж спорове и те не падат по гръб.
    Ама какви недомлъвки бе?То ясно си пише-80кила вади колегата и му се види малко.Като му сметна дохода,гледам дей паркирал Бентлито си,щото трябва да е милионер.За има няма 80 дни работни вНад годината взема от 100кошера близо 30бона.Надник от 400лв. бива,нали?А и отпуска бол,началници няма,работно време ала-бала.То май затуй всеки втори гледа пчели.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Ама какви недомлъвки бе?То ясно си пише-80кила вади колегата и му се види малко.Като му сметна дохода,гледам дей паркирал Бентлито си,щото трябва да е милионер.За има няма 80 дни работни вНад годината взема от 100кошера близо 30бона.Надник от 400лв. бива,нали?А и отпуска бол,началници няма,работно време ала-бала.То май затуй всеки втори гледа пчели.
    Тия с килата го пишат да се намират на работа. За недомлъвките имах предвид друго. Като и да е.

 

 
Страница 11 от 14 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •