Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 95
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Каква е стандартната дебелина на восъчните основи, които се монтират на рамките?
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Задай си сам въпроса по правилния начин и си отговори.Аз ще се опитам да разбера въпроса и отговора. Става ли?
    Дебелината на заготовката не ме интересува.
    Дебелината на питата е много относителна както по - горе писах за височината и дължината. Затова съществуват по - леки пити и по - тежки. Значи по -леките ще са и по - тънки, тежките - по - дебели. Все пак този материал ще трябва да отиде някъде и ако другите размери са точни то това ще се отрази в дебелината. Ако не са точни, пак там ще се отрази.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дебелината на питата е много относителна както по - горе писах за височината и дължината. Затова съществуват по - леки пити и по - тежки. Значи по -леките ще са и по - тънки, тежките - по - дебели. Все пак този материал ще трябва да отиде някъде и ако другите размери са точни то това ще се отрази в дебелината. Ако не са точни, пак там ще се отрази.
    Съгласен съм, че е така. Все пак има граници, в които варират размерите на едните и другите. Какви са стандартните размери и толерансите?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Зависи от производителя. Някои основи като ги поставиш в рамката отстрани има по един пръст/15 мм./, а отдолу 2 /30мм./ разстояние. Та не 9,1, а 7 няма да има. Абе икономията и лакомията за печалба край няма.
    Аз , мога и да цитирам ФИРМИ .
    Идват при мен приятели и споделят - къде и какво .
    Добре , че си си правя сам .

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Съгласен съм, че е така. Все пак има граници, в които варират размерите на едните и другите. Какви са стандартните размери и толерансите?
    Стандарт ДБ - дължина 415 мм , ширина 260 мм .

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Щом си се занимавал да ги броиш значи си имал излишно време за губене аз лично го приемам за чиста монета - около цифрата, разлика от някой друг % може да се получи между производителите които гледат да резнат малко от основата с цел намаляване на теглото
    Няма начин да не ги броя.Продавам цели рамки запечатани и рамчета по малко.Ако са с един ред вертикален с два реда по малко са 112 килийки ако имам акъл и съм прочел поста на Модернизатора ще разбера,че грамажа ще ми дойде по малко с 112 килийки.

    п.п.Търговците мислят,че всички лепят с ток.Има и такива като мен дето са още със спорчето.Вече и топче не можеш да си направиш от основите да лепнеш да им е полеко на децата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Стандарт ДБ - дължина 415 мм , ширина 260 мм .
    Питането май беше за дебелината...
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Мога да я направя , като вестник .
    Сега си отговори сам на твоят въпрос .

  8. #18
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Питането май беше за дебелината...
    Този същия колега - тоест г-н Иванов ти написа 2.5. И както казах - варира от другите фактори.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дебелината на основата е важна според мен .Колкото е по дебела толкова по добре,но в кой момент трябва да се сложи такава основа.На мен ми идва скъпа тежката,но има и търговски трик в дебелината.Модератора го написа и аз споменах.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 12.06.2018 в 23:51.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Този същия колега - тоест г-н Иванов ти написа 2.5. И както казах - варира от другите фактори.
    Общо взето това е размера за "леките" основи. "Тежките" са 3.2-3.3mm.
    Доста ровене из нета падна докато се добера до нещо написано по въпроса в българския пчеларски Интернет.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •