Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Тема: артишок

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    9

    артишок

    Здравейте пчелари! Не можах да открия как мога да пусна нова тема и затова пиша тук, та ако е интересно може да се прехвърли в нова тема.
    Става дума за интересното и нашумяло напоследък растение артишок. Точно до мен от две години има блок с артишок. В момента започва да цъфти с прекрасни лилави цветове, подобни на бодила, но много по-големи. Реших да отида да видя дали се посещава от пчеличките и с радост забелязах по 2-3 на цвят, които се навираха навътре в огромните съцветия. Понеже не откривам достатъчно инфо за артишока като медонос, моля тези, които знаят повече за артишока в пчеларско отношение, да го споделят. Мисля, че ще е полезно за всички! Моята предварителна информация беше, че растението се прибира преди цъфтеж, но вероятно арендаторите са го оставили за семе? Благодаря предварително!

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,023
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от plaminar Виж публикацията
    Здравейте пчелари! Не можах да открия как мога да пусна нова тема и затова пиша тук, та ако е интересно може да се прехвърли в нова тема.
    Става дума за интересното и нашумяло напоследък растение артишок. Точно до мен от две години има блок с артишок. В момента започва да цъфти с прекрасни лилави цветове, подобни на бодила, но много по-големи. Реших да отида да видя дали се посещава от пчеличките и с радост забелязах по 2-3 на цвят, които се навираха навътре в огромните съцветия. Понеже не откривам достатъчно инфо за артишока като медонос, моля тези, които знаят повече за артишока в пчеларско отношение, да го споделят. Мисля, че ще е полезно за всички! Моята предварителна информация беше, че растението се прибира преди цъфтеж, но вероятно арендаторите са го оставили за семе? Благодаря предварително!
    Горе в полето пише ”форум”. Цъкваш там и търсиш тема която е отговаряща на това което искаш да запишеш. В ляво има поле в зелен цвят на което пише ”нова тема”, кликваш на него и си ти.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2021
    Мнения
    16
    В двора имам около 10 корена. Много вкусна храна се приготвя от него. Цвета е огромен, при мен цъвтежа съвпада с края на слънчогледа, ако има няколко декара на близо, може още една паша да излезне. Постоянно има пчели по него, а листата и стъблото привличат много оси, понякога сядам до него и трепя осите.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Артишокът е много полезно растение.Баща ми от 8-9 години го отглежда и си прави запарка от листата на растението и го пие като чай.Помагало му на бъбреците.Това че пчелите го харесват е вярно,като цъфне му налитат много яко.Не знам защо билкарите не го садят след като се търси побилковите аптеки.
    Поздрави:Цветан Димитров

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •