Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 49 от 58 ПърваПърва ... 394748495051 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 481 до 490 от общо 580
  1. #481
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз мисля, че вече я е изтеглил и с изчистени маточници. Той ще си каже де. Да почакаме.
    Сега,като гледам снимките,ми се струва,че не само той е изтеглил къса клеча,а и съседите..Нооо,дано да греша.

  2. #482
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    тук съм качил снимки от кошерите .ДАвайте мнения
    Прочети мнението на колегата Зуница.И ако не ти е ясно,прочети го пак...

  3. #483
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това, което видях от няколко снимки, ми направи впечатление, че имаш разграбване. Ти кога констатира проблема и кога последно си бил при пчелите. Видях, че снимките са с дата 22.04.2020 или часовника на фотото нещо е скофтен.
    Здравей,семействата умряха още края на февруари началото на март. Снимки просто ги са правени края на април.
    Кошерите е имало грабеж, явно като са били празни другите са направил грабеж. Въпрос е от какво се умрели, кошерите..

  4. #484
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Здравей,семействата умряха още края на февруари началото на март. Снимки просто ги са правени края на април.
    Кошерите е имало грабеж, явно като са били празни другите са направил грабеж. Въпрос е от какво се умрели, кошерите..
    Трудно е да се даде категоричен отговор на въпроса ти. Едно време, в училище правихме разказ по картинка, та и сега аз трябва да направя същото, но не е лесно. В предишен пост питаш за нозематоза. Вероятно имаш предвид Апис, която е широко разпространена, позната от доста време и има много илачи за нея, както и ясни симптоми, когато пчелите са болни. Аз, наличие на такива симптоми на снимките невиждам. Както и колегата ти каза, това най-добре се доказва с резултат от лабораторни проби. Причините за умирането на въпросните семейства са много. Най-важно е да бъдат зазимени силни семейства, естествено с майки и мед. Аз лично, така правя и третирам само и единствено за акар есенно време.

  5. #485
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Здравей,семействата умряха още края на февруари началото на март. Снимки просто ги са правени края на април.
    Кошерите е имало грабеж, явно като са били празни другите са направил грабеж. Въпрос е от какво се умрели, кошерите..
    За да получиш отговор на тоя въпрос трябва да изпратиш проба от мъртви пчели.На снимките не се виждат достатъчно количество за целта.А и време е минало.Без да претендирам за категорично правилна диагноза, за мене това е нозема серана. От прочетеното за тая нозема стигнах до такъв извод.Възможно е да се заблуждавам.Без изследване всичко са теории.
    Чети всичко каквото намериш за ноземите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #486
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    За да получиш отговор на тоя въпрос трябва да изпратиш проба от мъртви пчели.На снимките не се виждат достатъчно количество за целта.А и време е минало.Без да претендирам за категорично правилна диагноза, за мене това е нозема серана. От прочетеното за тая нозема стигнах до такъв извод.Възможно е да се заблуждавам.Без изследване всичко са теории.
    Чети всичко каквото намериш за ноземите.
    Двата вида нозема имат по един ясен признак, че ако си малко в час с материала и ще ги разпознаеш от раз. Според мен е друго.

  7. #487
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз мисля, че вече я е изтеглил и с изчистени маточници. Той ще си каже де. Да почакаме.
    Днес въпреки вятъра се принудих да отворя, защото прогнозата е още десет облачни и ветровити дни. Четирите отводки, от роевия кошер и петата(роя), който излезе пак от там са в перфектно състояние - пило на по две рамки с още две мед и перга - сега им сложих пета и шеста рамка да градят. Роят от шест заложени рамки е изградил четири и в момента работи по петата - запечатано пило на две рамки. Проблемът ми е медовия кошер със закланата майка - кутийката и е празна, ама калабълъка не успях да я видя. Днес е 13-ят ден от заколването на предшественичката й. Яйца също не видях. Има седем рамки със запечатано и сега излюпващо се пило, което е от старата майка. Видях малко килиики с незапечатано пило, на възраст червейче, запълващо две трети от килииката(някой може ли да ме ориентира на колко дни е това) и съвсем малко килиики, в които червейчето е на дъното със сърповидна форма. Това последното със сигурност не е от яйца на закланата майка, та въпросът ми е възможно ли е това да е търтиево пило, снесено от работничка след убийството на придадената майка или мога да съм спокоен че са приели майката? В магазина всичко е изгрдено - четири пити пълни с мед три донякъде и в другите по малко нектар. Ръгнах им втори магазин за да градят и в него, нищо че времето не е добро за паша. Та приета ли е майката или да чакам още десет дни и пак да ровя в кошера за отговор?
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  8. #488
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Днес въпреки вятъра се принудих да отворя, защото прогнозата е още десет облачни и ветровити дни. Четирите отводки, от роевия кошер и петата(роя), който излезе пак от там са в перфектно състояние - пило на по две рамки с още две мед и перга - сега им сложих пета и шеста рамка да градят. Роят от шест заложени рамки е изградил четири и в момента работи по петата - запечатано пило на две рамки. Проблемът ми е медовия кошер със закланата майка - кутийката и е празна, ама калабълъка не успях да я видя. Днес е 13-ят ден от заколването на предшественичката й. Яйца също не видях. Има седем рамки със запечатано и сега излюпващо се пило, което е от старата майка. Видях малко килиики с незапечатано пило, на възраст червейче, запълващо две трети от килииката(някой може ли да ме ориентира на колко дни е това) и съвсем малко килиики, в които червейчето е на дъното със сърповидна форма. Това последното със сигурност не е от яйца на закланата майка, та въпросът ми е възможно ли е това да е търтиево пило, снесено от работничка след убийството на придадената майка или мога да съм спокоен че са приели майката? В магазина всичко е изгрдено - четири пити пълни с мед три донякъде и в другите по малко нектар. Ръгнах им втори магазин за да градят и в него, нищо че времето не е добро за паша. Та приета ли е майката или да чакам още десет дни и пак да ровя в кошера за отговор?
    Не каза нищо за маточници? Ако са приели майката би трябвало да имаш яйца. Ако не са я приели би трябвало да има маточници. Тези ларви за които споменаваш са на 6-7-8 дни, а другите са на 3-4. Сега си мисля, че десет дни са доста, но 2-3 ще са достатъчно, ако има майка да започне да снася. Но пак се връщам на маточниците - има ли или няма?

  9. #489
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Видях две "основи на маточници" и се притесних че съм ги пропуснал при чистенето - чашка окръглена в периферията на питата, но не на ръба, дълбока около сантиметър и вътре нямаше нищо. Допускам че това обаче може да са и търтиеви килиики, изградени над питата.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Clipboard01.jpg
Прегледи:      80
Размер:	7.6 KB
ID:	10444
    Ето за такова нещо говоря, но не бяха една до друга, а в двата долни края на една пита. Друго нямаше.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  10. #490
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Видях две "основи на маточници" и се притесних че съм ги пропуснал при чистенето - чашка окръглена в периферията на питата, но не на ръба, дълбока около сантиметър и вътре нямаше нищо. Допускам че това обаче може да са и търтиеви килиики, изградени над питата.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Clipboard01.jpg
Прегледи:      80
Размер:	7.6 KB
ID:	10444
    Ето за такова нещо говоря, но не бяха една до друга, а в двата долни края на една пита. Друго нямаше.
    Нямаш майка.

 

 
Страница 49 от 58 ПърваПърва ... 394748495051 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •