Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 58 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 580
  1. #211
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Мислиш ли? Според мен ще се получават "джобове "и няма да могат да я взимат на 100%.
    А пчеларя докато ги гледа през мрежичката не може ли малко да се понаведе, да попритисне тук там питката?

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А пчеларя докато ги гледа през мрежичката не може ли малко да се понаведе, да попритисне тук там питката?
    Може, но ако има 1 метър сняг ще се затрудни.

  3. #213
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Ами "ако" падне метър сняг при мене, ще ви извъртя едно теленце на чеверме и ще ви поканя на гости. Ракията и виното от най-слънчевата част на България. "Ако" не сложа " подпорки" на питките, не виждам как ще останат във въздуха. Навеждането все още не ми е проблем, зависи за какво е Все пак ще го пробвам.

  4. #214
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Може, но ако има 1 метър сняг ще се затрудни.
    Атанасов, колкото и да се получат дупки и мостове все пак ще има някаква част която ще е допряна в мрежата. Като изчоплят и тази част то на друго място ще се допре до мрежата и те така. Да не забравяме, че има и влага която спомага за слягане на питката. Абе, питка да има. За да предотвратим номера с единметровия сняг поставяме две питки по 2,5 кг. като колегата Кристян и ОК.

  5. #215
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    От Крумовград съм. Къщата ми е на кроя на града на един южен склон и пчелите са ми в двора. Сняг при нас много рядко задържа. Последните години климата се промени, студове и да има то са за кратко а през деня и малко да напече, при мене се затопля и пчелите започват да шават. Знам, че това не е добре за пчелите но е такова. Запасени са долу-горе добре но все пак се притеснявам да не останат гладни а не ми е проблем да ги подхранвам. Миналата зима слагах питките направо върху рамките, понеже са с подкапачни табли, не се затварят добре. Пробвах в хранилките и под хранилките, пак има проблеми, като напече се разтичат, като застуди се втвърдяват. Някои го вземаха други не и не бях сигурен защо не го вземат. Затова искам да направя надставки/не ми е проблем имам и материал и машини/ а искам да са с мрежа за да мога по-спокойно да ги проверявам. Отгоре ще ги затварям или с фибран или възглавнички пълни с перлит. Все пак съм новобранец и все още работя със страх от пчелите пък когато няма приход май не са много любезни. Разбирам, че за вас професионалистите това са излишни упражнения но ..кво да се прави. Моля само да кажете дали ще се получи и дали няма да стане фал от престараване. Благодаря.

  6. #216
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ..Абе, питка да има. За да предотвратим номера с единметровия сняг поставяме две питки по 2,5 кг. като колегата Кристян и ОК.
    Да, ама нали му виждаш снимките, половината храна разпиляна по дъното и навън. Това според мен е защото питката подсъхва и тогава стават джобове. Писах : да сложи мрежата отгоре. Добрата питка не се разтича -не и трябва мрежа, а и се реже отдолу по определен начин.

  7. #217
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, ама нали му виждаш снимките, половината храна разпиляна по дъното и навън. Това според мен е защото питката подсъхва и тогава стават джобове. Писах : да сложи мрежата отгоре. Добрата питка не се разтича -не и трябва мрежа, а и се реже отдолу по определен начин.
    Най - хубавия начин е питката да е максимално затворена и в найлона само един малък отвор. Намерят ли го добре, но ако не, става лошо.

  8. #218
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    .
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    .
    Спрете се, че момчетата ще врътнат!

  9. #219
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Спрете се, че момчетата ще врътнат!
    Няма страшно, така се калява стоманата---опс пчеларя.

  10. #220
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Здравейте!
    Аз действам така.Есента слагам наставки които са високипо2,5-3см.Върху тях наелон ,подкапачната табла и затоплящи материали.Когато взема да храня с питки махам таблата и наелона-слагам питката върху рамките и благодарение на наставката подкапачната табла си ляга нормално.Ако искам да проверя колко са изяли се вижда през прозрачният наелон.
    Поздрави:Цветан Димитров

 

 
Страница 22 от 58 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •