Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    09.06.2018
    Мнения
    1

    Пчелите не носят мед

    Колеги, аз съм начинаеща пчеларка, от една година имам 2 кошера. Проблемът е, че единият не искат да се качат пчелите в магазина да работят. Първо напръсках магазините пити със захарен сироп- нищо не стана. Смених майката, пак нищо. Преди 10 дни качих 2 плодникови пити с пило в магазина, но пак нищо. Изпуснах акацията, липата дайте съвет как да ги накарам да носят мед. Благодаря предварително.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Желен общ. Своге
    Първо е добре да уточните с каква система кошери работите и колко рамкови. Ако работите с ДБ е хубаво да прецените добре силата на семейството, защото ако няма достатъчно пчели няма да се качат в магазина. Пробвайте да стесните плодника с 2 рамки.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,558
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zlatana Виж публикацията
    Колеги, аз съм начинаеща пчеларка, от една година имам 2 кошера. Проблемът е, че единият не искат да се качат пчелите в магазина да работят. Първо напръсках магазините пити със захарен сироп- нищо не стана. Смених майката, пак нищо. Преди 10 дни качих 2 плодникови пити с пило в магазина, но пак нищо. Изпуснах акацията, липата дайте съвет как да ги накарам да носят мед. Благодаря предварително.
    Ако семейството не се е роило или е в роево /казах те че сте сменили майката/ и не е слабо и е усвоило целия плодник, няма много дебели венци,
    тоест е силно /макар че един плодни 12рамков ДБ е около 3кг. пчели тоест не е в най добра форма за паша но я има пашата де и сте качвали пило и пръскали със захарен сироп /меден гъст топъл е по добре ама да се внимава за кражби може да се напълни предварително в питите / и неще да усвоява магазина тоест имате условията за това силата на семейството трудов ресурс кой да топли пилото че си е студено и паша значи си е просто такова чепато -генетика.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •