Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 58 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 580
  1. #361
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Що му не кажете на човека какво да прави?

  2. #362
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Е дано не я държи в хладилника
    Мина ми през ума, но съобразих, че не е редно да го казвам.
    Ей, мушморок. Нещо все ни съвпада мисълта.

  3. #363
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Що му не кажете на човека какво да прави?
    А, клекна ми.

  4. #364
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мина ми през ума, но съобразих, че не е редно да го казвам.
    Ей, мушморок. Нещо все ни съвпада мисълта.
    Да знаеш, щеше да излезе добър ученик от мен ама... Когато ученикът е готов, Учителят сам се появява. Може още да не съм готов
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #365
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А, клекна ми.
    Що?
    Не съм фен на късни кекави отводки с някакви майки, та ми не е баш зор за практика теорията съм я чел ама тя е за пчеларстване от което не се интересувам, не че е грешно просто характера на човека оказва голямо влияния на начина му на работа с пчелите и в моя случай е хоби та хоби, та за туй си ми е все тая как се придават майки в този случай при тези обстоятелства.

  6. #366
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Що?
    На лични сме. Макар, че всичко съм го написал в постовете от ясно, по ясно.

  7. #367
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На лични сме. Макар, че всичко съм го написал в постовете от ясно, по ясно.
    Ти си знаеш, съжалявам пропуснал съм четох постовете отгоре- отгоре, плеядинците днес ги няма та убивах времето .

  8. #368
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Да знаеш, щеше да излезе добър ученик от мен ама... Когато ученикът е готов, Учителят сам се появява. Може още да не съм готов
    Той - Учителят ти се появи, но ти се подведе по глупостите на Друмев и го взе на подбив и той изчезна.

  9. #369
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Нещо нищо не схващам - явно съм изтощен от днешното приключение - верно е че клекнах на Трендафил, обаче нямам идея как да направя голия рой. Диря сума време във форума без нищо конкретно. Да речем че сутринта върна всичко в единия нов кошер на старото място - този със старата майка. Като се върна от работа - това е към два следобед го местя далече от първоначалното му място, АМА плочата е десет на четири метра! Колко далече мога да го преместя? Овен това сега има пчела на 16 пити какво правя с четирите излишни от сутринта до следобед... Преди работа да търся пити без пило и да ги чистя от пчели ми се вижда нереално. Да кажем че се справя с това, после какво следва? Правя гол рой без да ми е ясна техниката? Слагам престоялия кошер до обяд от едната страна на плочата, а празен на неговото място? Без помагач... ДБ 12 рамки... Жената като видя днес пчелите и аз в средата, каза че там не се качва, децата ги няма, явно ще трябва да търся хамалин... Да кажем че успея да го преместя. Вадя от него пити без пило и без яйца, какво става с пчелата върху тях? Зарязвам я там или я чиста и ги слагам голи? Пускам майката в новия празен кошер заедно с питите и чакам пчелите да дойдат при нея? Това ми се вижда пълна глупост - там ще дойде стара пчела, а младите ще останат на пилото със старата майка? Нищо не схващам от тоя метод и съм като пате в калчища. Вадя си новата майка с клетката "от хладилника" и си я слагам под възглавницата та да е натопло. Пък утре сутрин ще го мисля, ако ми прати някой линк ще се опитам да намеря сили, ама сега повече НЕМОГА.
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  10. #370
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    Нещо нищо не схващам - явно съм изтощен от днешното приключение - верно е че клекнах на Трендафил, обаче нямам идея как да направя голия рой. Диря сума време във форума без нищо конкретно. Да речем че сутринта върна всичко в единия нов кошер на старото място - този със старата майка. Като се върна от работа - това е към два следобед го местя далече от първоначалното му място, АМА плочата е десет на четири метра! Колко далече мога да го преместя? Овен това сега има пчела на 16 пити какво правя с четирите излишни от сутринта до следобед... Преди работа да търся пити без пило и да ги чистя от пчели ми се вижда нереално. Да кажем че се справя с това, после какво следва? Правя гол рой без да ми е ясна техниката? Слагам престоялия кошер до обяд от едната страна на плочата, а празен на неговото място? Без помагач... ДБ 12 рамки... Жената като видя днес пчелите и аз в средата, каза че там не се качва, децата ги няма, явно ще трябва да търся хамалин... Да кажем че успея да го преместя. Вадя от него пити без пило и без яйца, какво става с пчелата върху тях? Зарязвам я там или я чиста и ги слагам голи? Пускам майката в новия празен кошер заедно с питите и чакам пчелите да дойдат при нея? Това ми се вижда пълна глупост - там ще дойде стара пчела, а младите ще останат на пилото със старата майка? Нищо не схващам от тоя метод и съм като пате в калчища. Вадя си новата майка с клетката "от хладилника" и си я слагам под възглавницата та да е натопло. Пък утре сутрин ще го мисля, ако ми прати някой линк ще се опитам да намеря сили, ама сега повече НЕМОГА.
    Местиш кошера със старата майка настрани заедно със всичко. Поставящ новия кошер на старото място и пити каквито имаш под ръка, но без пило. Ако не можеш да пренесеш кошера, то го прехвърляш пита по пита в същия ред както са в стария. Внимателно за да не пребиеш майката. Старите пчели ще се върнат сами в новия кошер или стария, ако прехвърлиш само питите, което дори ще е по - добре, че миризмата ще остане. За по - малко от час кошера ще е пълен със стари пчели. Изчакваш още толкова и поставяш новата майка с клетката по начина който описах в преден пост. Капачетата ги отваряш както описа Румен мисля. Чети ги тези постове, че вече за трети път го пиша начина.

 

 
Страница 37 от 58 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •