Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 58 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 580
  1. #501
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Искаш да ми кажеш че залагат маточник, чакат придадената майка да снесе в него и после я екзекутират??? Е те това трудно ще го повярвам!...[/COLOR][/B]
    Точно това искам да кажа,дали ти се вярва или не .....
    При смяна на расов състав е често срещано, лично на мен ми се е случвало няколко пъти.
    В пчеларството всеки си избира неговата истина и вярва в нея.
    Иначе, най вероятно си имаш работеща майка която ме си видял.
    Аз имам и в момента една която се опитват да я сменят,след като са я освободили в момент на безизходица, сега им чистя маточниците дано не я изпусна,че няколко дни липсвам.
    П. П. Относно другия ти въпрос от практиката си ме мога да потвърдя иили отрека. Теориите не ми се описват в момента ,а и могат да се прочетат
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  2. #502
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Явно не ви се обяснява, моля поне ми кажете къде мога да прочета за зададения от мене въпрос.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  3. #503
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Явно не ви се обяснява, моля поне ми кажете къде мога да прочета за зададения от мене въпрос.
    Интересно на Стефчо и Гетов защо отговарят, а на теб - не?

  4. #504
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Вероятно съпортаджията на форума ми се сърди още за "оная снимка от нета" и им трие отговорите..., ама аз и друг път съм се бол на трендафил, та вече имам имунитет, също като към отровата на пчеличките ми. А може и заради парливия ми език да не ми отговарят... не е фатално, ще почакам, все някой ще се намери...
    А на Гетов първо му натриха носа и му смазаха настроението и чак после като го видяха "тотално затънал с неговите отводки" го съжалиха и почнаха да му отговарят. Вероятно това е в духа на този форум. На мен обаче ми е нужна концентрирана, навременна и леснодостъпна информация, а не социална разтуха.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  5. #505
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Младенофф, на снимката се виждат захранени маточници. Това подведе колегата. Не се панирай. Изчакай няколко дни и в удобно време и ги прегледай. Ако не виждаш уверено, леко разгони пчелите(може и с пушалката) и огледай за яйца. А ако си сигурен, че на нея няма майка, може ида я тръснеш леко, за да изпадат част от пчелите. Тогава потърси съвет с резултата, ако се налага. На 23.05. си поставил новата майка. Нека да са я освободили бързо. Рано е за търтовка. Минали са грубо 7-8 дни от освобождаването. Ако си видял ”червейчето е на дъното със сърповидна форма” е от новата майка. Както писах, изчакай удобно време, да не замине и тази.
    Младенов, отговорено ти е много ясно, чети го. Имаш пило, което няма как да е от "утрепаната" майка, ако, недай си боже, не си утрепал и новата майка, значи имаш майка. В магазина търси лия?

  6. #506
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Вероятно съпортаджията на форума ми се сърди още за "оная снимка от нета" и им трие отговорите..., ама аз и друг път съм се бол на трендафил, та вече имам имунитет, също като към отровата на пчеличките ми. А може и заради парливия ми език да не ми отговарят... не е фатално, ще почакам, все някой ще се намери...
    А на Гетов първо му натриха носа и му смазаха настроението и чак после като го видяха "тотално затънал с неговите отводки" го съжалиха и почнаха да му отговарят. Вероятно това е в духа на този форум. На мен обаче ми е нужна концентрирана, навременна и леснодостъпна информация, а не социална разтуха.
    Мода отдавна не трие каквото и да било. Всеки си застава зад написаното. Ако е добро, то хората го одобряват, ако ли не го отхвърлят. Виж, може грешката да е в теб, а не веднага да хвърляме кал в очите в случая на мода. Мода все пак доста се въздържа и се старае да бъде положително настроен към всеки без значение какво му сервират.

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    От това въздържание, чак криле му поникнаха на тоя мод.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #508
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Кошерите ми вече станаха 12 с перспектива пролета да се удвоят и се налага да направя доста покупки, та имам няколко конкретни въпроса, защото не съм наясно какво е за предпочитане:
    1. Восъчни основи ДБ 72 грама на пчела 2010 на цена 105 лв. или 100 грамови на апиакта на цена 180 лв. Разликата в цената е брутална, но се притеснявам да не прогарят много бързо тънките като ги пипна с трансформатора. Има ли някакви други подводни рифове и изнеди с тънките основи за които незнам ?
    2. Гащеризон прохлада, памучен гащеризон супер пчелар или памучен гащеризон лукс на балмина - разликата в цената е 100-59-70 лв в полза на силиконовия, това се купува еднократно, въпроса ми е кой е по-удобен като работа - силиконовия е трислоен, ама отзивите за шлема му са противоречиви(бил тежък, изхлузвал се), моля някой, който е ползвал да ми даде съвет. Другите два са с шапка и мрежичка.
    3. Ръкавици - след 4 часа работа с гумените китайски ръкавици, ръцета ми смърдяха целия следващ ден на вулканизаторница, та че ще са кожени е решено, обаче моделите са изцяло от кожа или пък на дланта кожа, а отгоре силиконов плад тип прохлада, кое от двете е по-удобно за работа.
    4. Телта за плодниците е решено че ще е иноксова, но за магазините коя е за предпочитане - неръждаема стомана, поцинкована или покалаена - плюсове и минуси?
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    1.Тежките винаги са за предпочитане. Колеги хвалят "горно оряховските". Аз до сега ползвам само от Апиакта.
    2.Къси панталонки и тениска с къс ръкав.
    3.Голи ръце.Ще се научиш да уважаваш пчелите и да работиш внимателно.
    4.Инокс.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #510
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    1.Тежките винаги са за предпочитане. Колеги хвалят "горно оряховските". Аз до сега ползвам само от Апиакта.
    2.Къси панталонки и тениска с къс ръкав.
    3.Голи ръце.Ще се научиш да уважаваш пчелите и да работиш внимателно.
    4.Инокс.
    Само да вметна, че според мен, ако тези основи са по 1,80лв/бр това е доста скъпо. Аз от няколко години си ги вземам от едно момче от Ямбол и съм много доволен: градят ги добре и са наистина дебели - когато ги монтирам, телата направо се "скрива" в тях. Цената им варира според бройките, но никога не е повече от левче (за ДБ)...

 

 
Страница 51 от 58 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •