Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 58 1231151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 580
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш

    Начинаещ с пчелно семейство. Моля за помощ :)

    Здравейте приятели преди 3 дена ми съобщиха че са ми приготвили пчелно семейство при което аз доста се уплаших защото смятам че не съм готов чета и гледам научни филми за пчелите тъй като няма кой да ми помогне в практиката тоест има но не желаят да ми помогнат не зная защо трябва да ходя да им се моля на опитните пчелари а те са 2-ма поне толкова познавам и така чел съм и съм изгледал доста за пчелите и мога да кажа че имам общо понятие и знам доста неща за пчелите и най вече основното смятах да си взема кошери чак другата година но както казах всичко стана неочаквано казаха ми приготвили сме ти цитирам какво ми казаха "приготвила съм ти за събота пчелно семейство 5 пити със млада майка и семейството е работещо дори в момента" каквото и да значи това това бяха точните думи на моята приятелка и аз понеже не умея да отказвам се насадих на пачи яйца защото нито кошер нито готовноста нямам но казах добре и ги приех сега във събота ще ми ги дадат аз си купих на тъгъдък кошер с който искам да работя моят избор беше Дадан-Блат 10 рамков и ми пристигна днес аз веднага го минах със импрегнатор а утре ще го мина и с боя на водна основа всичко най добро правя за да се подготвя възможно най бързо ще го боядисам във жълто и ще го сложа на пригоденото му място а именно градината на двора ми която е 1 декар и близо до нея има река на 10 метра от кошера ще е река пиша ви всичко това и толкова подробно за да ми дадете съвет дали правилно го правя и да ви помоля за помощ със съвети да ме опътите поне първите дни защото както казах аз знам на теория доста но на практика съм пълен минус тъй като нямам начин да го практикувам а желанието ми е огромно

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Добре дошъл първо и успех в начинанието.Мисля ,че има доста опитни колеги и те ще ти помогнат със съвети.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Благодаря

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Добре дошъл и от мен! Но за напред се постарай поне малко със синтаксиса.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Кови рамки докато съхне сандъка.

  6. #6
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    За синтаксиса ми не смятам да се старая защото който желае да ми помогне няма да гледа синтаксиса ми аз не желая да ставам учител по български за да се старая ти щом не желаеш не ми помагай

  7. #7
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Здравейте приятели преди 3 дена ми съобщиха че са ми приготвили пчелно семейство при което аз доста се уплаших защото смятам че не съм готов чета и гледам научни филми за пчелите тъй като няма кой да ми помогне в практиката тоест има но не желаят да ми помогнат не зная защо трябва да ходя да им се моля на опитните пчелари а те са 2-ма поне толкова познавам и така чел съм и съм изгледал доста за пчелите и мога да кажа че имам общо понятие и знам доста неща за пчелите и най вече основното смятах да си взема кошери чак другата година но както казах всичко стана неочаквано казаха ми приготвили сме ти цитирам какво ми казаха "приготвила съм ти за събота пчелно семейство 5 пити със млада майка и семейството е работещо дори в момента" каквото и да значи това това бяха точните думи на моята приятелка и аз понеже не умея да отказвам се насадих на пачи яйца защото нито кошер нито готовноста нямам но казах добре и ги приех сега във събота ще ми ги дадат аз си купих на тъгъдък кошер с който искам да работя моят избор беше Дадан-Блат 10 рамков и ми пристигна днес аз веднага го минах със импрегнатор а утре ще го мина и с боя на водна основа всичко най добро правя за да се подготвя възможно най бързо ще го боядисам във жълто и ще го сложа на пригоденото му място а именно градината на двора ми която е 1 декар и близо до нея има река на 10 метра от кошера ще е река пиша ви всичко това и толкова подробно за да ми дадете съвет дали правилно го правя и да ви помоля за помощ със съвети да ме опътите поне първите дни защото както казах аз знам на теория доста но на практика съм пълен минус тъй като нямам начин да го практикувам а желанието ми е огромно
    Ха, хаа….и аз съм чел много за мечките и сега се чудя да ходя ли в гората или.... а много ми се ходи? Сега сериозно. За кошера добре. Мястото също е добре, макар, че и на комина да ги качиш са пак добре. След като поставиш кошера на определеното място, получаваш пчелите, подреждаш рамките в лявата част и поставяш една преградна дъска. Затваряш ги и за добре дошли можеш да им сложиш една хранилка със сироп, че да разберат, че ще бъдеш добър стопанин. Тази година едва ли ще извадиш мед, затуй, че само ще ги гледаш от 2-3 метра как хвърчат и ще продължаваш да се подготвяш и редовно да влизаш във форума, и да задаваш конкретни въпроси на които ние да ти отговаряме и те така. Успех.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    За синтаксиса ми не смятам да се старая защото който желае да ми помогне няма да гледа синтаксиса ми аз не желая да ставам учител по български за да се старая ти щом не желаеш не ми помагай
    Помисли си пак, защото бих могъл да ти помогна много. А и форума си има правила.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    30.05.2018
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Врачеш
    Бих ковал но ви казах че съм пълен минус на практика като за начало ще си ги купувам докато видя как се правят но всичко стана толкова бързо че аз дори още не съм дочел книгата на Любен Радоев вземам семейството и ще се мъча от тук съвет от там съвет ....

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кристян Виж публикацията
    Бих ковал но ви казах че съм пълен минус на практика като за начало ще си ги купувам докато видя как се правят но всичко стана толкова бързо че аз дори още не съм дочел книгата на Любен Радоев вземам семейството и ще се мъча от тук съвет от там съвет ....
    Задавай въпросите. Стига се оправдава. Че виж ги тия - вече те почнаха.

 

 
Страница 1 от 58 1231151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •