Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 58 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 580
  1. #341
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Аз съм фен на метода!!! Не знам със сигурност, колко пчели има в семейството. Гол рой е най-ефективен, когато семейството е изпаднало в роево, а ако ги хванеш на запечатан маточник, най-добре. Тогава, отделената летяща/роева пчела включва турбото и бачка бясно. Не съм го прилагал късно в сезона и не знам какъв ще е ефекта.
    Същия, може би и по - добре. И не се занимаваш с глупости от изброените по - горе.

  2. #342
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    .
    Младенов, прочети как се прави гол рой. Щом се получава по това време на годината, това е по лесната операция. В пренесения кошер ще останат млади пчели. Те приемат лесно нова майка. На пренесения му трябва сиропче, че е останал без летяща, а рояка храниш за да строи бързо. Какъв рояк ще се получи, нямам опит с десет рамки в ДБ. Дончев да помага. Метода много ми допада, но аз го правя с пчели, поне на три рутови корпуса и целта ми е медосбор и с двата кошера. Твоята цел е друга и в тази ситуация нямам опит.

  3. #343
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Младенов, прочети как се прави гол рой. Щом се получава по това време на годината, това е по лесната операция. В пренесения кошер ще останат млади пчели. Те приемат лесно нова майка. На пренесения му трябва сиропче, че е останал без летяща, а рояка храниш за да строи бързо. Какъв рояк ще се получи, нямам опит с десет рамки в ДБ. Дончев да помага. Метода много ми допада, но аз го правя с пчели, поне на три рутови корпуса и целта ми е медосбор и с двата кошера. Твоята цел е друга и в тази ситуация нямам опит.
    Местиш кошера без дори да го отваряш на по - голямо разстояние. След това на негово място поставяш новия. Закупената майка отива в голия рой, а старата си остава на мястото. Защо? Ами питайте, питайте...

  4. #344
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Местиш кошера без дори да го отваряш на по - голямо разстояние. След това на негово място поставяш новия. Закупената майка отива в голия рой, а старата си остава на мястото. Защо? Ами питайте, питайте...
    А голия рой на основи ли, като истински.
    Аз продължавам да се съмнявам в преценката на Младенов за количеството пчели
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #345
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    А голия рой на основи ли, като истински.
    Аз продължавам да се съмнявам в преценката на Младенов за количеството пчели
    На каквото има. А кой е казал, че рой се поставя само на основи? Каква е преценката на колегата, няма как да разбера. Каквото направи, това ще е.

  6. #346
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    А голия рой на основи ли, като истински.
    Аз продължавам да се съмнявам в преценката на Младенов за количеството пчели
    Аз в преценката си незнам дали да се съмнявам, ама в очите си вече със сигурност - от два до пет следобяд търся майка - кошерите вече са разцепени, ама пущината я няма. Заболя ме кръста да гледам, взех си столче, два пъти прегледах всички рамки и нищо. Имам чувството, че всички работнички са с удължени коремчета. Давам си един час почивка и после отивам пак да гледам - отели ми се воло. Ама пуст инат... Видях "нещо като майка на една пита", ама много и бяха оръфани крилата и коремчето не се различаваше много от работничките ... и докато я снимам, дим да я няма - мина от другата страна на питата и повече не я видях. Та снимах цялата тази пита - ако някой може да помага да помага. Аз отивам пак да гледам.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	8.jpg
Прегледи:      98
Размер:	223.2 KB
ID:	10133
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	9.jpg
Прегледи:      98
Размер:	223.4 KB
ID:	10134
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  7. #347
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Местиш кошера без дори да го отваряш на по - голямо разстояние. След това на негово място поставяш новия. Закупената майка отива в голия рой, а старата си остава на мястото. Защо? Ами питайте, питайте...
    .... и не търсиш майка! Младенов, много часове са отишли. Упорит си. Трябваше да минеш на горния вариант. Кажи намери ли я?

  8. #348
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    МИСИЯТА ЗАВЪРШЕНА УСПЕШНО. Мога да претендирам в рекордите на Гинес за най-продължително търсене на пчелна майка. Отне ми четири часа докато я намеря... Незнам да се радвам ли, да се срамувам ли, ама я намерих. Междувременно преброих всички въшки в кошерите. Ето я мамка им:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	viber_image_2019-07-23_21-34-28.jpg
Прегледи:      79
Размер:	218.5 KB
ID:	10135
    Ако вчера някой ми беше казал да търся под купчина от пчели щеше да ми е от полза. Оказа се че е на първата пита, която си я градиха сами върху скъсани телове. Там килииките са стъпалообразно, едни нагоре, други надолу. Тя се навряла в дълбокото и върху нея три реда пчела - ходи да я дириш ако си нямаш работа. Важно е че я видях и е жълта красавица без дефекти.
    Утре сутринта ще им придам купешката майка. Падна им се по една пита с хубаво пило, по две с рехаво и по две с разхвърляно. Бяха изградили и двете основи и им правеха корони.
    Та вече съм горд собственик на два кошера - утре като я сложа до неделя няма да пипам. Да им сложа ли по половин литър вода в хранилките? Мога ли да храня вече този със старата майка или и той да чака до неделя?

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	viber_image_2019-07-23_21-34-24.jpg
Прегледи:      79
Размер:	163.1 KB
ID:	10136
    Отворите на прелките са за прашецоулавители и има по една летвичка, която се върти на 180 градуса за събиране на прашец - сега съм ги махнал летвичките изцяло. Утре да ги сложа ли на запушен прашецоулавител или да ги оставя нашироко без летвичка?
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    МИСИЯТА ЗАВЪРШЕНА УСПЕШНО. Мога да претендирам в рекордите на Гинес за най-продължително търсене на пчелна майка. Отне ми четири часа докато я намеря... Незнам да се радвам ли, да се срамувам ли, ама я намерих. Междувременно преброих всички въжки в кошерите. Ето я мамка им:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	viber_image_2019-07-23_21-34-28.jpg
Прегледи:      79
Размер:	218.5 KB
ID:	10135Ако вчера някой ми беше казал да търся под купчина от пчели щеше да ми е от полза. Оказа се че е на първата пита, която си я градиха сами върху скъсани телове. Там килииките са стъпалообразно, едни нагоре, други надолу. Тя се навряла в дълбокото и върху нея три реда пчела - ходи да я дириш ако си нямаш работа. Важно е че я видях и е жълта красавица без дефекти.
    Утре сутринта ще им придам купешката майка. Падна им се по една пита с хубаво пило, по две с рехаво и по две с разхвърляно. Бяха изградили и двете основи и им правеха корони.
    Та вече съм горд собственик на два кошера - утре като я сложа до неделя няма да пипам. Да им сложа ли по половин литър вода в хранилките? Мога ли да храня вече този със старата майка или и той да чака до неделя?
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	viber_image_2019-07-23_21-34-24.jpg
Прегледи:      79
Размер:	163.1 KB
ID:	10136
    Тя е различен цвят и лесно се забелязва, като раздели семейството не ти ли направи впечатление след 10 ина минути след разделянето да излизат пчелу на прелката да я търсят.

  10. #350
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mladenoff Виж публикацията
    МИСИЯТА ЗАВЪРШЕНА УСПЕШНО. Мога да претендирам в рекордите на Гинес за най-продължително търсене на пчелна майка. Отне ми четири часа докато я намеря... Незнам да се радвам ли, да се срамувам ли, ама я намерих. Междувременно преброих всички въжки в кошерите. Ето я мамка им:
    Ако вчера някой ми беше казал да търся под купчина от пчели щеше да ми е от полза. Оказа се че е на първата пита, която си я градиха сами върху скъсани телове. Там килииките са стъпалообразно, едни нагоре, други надолу. Тя се навряла в дълбокото и върху нея три реда пчела - ходи да я дириш ако си нямаш работа. Важно е че я видях и е жълта красавица без дефекти.
    Утре сутринта ще им придам купешката майка. Падна им се по една пита с хубаво пило, по две с рехаво и по две с разхвърляно. Бяха изградили и двете основи и им правеха корони.
    Та вече съм горд собственик на два кошера - утре като я сложа до неделя няма да пипам. Да им сложа ли по половин литър вода в хранилките? Мога ли да храня вече този със старата майка или и той да чака до неделя?
    Сега да ти пророкувам ли какво ще се получи? При така направената схема на повече от 75% съм сигурен, че ще ти убият майката/новата/. Защо? Питай, питай и когато казвам нещо е хубаво да ме слушат някои, иначе обичам да си мълча.

 

 
Страница 35 от 58 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •