Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 48 от 58 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 471 до 480 от общо 580
  1. #471
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Ако ще искаш мед да вземеш от него ще трябва да го обединиш със отводка в която има пило и снасяща майка.
    Аз бих качил осиротялото семейство върху друго,разделени с вестник,напоен с ракия и леко надупчен.Маточници горя трябва да нямаш.
    Може и да го нацепиш ако има много запечатано пило,да си направиш отводки стига да ти се купуват майки.
    Абе много работи може ...

  2. #472
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Дадох му нова майка в нова кутийка, чакам резултата... Мога ли да съдя по косвсени белези дали е приета, преди да го отворя на петия ден?
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  3. #473
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Дадох му нова майка в нова кутийка, чакам резултата... Мога ли да съдя по косвсени белези дали е приета, преди да го отворя на петия ден?
    1.Отчупи ли капачето от страна на меденото тесто?
    2.Ако "Да", не рови повече.
    3.Като ги безпокоиш може да осакатят майката или да я убият.
    4.Търпението е ценно качество.
    5.Наблюдавай прелката и ако всичко е както на другите кошери ,споко.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #474
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    1.Отчупи ли капачето от страна на меденото тесто?
    2.Ако "Да", не рови повече.
    3.Като ги безпокоиш може да осакатят майката или да я убият.
    4.Търпението е ценно качество.
    5.Наблюдавай прелката и ако всичко е както на другите кошери ,споко.
    Отчупих и двете капачета, на прелката всичко си е побикновеному - вчера им беше студен почивен ден, днес носиха нектар. Преди да сложа кутийката между рамките я сложих отгоре и върху нея се скупчиха доста пчели - очаквах да започнат да хранят майката, а това дето се случи повече ми приличаше на атака срещу нея... Един час троших маточници, после изчаках около 4-5 часа и вечерта им сложих кутийкта. Мисля че вечерното слагане ми беше грешка защото цялата пчела се бе прибрала и стана голяма суматоха, ама да се надяваме че не съм изтеглил късата клечка за втори път...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  5. #475
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    В калабалъка,ако си пропуснал някой маточник,късата клечка не ти мърда.

  6. #476
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    В калабалъка,ако си пропуснал някой маточник,късата клечка не ти мърда.
    Аз мисля, че вече я е изтеглил и с изчистени маточници. Той ще си каже де. Да почакаме.

  7. #477
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130
    Здравейте, има няколко кошера, 3 от тях оцеляха от зимата. Но сега видях че има петна от нозематоза. Въпросите ми са..
    1.Какво да правя с тези кошери който имат нозематоза, но семействата се оцелели какво да правя с тяхните рамки като има пчели по тях.
    2. Какво да правя с другите рамки на умрелите кошери, мога ли да ги използвам?

  8. #478
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    Здравейте, има няколко кошера, 3 от тях оцеляха от зимата. Но сега видях че има петна от нозематоза. Въпросите ми са..
    1.Какво да правя с тези кошери който имат нозематоза, но семействата се оцелели какво да правя с тяхните рамки като има пчели по тях.
    2. Какво да правя с другите рамки на умрелите кошери, мога ли да ги използвам?
    Диагнозата нозематоза кой я постави?Ако е твоя, предвид на познанията и въпросите ти за нозематозата ми се струва , че ти трябва помощ от ветеринар.
    А иначе общите правила са дезинфекция на кошерите.Най-добре с огън. Питите. Меда е годен за консумация от хора , но е рисковано да го държиш около пчелите.
    Най-добре центофугирай меда, свари и в джибрето. Мирна ти глава.Восъкът се топи.Рамките обгаряш. Ако си много зле с питите и ти се рискува.Парите на концентрирана оцетна киселина се препоръчват като унищожителни за ноземата. Киселината не е играчка.Ако не си на "ти" с работата с химикали ограничи се с обгаряне, топене, варене и джибре. Преди всички дейности се убеди , че е нозематоза.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #479
    Автор
    Регистриран
    20.06.2015
    Мнения
    130

  10. #480
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от thegame999 Виж публикацията
    тук съм качил снимки от кошерите .ДАвайте мнения
    Това, което видях от няколко снимки, ми направи впечатление, че имаш разграбване. Ти кога констатира проблема и кога последно си бил при пчелите. Видях, че снимките са с дата 22.04.2020 или часовника на фотото нещо е скофтен.

 

 
Страница 48 от 58 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •